Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas vadība pagaidām klusē par Pietiek rīcībā nonākušu dokumenta fragmentu, kas liek domāt par īpaši barbarisku veidu, kā Kriminālpolicijā nolemts atbrīvoties no „melno arheologu” izrakta cilvēka galvaskausa. „Galvaskauss tika iznīcināts, sasitot to ar āmuru un izmetot atkritumu konteinerā,” teikts aktā par lietisko pierādījumu iznīcināšanu.

Akts, kura fragments ir nonācis Pietiek rīcībā, ir datēts ar 2016. gada 20. decembri. Saskaņā ar to Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. nodaļas vecākā inspektore Diāna Rasļonoka kādā kriminālprocesā pieņēmusi lēmumu par rīcību ar lietiskajiem pierādījumiem un izņemtajiem priekšmetiem.

Pēc Pietiek rīcībā esošajām ziņām, kriminālprocess saistīts ar tā sauktajiem „racējiem” jeb „melnajiem arheologiem”, un viens no procesa ietvaros izņemtajiem priekšmetiem ir bijis cilvēka galvaskauss.

Attiecībā uz to inspektore Rasļonoka tad arī pieņēmusi lēmumu, ka „atrasto un izņemto cilvēka galvaskausu nav nepieciešams glabāt pie kriminālprocesa materiāliem, bet tas ir jāiznīcina”.

Šī iznīcināšana notikusi turpat Valsts policijas centrālajā ēkā, turklāt kanibālu ciltīm atbilstošā veidā: „Līdz ar to Valsts policijas ēkā Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 1, k. 4 O. K… (nav salasāms) un J. Virziņa klātbūtnē cilvēka galvaskauss tika iznīcināts, sasitot to ar āmuru un izmetot atkritumu konteinerā.”

Ne Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, ne kāds cits policijas pārstāvis pirmdien nevēlējās apstiprināt šī dokumenta autentiskumu.

Valsts policijas vadība arī nevēlējās atklāt to, kāda ir minētā kriminālprocesa būtība, kādā stadijā tas pašlaik ir un vai Valsts policijā ir apstiprināts kāds iekšējais normatīvs dažādu priekšmetu, tai skaitā dokumentā aprakstīto, iznīcināšanas procedūrai.

Novērtē šo rakstu:

81
6