Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK) trešdien vienojās par pieprasījuma vēstules nosūtīšanu ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, prasot pārbaudīt informāciju, kas izskanējusi medijos par Satversmes aizsardzības biroju (SAB), - tā pēc NDK sēdes Pietiek informēja komisijas priekšsēdis Gundars Daudze.

„Mēs nolēmām, ka lūgsim ģenerālprokuroru pārbaudīt to informāciju, kas izskanējusi publiskajā telpā gan par šo SAB darbinieku [Aigaru Boru], gan par viņa attiecībām ar [Arti] Hartmani, gan par naudas atmazgāšanas lietu, pasēm, gan to cik tas viss ir kopā savstarpēji saistīts,” teica Daudze.

NDK vēstule, kurai noteikta slepenība, Kalnmeieram tikšot nosūtīta jau trešdien pēcpusdienā, un atbilde ģenerālprokuroram jāsniedz mēneša laikā.

No Daudzes teiktā izrietēja, ka Saeimas komisija aicina prokuratūru izmeklēt medijos izskanējušo informāciju; pēc tam, kad prokuratūra NDK pieprasījumu būšot izpildījusi, Kalnmeiers tikšot aicināts uz komisijas sēdi.

Jautāts, vai tas ir normāli, ka SAB izlūkošanas pārvaldes šefs Aigars Bors gadiem ilgi bijis saistīts ar naudas atmazgāšanā saistīto Arti Hartmani, kurš draudzējies ar Latvijas un Krievijas kriminālām autoritātēm, Daudze teica: „Ja, tā ir patiesība, tad tas nav normāli.” Sīkākus komentārus viņš atturējās sniegt, kamēr nebūs saņemta prokuratūras atbilde: „Kamēr nav pierādījumu, darbojas nevainības prezumpcija.”

Pietiek rakstīja, ka Hartmanis ilgstoši draudzējies gan ar SAB izlūkošanas šefu Boru, gan vairākām kriminālām autoritātēm. Bora sieva Iveta kopš 2006.gada ir 20% līdzīpašniece tranzīta kompānijā Baltic Bunkering Company, kuras 42,5% īpašnieks līdz pat šā gada aprīlim bija Hartmanis.

Jau 2006.gadā Bors bija nonācis KNAB redzeslokā. Tomēr, kā Pietiek atzina vairāki droši avoti, izmeklēšana Bora lietā ar augstu SAB un valsts amatpersonu gādību nolikta „uz bremzēm”. Bora lietas materiāli, kuriem piešķirts īpašas slepenības grifs, atrodas prokuratūras, SAB un KNAB slepeno lietu arhīvā. Tā kā lietai noteikta konfidencialitāte, Ģenerālprokuratūra pirmdien atteica Pietiek lūgumam ļaut iepazīties ar Bora lietu.

SAB oficiāli ir noraidījis ziņas par Bora saistību ar naudas atmazgāšanu un tajā vainoto Hartmani. Apstiprinot, ka pirms četriem gadiem KNAB bijusi pārbaudes lieta par Boru, SAB uzsvēris: tajā ticis konstatēts, ka nav pamata kriminālprocesa ierosināšanai. Nekādas detaļas par šo lietu SAB neatklāj tāpat kā to, vai Boram piemērots kāds disciplinārsods.

Novērtē šo rakstu:

0
0