Menu
Pilnā versija
Foto

Grēta, glāb Baltijas jūru! Tu to vari

Otto Ozols, MeriDemokrātu kustības vadītājs · 26.09.2019. · Komentāri (66)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Publiskajā telpā krietnus strīdus izraisījusi zviedru skolniece Grēta. Viņa izdevies piesaistīt apbrīnojami lielu atbalstītāju un kritiķu skaitu saviem aicinājumiem pievērst uzmanību klimata apdraudējumiem.

Nav šaubu, ka par ekoloģiju ir nopietni jārunā. Klimata pārmaiņas ir vislielākais tuvākās nākotnes apdraudējums. Tomēr šobrīd šo svarīgo stāstu aizēno Grētas atbalstīju un kritiķu savstarpējie apvainojumi. Te jāsaka, ka sevi cienošiem cilvēkiem nevajadzētu nolaisties līdz bērnudārza smilšu kastes līmenim: “A tu pats kāds, tāds un šitāds!” Vai arī sākt lipināt oponentiem vulgāras diagnozes un vērpt konspirācijas teorijas, utt.

Nenoliedzami, ka par Grētu šobrīd runā daudzi, daži mediji viņu dēvē par vienu no planētas ietekmīgākajām personībām. Tad ir īstais brīdis no lozungiem pāriet pie reāliem darbiem. Mēs zinām, ka Grētas dzimtās zemes - Zviedrijas valdība ir ar savu parakstu atbalstījusi Baltijas jūras ekoloģiju apdraudošo projektu “Nord Stream 2". Piedevām šis projekts nopietni paildzinās un palielinās Eiropas enerģētisko atkarību no Krievijas petrokrātijas fosilo produktu industrijas.

Grēta varētu likt lietā savu ekoloģijas aizstāves reputāciju un lūgt Zviedrijas valdību ar zinātniekiem vēlreiz pārskatīt šo lietu un atsaukt atbalstu “Nord Stream 2”. Grēta pati atzinusi, ka neesot vēl gana zinoša ekoloģijas jautājumos, un aicina politiķus ieklausīties zinātnieku teiktajā. Nav šaubu, ka zinātnieki apstiprinās apdraudējumus.

Tas būtu labs sākums un reāls Grētas ieguldījumam vides aizstāvības projektos. Visi Grētas atbalstītāji varētu sadoties rokās un palīdzēt viņai!

Novērtē šo rakstu:

46
52