Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tieši šāds secinājums rodas no Ģenerālprokuratūras atbildes vēstulēm uz manu iesniegumu sakarā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda darbībām, kuru rezultātā Salaspils novada pašvaldībā gandrīz gadu pretlikumīgi tika liegta likumā noteikto domes komiteju darbība.

Ģenerālprokuratūra uzskata, ka situācija, kad pretlikumīgi tiek aizliegts darboties leģitīmām valsts pārvaldes institūcijām, neko nenozīmē! Ģenerālprokuratūra uzskata, ka turpat viens gads, kad Salaspilī valsts amatpersonas pretlikumīgu darbību rezultātā nedarbojās šīs institūcijas, neko nav ietekmējis!

Ģenerālprokuratūra uzskata, ka nav nozīmes tam, ka Satversmes tiesa atzina par pretlikumīgu K.Gerharda rīcību un viņa rīkojumu, ar kuru komiteju darbs tika apturēts, par spēkā neesošu no tā izdošanas brīža!

Šie visi apstākļi galvenajai tiesībsargājošai iestādei šķiet nenozīmīgi. Ģenerālprokuratūra pat nesāka pārbaudīt apstākļus. Būtībā nedarīja neko.

Vai mēs atkal saskaramies ar politisku ietekmēšanu? Jo tieši tā līdz šim ir darbojies K.Gerhards – nelikumīgā veidā mēģinājis ietekmēt valsts pārvaldes iestādes. Un tā rezultātā rodas paradoksāla situācija – mēs deklarējam, ka vēlamies tiesisku valsti, bet neko nedarām šī mērķa sasniegšanai.

Satversmes tiesa pateica to, kas bija acīmredzams no paša sākuma, K.Gerhards darbojies ultra vires, kas tiešā tulkojumā nozīmē “pārsniedzot pilnvaras” vai “ārpus pilnvarām”. No konstitucionālisma viedokļa, valsts orgānu, t.sk. ministru, akti, kas izdoti ultra vires, visupirms apdraud vienu no tiesiskas valsts pamatidejām – tiesiskuma jeb likuma virsvadības principu. Turklāt K.Gerhards to ir darījis kliedzoši atklātā veidā, lobējot savas partijas intereses.

Izpildvaras galvenā funkcija demokrātiskā un tiesiskā valstī ir īstenot likumdevēja izdotos normatīvos tiesību aktus, un tieši to Gerhards nav darījis, vēl vairāk, viņš tos rupji ir pārkāpis. Bet laikam jau tā pie mums var darīt! Kā saka – tā turpināt, jo nevienam nekas par to nebūs!

Pielikumā: mana sarakste ar ģenerālprokuroru.

* Salaspils novada domes priekšsēdētājs

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

58
4