Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sabiedrība par atklātību Delna, kas pēdējā laikā aktīvi pozicionējusies pret  papildu miljonu piešķiršanu Inčukalna sērskābo dīķu jeb tā dēvēto "gudrona dīķu" sanācijas projekta pabeigšanai, ko veic SIA Skonto būve, noklusējusi faktu, ka tās vadošais jurists Jānis Geks līdz nesenam laikam daudzus gadus ieņēmis vadošus amatus ar Skonto būvi konkurējošā uzņēmumā SIA VentEko.

Šis fakts ar vides projektu biznesu saistītās aprindās raisījis aizdomas par mērķtiecīgu atsevišķu uzņēmumu reputācijas graušanu, izmantojot Delnas kā sabiedriskas organizācijas autoritāti. Mērķis - attīrīt biznesa laukumu SIA Skonto būves konkurentam.

Savā CV, kas publicēts Delnas mājaslapā, Geks norādījis visu savu darba pieredzi, bet "aizmirsis" norādīt kopumā gandrīz septiņus gadus ilgo pieredzi vienā no vadošajiem vides, tostarp sanācijas projektu realizētājiem – SIA VentEko. Šis uzņēmums vēl nesen konkurēja ar SIA Skonto būve par vairākus miljonus vērto iepirkumu - piesārņoto vietu sanāciju Sarkandaugavā.

„Jānim ir 10 gadu darba pieredze valsts pārvaldē un privātā sektorā Latvijā un starptautiski. Jāņa specializācija ir laba pārvaldība valsts un pašvaldību iestādēs, publiskie iepirkumi, vides tiesības, kā arī korporatīvās krāpšanas izmeklēšana,” Geka dzīvesgājumu apraksta Delna, nepieminot, ka lauvas tiesa – 7 no šiem 10 gadiem nostrādāti SIA VentEko.

Patiesībā Delnas vadošais jurists VentEko dažādos amatos strādājis no 2005. gada maija līdz nesenam laikam - 2012. gada janvārim. Sācis kā uzņēmuma jurists, Geks drīz vien kļuva par VentEko juridiskā departamenta vadītāju, ko pēdējos piecus gadus savienojas ar uzņēmuma biznesa attīstības direktora amatu. Geka tiešā atbildība bija darbs ar vērienīgiem valsts un pašvaldību pasūtījumiem dažādu vides projektu jomā.

Būtiski, ka Geks uz darbu privātajā sektorā, ienesīgajā vides biznesā pārgāja uzreiz no valsts pārvaldes – Vides aizsardzības ministrijas pārraudzītās Dabas aizsardzības pārvaldes juridiskā sektora vadītāja amata. Vides ministrija, kā zināms, ir resors, kas nosaka valsts politiku šajā jomā, tostarp ietekmējot „spēles noteikumus” arī privātajam biznesam, kas darbojas šajā sfērā, tostarp, SIA VentEko.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, Geka pārstāvētais SIA VentEko  pats ir pats bijis pretendenta tādos valsts iepirkumos, kā Inčukalna sērskābo dīķu sanācijas projekts, Sarkandaugavas vēsturiski piesārņoto vietu sanācijas projekts un Liepājas Karostas sanācijas projekts. Tas, ka Inčukalna sērskābo dīķu sanācijas iepirkumā sevi strikti pozicionējušās sabiedrības par atklātību Delna, vadošais jurists pārstāvējis uzņēmumu, kas piedalījies šo projektu iepirkumos, ļauj uzdot jautājumu, vai Delna spēj līniju starp sabiedrības interešu un privāto uzņēmēju interešu aizstāvību.

Novērtē šo rakstu:

0
0