Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau trešdien paredzēta preses konference par L. Lapsas, K. Jančevskas un I. Saatčianes grāmatu Latvietis parastais, kas veltīta Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa dzīves un darba gaitām, un šajā pašā dienā jaunā grāmata nonāks veikalu plauktos.

Kā jau ziņots, iepriekš preses konference par Latvieti parasto bija iecerēta Nacionālā vēstures muzeja telpās Rīgas pilī, blakus tās galvenā varoņa darba telpām, lai Andrim Bērziņam tieši savā vārda dienā būtu iespēja vienam no pirmajam iepazīties ar jauno grāmatu un arī tikt pie autoru autogrāfiem.

Muzeja administrācija sākotnēji bija saskaņojusi grāmatas prezentāciju, taču pēc tam, uzzinot, ka grāmata patiesībā ir veltīta Valsts prezidenta dzīves un darba gaitām, pēkšņi „atcerējās”, ka muzeja telpas uz veselu mēnesi esot aizņemtas kādas „starptautiskā projekta darba grupas praktiskajām nodarbībām”.

Pēc visa spriežot, lēmumu izvairīties no „biedējošās” grāmatas preses konferences savās telpās muzeja vadība bija pieņēmusi patstāvīgi: Valsts prezidenta kanceleja noliedz, ka tā vai kāds kancelejas pārstāvis šajā sakarā būtu izdarījuši kādu spiedienu uz muzeja pārstāvjiem.

Kā jau ziņots, jaunā grāmata sniegs atbildes uz daudziem jautājumiem, par kuriem pats Andris Bērziņš līdz šim uzskatījis par labāku klusēt. Kurā brīdī kompartijas nomenklatūras darbinieks Berziņš Andris Voļdemarovič pārvērtās par latvisko tautsaimnieku Andri Bērziņu? Kā patiesībā tika „sapelnīts” pirmais no Andra Bērziņa miljoniem? Kāda loma šajā pelnīšanā bija klasiskajai deviņdesmito gadu sākuma prihvatizācijai? Arī uz šiem jautājumiem tāpat kā uz daudziem citiem atbildi sniegs Latvietis parastais.

Novērtē šo rakstu:

0
0