Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunievēlētās 12. Saeimas pirmais darba mēnesis sācies ar vairākiem parlamenta prestižu graujošiem skandāliem - aizdomīgu mandāta nolikšanu, balsu pirkšanas ēnu un braukšanu dzērumā. Tam šodien pievienojies arī jautājums, vai dot piekrišanu kratīšanai Saskaņas deputāta Sergeja Potapkina (attēlā) dzīvesvietā saistībā ar kriminālprocesu, kurā iesaistīts viņa sievai Gaļinai Karmačai daļēji piederošais restorānu biznesa uzņēmums SIA Lage Ltd. Attiecīgs Ģenerālprokuratūras lūgums saņemts Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kura trešdienas pēcpusdienā, klātesot ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, piekrita virzīt uz Saeimas plenārsēdi balsojumam attiecīgu lēmumu.

Finanšu policija pagaidām nesniedz komentārus par lietu, tomēr no vairākiem informētiem avotiem Pietiek zināms, ka kratīšanas ar suši restorānu tīklu Gan Bei un konditorejas Lage īpašniekiem saistītos objektos tiek veiktas, jau sākot no otrdienas, un turpinās arī trešdien.

Līdztekus notiek operatīvās darbības arī attiecībā uz firmām, kas šajos ēdināšanas uzņēmumos uzstādījušas un apkalpojušas kases aparātus. Finanšu policijai esot aizdomas, ka notikusi krāpšanās ar kases aparātiem, kā dēļ valsts kasei garām aizgājuši nodokļi.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, Ģenerālprokuratūras lūgums saistīts ar Finanšu policijas izmeklētu lietu par nodokļu nomaksas izvairīšanos. Tajā iesaistīts uzņēmums Lage Ltd., kas, spriežot pēc Lursoft informācijas, apsaimnieko lielveikalā Riga Plaza Mūkusalas ielā esošo estorānu Galleria Darte.

Kā liecina Lursoft dati, šī 2012. gada maijā dibinātā uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Oļegs Arups, Irēna Līce un Natālija Pavlova (katram pieder pa 30%), vēl pa 5% pieder kādam Indijas pilsonim Ramam Deepam Vermam un Saeimas deputāta Potapkina sievai Gaļinai Karmačai. Deputāta sieva arī ir viena no uzņēmuma valdes locekļiem.

Sākotnējā informācija liecina, ka pats Potapkins lietā varētu nebūt iesaistīts, bet Ģenerālprokuratūras lūgums par kratīšanas atļaušanu saistīts ar apstākli, ka to jāveic Karmačas dzīvesvietā, kas uzņēmējai ir kopīga ar Potapkinu.

SIA Lage Ltd. lielākajiem īpašniekiem Arupam, Līcei un Pavlovai arī pieder plaši zināmais uzņēmums Lage Ko, kam pieder suši restorānu Gan Bei tīkls.

Novērtē šo rakstu:

0
0