Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende pirmdienas rītā, uzstājoties Latvijas Televīzijā, meloja, apgalvojot, ka lēmums par Latvijas Nacionālās operas audita noslepenošanu "nav Kultūras ministrijas aicinājums". Tieši viņa, kā rāda šodien Pietiek publiskotais dokuments, pagājušā gada 1. jūnijā ir parakstījusi rīkojumu par audita rezultātu noslepenošanu.

Pietiek jau informēja, ka Jaunzemes-Grendes vadītā Kultūras ministrija noslepenojusi auditorkompānijas Ernst&Young Baltic veikto Latvijas Nacionālās operas plānošanas auditu. Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad konstatēts, ka audita rezultāti varētu liecināt par labu līdzšinējai operas vadībai ar Andreju Žagaru priekšgalā.

Auditorkompānija Ernst & Young Baltic Nacionālās operas plānošanas auditu veica jau pagājušajā gadā, kad iepriekšējoreiz bija samilzis un ne ar ko nebeidzās kultūras ministres un operas vadītāja konflikts. Taču tad tā veikšanas fakts tikai tika pieņemts zināšanai un plašu sabiedrības interesi neizraisīja.

Savukārt tagad, sākoties jaunai diskusijai ap kultūras ministres lēmumu neņemt vērā konkursa komisijas lēmumu un atstāt Žagaru ārpus jaunās operas valdes, ministrijas vadībā, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, novērtēts veiktā audita rezultātu publicitātes potenciāls.

Ministre kopā ar padomdevējiem nonākusi pie secinājuma - situācijā, kad viņai jāpārmet Žagaram kā līdzšinējam operas vadītājam nesaimnieciska rīcība un necaurspīdīgas finanses, audita rezultātu publiskošanai šādam skaidrojumam varētu izrādīties ļoti "neērta".

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, audita rezultātiem nonākot atklātībā, Jaunzemei-Grendei nāktos atzīt, ka auditā nav tikuši atklāti kliedzoša nesaimnieciskuma fakti un ka operas vadība savā darbībā ņēmusi vērā tā rezultātus atbilstoši pašas ministres norādēm.

Tāpēc pieņemts lēmums audita rezultātus arī turpmāk atstāt ierobežotas pieejamības statusā, lai būtu oficiāls pamats to nenodošanai sabiedrībai pašlaik, kad nav īsti skaidrs, kura argumenti konfliktā izrādīsies spēcīgāki - Žagara vai Jaunzemes-Grendes.

Netieši to Pietiek atzina arī Jaunzemes-Grendes preses padomniece Ieva Līne: aizvadītajā nedēļā saistībā ar auditu viņa spēja paziņot tikai to, ka visi jautājumi šai saistībā esot uzdodami Kultūras ministrijas Juridiskajai nodaļai. Tā savukārt no jebkādas informācijas sniegšanas par audita rezultātiem atteicās.

Savukārt pati Jaunzeme-Grende nevēlējās atbildēt, kā vispār iespējams iepazīties ar audita rezultātiem. Pašlaik Pietiek ministrei jau ir nosūtījis oficiālu informācijas pieprasījumu, atteikuma gadījumā norādot uz vēršanos administratīvajā tiesā.

Pirmdienas rītā TV Grende par lēmumu noslepenot ziņojumu jau paziņoja, ka "tas nav Kultūras ministrijas aicinājums, tas ir Ernst&Young aicinājums. Šobrīd mēs esam uzrakstījuši vēstuli Ernst&Young un lūdzam viņus atslepenot un rādīt sabiedrībai".

Taču, kā rāda Pietiek šodien publiskotais dokuments, ministre meloja: tieši viņa pagājušā gada 1. jūnijā ir parakstījusi rīkojumu par audita rezultātu noslepenošanu.

Pietiek pagaidām nav izdevies no ministres saņemt skaidrojumu par iemesliem tik primitīviem un dokumentāli pārbaudāmiem meliem.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0