Menu
Pilnā versija
Foto

Idiotija ap valsts valodu

Arturs Priedītis · 13.04.2018. · Komentāri (37)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Nīgrais

17.04.2018. 14:48

»

MI

Attiecībā par situāciju ar Valsts valodu tieši un precīzi teikts...


Klau, moralizētāj - pamācītāj, paraugies pats uz savu valodiņu:

Ja runājam par situāciju ar Valsts valodu valstī. Tad teiktu, ka situācija ir dramatiska. (nevis divi teikumi, bet viens ar palīgteikumu).

Respektīvi, ilgstošā laikā ieskatoties viņā (nevis "viņā", bet "tajā". Viņā tu vari ieskatīties un pēc tam rīkot kāzas) esmu secinājis sekojošo:
1. Procentuāli ir audzis reklāmu apjoms (kur komats pirms palīgteikuma?) kurš ir tikai krievu valodā.
2. Pirmkārt (augstāk) reklāma ir Krievu (kādēļ ar lielo "K"?) valodā, pēc tam Latviešu valodā (kādēļ ar lielo "L"?).
3. Vārdu pielietojums (apzīmējums), vārda pareizrakstība Latviešu (skat. augstāk) valodā ir graujoša. Kā teikt (kur komats?) izglītības rezultāts.

Tā teikt, kārtīgs izglītības rezultāts "uz sejas" no tava penterējuma.

Atbildēt

Uldis

16.04.2018. 13:14

»

Žulis Uldis

Bet no skata taču latvieši ir ļoti līdzīgi cilvēkiem


Latvieši, atsķirībā no tevis, krievu garnizonu mauķeles dēla, ir cilvēki.

Atbildēt

Pirdis

16.04.2018. 12:10

Nekas jau nemainīsies un visi vervelēs angļu dialektā. Latvieti tikai ar koku var izmācīt, kā saka tautas paruna.

Atbildēt

Uldis

16.04.2018. 01:29

»

Freijs

Pareizi - tie automāti ir visur tā klonēti: nospiediet taustiņu viens vai divi. Vainīgs ir Putins, krievi, Kremlis, ka latvieši ir nelgas


Nevis nelgas, bet pār mēru iecietīgi. Citās sabiedrībās LC, LPP un Vienotības nelieši sen jau barotu tārpus.

Atbildēt

Uldis

16.04.2018. 00:56

Uzreiz kopš 1991. gada 21. augusta bija jādara viss, lai labas valsts valodas zināšanas ikvienam kļūtu par absolūtu nepieciešamību, apkalpošanai valsts iestādēs bija jānotiek tikai valsts valodā, nepieciešamības gadījumos apmeklētājiem piedāvājot maksas tulka pakalpojumus. Katra uzņēmuma vadītājam bija jāuzstāda prasība ar padotiem un klientiem sarunāties viņu valodā. Skolās pārejai apmācībām uz valsts valodu bija jānotiek ilgākais 5 gadu laikā, atstājot t.s. minoritāšu skolas, kur fakultatīvi savā valodā varētu apgūt etniski virzītus priekšmetus, kā piemēram krieviski Kuškinu, balalaikas spēli un lapķju pīšanu. Valsts pirmskolas iestādēs komunikācijai ar bērniem uzreiz bija jānotiek tikai valsts valodā. Kategoriski aizliegt translēt ienaidnieku valstu propagandas kanālus un stingri ierobežot Latvijas radio un tv kanālu skaitu ne valsts valodās. Pilsonības likumā ir jābūt pantam, ka Latvijas pilsonis pārvalda latviešu valodu augstā līmenī, pretējā gadījumā pilsonība tam būtu anulējama. Tādi organismi, kā Vaļerka Kravcovs, nekādā ziņā nedrīkstētu nonākt Saeimā.

Atbildēt

Freijs

15.04.2018. 14:14

»

Vārdi un darbi

Par ko vēl var runāt, ja zvanot uz valsts vai pašvaldības iestādi, pirmais jautājums ir par sarunu valodu: latviešu vai krievu? Tas uzskatāmi parāda, kāda reālā attieksme divkopienu sabiedrības uzturēšanā


Pareizi - tie automāti ir visur tā klonēti: nospiediet taustiņu viens vai divi. Vainīgs ir Putins, krievi, Kremlis, ka latvieši ir nelgas.

Atbildēt

Vārdi un darbi

15.04.2018. 13:26

Par ko vēl var runāt, ja zvanot uz valsts vai pašvaldības iestādi, pirmais jautājums ir par sarunu valodu: latviešu vai krievu? Tas uzskatāmi parāda, kāda reālā attieksme divkopienu sabiedrības uzturēšanā.

Atbildēt

Arturs Nagliņš

15.04.2018. 08:35

Degradācija tautu posta ne tikai atsevišķos virzienos, bet posta arī tautas metafiziskos pirmpamatus. Pašlaik degradācija ir sasniegusi ļoti bīstamu pakāpi. Tas ir analītiski viens no jaunākajiem secinājumiem par Rietumu civilizācijas norietu un tā satelītu degradāciju. Tautas pirmpamats ir tautas identitāte. Degradācija ir sākusi ārdīt tautas identitāti. Tātad tautas pastāvēšanas pamatjēgu. Tauta bez identitātes nav tauta, bet bezsejaina mūmija. Tautas identitātes elements ir valoda. Sabrūkot tautas identitātei, sabrūk tautas konstruktīvā attieksme pret savu valodu. Tautas identitātes sabrukuma rezultatīvs katalizators ir tautas mentalitāte. Ja tā ir iekšēji pretrunīga, šizofrēniski debila, morāli nestabila, intelektuāli neattīsta, tad tautas identitāte jau savā būtībā nevar lepoties ar skaidrību, principialitāti, noteiktību, pašcieņu, paškritiskumu, pašanalītiskumu, racionālu un autoritatīvu darbību un uzvedību. Tāda mentalitāte stimulē degradācijas divkājaino produktu aktivitāti, un tāda mentalitāte nevar būt šķērslis degradācijai.

Atbildēt

VB

15.04.2018. 08:15

»

Jā!

Krievu valoda ir jāprot


Nu, var labi angliski vai pat ar vāciski - pieminot tos caurumus.

Atbildēt

VB

15.04.2018. 08:12

»

Komuņistu mednieks

Priedīt, vai tik Tu nav bijis komuņists


Priedīša vietā: gan jau, ka bija, bet kāda tam starpība, kad runājam par vienu, konkrētu lietu, jautājumu? Kurā viņam var būt un bieži var arī nebūt taisnība. Šai gadījumā, pamatoss, ir tā taisnība!

Atbildēt

No Mozaikas

15.04.2018. 07:38

Patriotisma esamība ir atkarīga no ideoloģijas. Ja vispār nav ideoloģijas jeb ideoloģija ir ideoloģija par ideoloģijas nevajadzību, tad nav ko gaidīt patriotismu. Mūsdienu Latvijā nav institūtu, kas izstrādātu un koriģētu ideoloģiju. Nenotiek filosofiska diskusija par ideoloģiju. Nav vispār diskusijas par Latvijas, latviešu tautas ceļu, nākotni. Latvijā garīgajā dzīvē prevalē meli, nepatiesība. Patiesībai vispār nav vietas masu komunikācijā, inteliģences darbībā. Vispārējā melošana liecina par atbildības trūkumu; ja nav atbildības, tad var droši melot. Ja nav atbildības, tad meli piepilda smadzenes, kuras pēc tam nav viegli iztīrīt no meliem. Pie mums pašlaik neviens pat nedomā iztīrīt latviešu smadzenes no meliem un latviešu smadzenes piepildīt ar patiesību. Sarunā par varu, individuālajās refleksijās par varu vienmēr klājas nošķirt diktatorisko varu no stipras varas. Ulmanis latviešiem asociējas ar diktatorisko varu. Latviešiem diktatoriskā vara un stiprā vara ir viens un tas pats, kas tā nav principā.

Atbildēt

Uldis

14.04.2018. 21:29

Šeit var atrast vēl citas prokrīeviskā izdzimteņa, latviešu tautas un valsts nīdēja publikācijas: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%81,_%D0%90%D1%80%D1%82%D1%83%D1%80

Atbildēt

MI

14.04.2018. 20:15

Attiecībā par situāciju ar Valsts valodu tieši un precīzi teikts.
Šeit es vēl minētu pāris aspektus, jeb bumbu ar laika degli.
1. Tas ir sava veida Valsts veikts cilvēktiesību pārkāpums. Respektīvi, daļai no sabiedrības, kuri ir LR pilsoņi nodrošinot/nenodrošinot, bet nepieprasot izglītību Valsts valodā.
Kāda mārutka pēc ir jāciešs jaunietim, par kura likteni līdz 18 gadiem lemj vecāki. Izmācījies, pilngadīgs, bet amats, kur prasīts augstākais Valsts valodas zināšanu līmenis nepieejams. Diskriminācija. Jo ja gribi tādu amatu, tad piemācies klāt pats (nejaukt ar izglītības Valsts valodā bezierunu prasījumu un sekmēm).
2. Ja reiz Valsts nepieprasa izglītību tikai Valsts valodā, bet akceptē tjep ļep, tad rodas pamatots prasījums pēc divvalodības. Kāda mārutka pēc es pilngadīgs, bet iepriekš nelēmis par sevi, tagad lai mocos. Lūdzu kā skolojāt, tā arī nodrošiniet manu tālāko dzīvi. Abās valodās. Ko saprotu vienā, ko otrā, bet vismaz saprotu. A tā nekā.
PAapildus.
Ja runājam par situāciju ar Valsts valodu valstī. Tad teiktu, ka situācija ir dramatiska. Protams, ka reklāmas portāls ss.com nav rādītājs akadēmiskajā izpratnē, bet kā lielākā, aktīvā darījumu komunikācijas platforma ir sava veida ieskats.
Respektīvi, ilgstošā laikā ieskatoties viņā esmu secinājis sekojošo:
1. Procentuāli ir audzis reklāmu apjoms kurš ir tikai krievu valodā.
2. Pirmkārt (augstāk) reklāma ir Krievu valodā, pēc tam Latviešu valodā.
3. Vārdu pielietojums (apzīmējums), vārda pareizrakstība Latviešu valodā ir graujoša. Kā teikt izglītības rezultāts.

Atbildēt

Naivā

14.04.2018. 17:54

Un ko autors teiks par tiem idiotiem, kuri joprojām skandina, ka tikai uz latviešu valodu skolās vajadzēja pāriet no 1990.g. ? Varbūt šie idioti būtu atraduši desmitiem tūkstošus pareizā latviešu valodā runājošus visu priekšmetu skolotājus ? Nacionālradikāļi nosaka toni visā valstī, un pārējās partijas neatpaliek, baidoties zaudēt vēlētājus. Nav šai valstij, kuru nekaunas saukt par 18.g.18. novembra turpinājumu, nākotnes. Latvietis vienmēr bijis pakalpīgs jebkuram kungam, līdz pacietība beidzas.

Atbildēt

Lauku tante

14.04.2018. 16:00

»

Arturs Priedītis

Ja latviešu dzīvi salīdzina ar citu tautu un tajā skaitā vistuvāko kaimiņu tautu dzīvi, tad sākas stress. Salīdzinājumi izraisa stresu, jo salīdzinājumi nav izdevīgi latviešiem. Stress traucē zagšanu. Mazinās tieksme demonstrēt Dieva uzdāvināto stulbumu. Ja nebūtu iespējams salīdzināt, tad latviešu ...


Diemžēl, Priedītim taisnība! Pat TV un Latvijas radio ne vienmēr skan tīra, skaista latviešu valoda - bez kāda angliska/vāciska vai vēl "nezkāda" akcenta (es te par diktoru un komentētāju valodu, nevis par tiem, kurus uz ielas intervē...).Bet par to "divkopienu sabiedrību" - nu, tāda ir situācija, un nav ko to ne noliegt, ne noklusēt. Latviešu valoda kļūs par nepieciešamību vienīgi tad, ja bez tās nevarēs dabūt labu darbu un augstāku statusu sabiedrībā. Taču līdz tam vēl- ai, cik tālu...

Atbildēt

joske

14.04.2018. 15:47

»

Fēlis

Es nevaru saprast vienu- kāpēc man abonējot TV maksas paketi, ir jāapmaksā krievu miskastes kanāli. Visiem skaidrs, ka to kvalitāte un saturs ir zem katras kritikas, bet nodalīt tos atsevišķā paketē, lai abonētu tie, kam viņi vajadzīgi, bet nemaksātu tie, kuriem viņi riebjas, neviens netaisās...


Cik noprotu,tad jasagatavo speciāla Krievijas propogandas kanālu pakete,lai latviešiem tiktu vēl kāds smadzeņu skalošanas mehanisms?Krievijas propogandas kanālu retranslēšana ar valsts dalību ir valsts nodevība un punkts,bez kādas siekalošanas un filozofešanas!!!

Atbildēt

Komuņistu mednieks

14.04.2018. 15:43

Priedīt, vai tik Tu nav bijis komuņists?

Atbildēt

U.U.

14.04.2018. 15:37

Tepat blakus viens latviešu āksts visus sauc par "tukšdirsējiem". Kāpēc lai citas tautas cienītu tādus izdzimteņus, kuri jau ir pagrimuši līdz necenzētai leksikai tautai domātos darbos? Latvieši ir jau tik zemu nolaidušies, ka tiem nav kauns lietot necenzētus vārdus rakstos. Kāds tur brīnums, ka krievi negrib mācīties un skolā lietot tādu lopu valodu.

Atbildēt

Oļegs

14.04.2018. 13:37

Manu puiku no latviešu valodas aizbaidīja latviešu valodas skolotāja Kundziņa, kura katrā stundā kaut ko pateica par "krievu okupantiem".

Atbildēt

Žulisms

14.04.2018. 07:34

»

Fēlis

,, Drīz sekoja tikpat ciniska valdības atsacīšanās valsts līmenī organizēt latviešu valodas mācības cittautiešiem ". To nu gan Jūs varat mēģināt iestumt jaunuļiem, tikai ne tiem, kuri 80to beigās bija jau apzinīgā vecumā. Valodu kursu bija ka biezs, taču kolonisti neuzskatīja par vajadzīgu tos apmeklēt...


Latviešu ideāltips deģenerāts ŽULIS nevar pie katra raksta neizrādīt savu stulbumu un nezināšanu. Valodas kursus netaisīja valsts, bet nekaunīgas latviešu bābas, kurām tas bija bizness un kuras tikai vēl lielāku naidu uzkurināja pret latviešiem, jo tās bābas pašas neprata skaisti runāt un tām latviešu iznirelēm nebija nekādas metodikas, viņas neko nespēja iemācīt. Krieviem tā bija laba iespēja redzēt, kādi mēsli ir latvieši, ka pat savu valodu neciena, nespēj mācīt, paši runā kā mežonīgi pāķi. Tātad bija tikai latviešu lopiskums.Bet to jau latviešu deģenerāts, šī portāla piemēslotājs ŽULIS nav spējīgs saprast, jo ir tipisks latviešu mēsls.

Atbildēt

Fēlis

14.04.2018. 06:57

»

joske

Skatos rīgu 24.Ekrānā sēž labi situēti un nobaroti speciāli sagatavotie okupētājvalsts ietekmes aģenti,kuri atsaucas arī uz vārdu komsorgs un sunī no panckām arā Krievijas propogandu.Tai pašā laikā valsts ēterā par valsts naudu dienu un nakti iet gaisā Krievijas propoganda.Situācija tāda pati kā ar ...


Es nevaru saprast vienu- kāpēc man abonējot TV maksas paketi, ir jāapmaksā krievu miskastes kanāli. Visiem skaidrs, ka to kvalitāte un saturs ir zem katras kritikas, bet nodalīt tos atsevišķā paketē, lai abonētu tie, kam viņi vajadzīgi, bet nemaksātu tie, kuriem viņi riebjas, neviens netaisās.

Atbildēt

Fēlis

14.04.2018. 06:52

,, Drīz sekoja tikpat ciniska valdības atsacīšanās valsts līmenī organizēt latviešu valodas mācības cittautiešiem ". To nu gan Jūs varat mēģināt iestumt jaunuļiem, tikai ne tiem, kuri 80to beigās bija jau apzinīgā vecumā. Valodu kursu bija ka biezs, taču kolonisti neuzskatīja par vajadzīgu tos apmeklēt, jo neticēja vienotās un nesagraujamās sabrukumam. Tagd, 25 gadus pēc impērijas sabrukuma viņiem pietiek nekaunības prasīt cieņu savai valodai, neskatoties uz to, ka mūsu valodu viņi nekad nav cienījuši un necien joprojām. Fui, Priedīt!

Atbildēt

joske

13.04.2018. 23:09

Skatos rīgu 24.Ekrānā sēž labi situēti un nobaroti speciāli sagatavotie okupētājvalsts ietekmes aģenti,kuri atsaucas arī uz vārdu komsorgs un sunī no panckām arā Krievijas propogandu.Tai pašā laikā valsts ēterā par valsts naudu dienu un nakti iet gaisā Krievijas propoganda.Situācija tāda pati kā ar valsts valodu,taču to dara nevis kādi neadvekāti ļautiņi,bet okupētajvalstī sagatavotie un atlasītie ietekmes aģenti,kuri mūsu valstī jūtās kā zivis ūdenī un pat uzskata kā viņiem mūsu valstī pieder arī tiesības uz varu,ko arī kārtējās vēlēšanās apstiprinas Latvijas okupācijā izaudzētā dauņu paaudze.

Atbildēt

jā un vēlreiz jā

13.04.2018. 22:36

»

Jā!

Krievu valoda ir jāprot


tieši tā! :D

Atbildēt

paldies autoram

13.04.2018. 22:35

Lakoniski un precīzi.

Atbildēt

Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs

13.04.2018. 22:09

Latvijā līdz 1940.gada 17.jūnijam bija spēkā Latvijas valsts Valodas likums!

Kāpēc viņu neatjauno?

Atbildēt

Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs

13.04.2018. 21:40

Vajadzīgs atjaunot Valsts Valodas likumu!

Nekavējoties atcelt Latvijas Padomju Socialistiskās republikas Valsts valodas likumu ar grozijumiem 1993. gadā, kas tagad vēl ir spēkā izņemot no virsraksta Padomju Socialistisko.

Atbildēt

Jā!

13.04.2018. 18:43

Krievu valoda ir jāprot!
Citādi, ja tev nejauši uzkritīs uz kājas ķieģelis un tu nezināsi krievu valodu, tev vispār nebūs ko teikt.

Atbildēt

muļķu zemē viss pa smuko

13.04.2018. 17:56

nav jēgas skraidīt pa peronu un vicināties ar biļeti, kad vilciens jau sen aizgājis.

Atbildēt

A.P.

13.04.2018. 16:45

»

Arturs Priedītis

Ja latviešu dzīvi salīdzina ar citu tautu un tajā skaitā vistuvāko kaimiņu tautu dzīvi, tad sākas stress. Salīdzinājumi izraisa stresu, jo salīdzinājumi nav izdevīgi latviešiem. Stress traucē zagšanu. Mazinās tieksme demonstrēt Dieva uzdāvināto stulbumu. Ja nebūtu iespējams salīdzināt, tad latviešu ...


Par savu līdzdalību valodas politikā nevēlos atcerēties. Esmu galveno pateicis "CV ciniskajā variantā". Tagad nākas atkārtot tikai trīs tēzes manos toreizējos uzskatos: 1. Valstij ir jāpalīdz mācīties latv. valodu, 2. Nav jāaiztiek strādnieki, kuri darbu dara klusējot; 3. Izglītībai no vidusskolas klasēm ir jābūt latv. val. Vēlāk man gudri cilvēki palīdzēja saprast, ka Valodas likums nav vajadzīgs. Vajadzīga ir konsekventa prasība (juridiski nostiprināta) profesionālajā darbībā, neļaujot attiecīgos amatus ieņemt bez latv.val.zināšanām. Lūk, citāts no "CV": 1987 sept.-1993 janv. docents, Latviešu filoloģijas un kultūras katedras vadītājs, Daugavpils Pedagoģiskais institūts.Nozīmīgākais: PSRS (arī Rietumos nebija sastopama attiecīga studiju programma) pirmais sagatavo kultūras vēstures skolotāja specialitātes studiju programmu (1988). 1991 sept.-1995 okt. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja padomnieks valodas jautājumos. Nozīmīgākais: valstī vienīgā tāda veida štata vieta; nodibina valstī pirmo Valodas inspekciju (1991.g.17.X); valstī pirmie uzsāk latv.val.atestāciju (1992.g.20.II).” Protams, "rīdzinieki" noklusē un vienmēr noklusēs mūsu darbu Daugavpilī 80.-90.gados valodas jomā, multikulturālisma, nacionālo attiecību jomā, kultūras vēstures skolotāju programmas izveidē. "Rīdzinieki" taču ir latvieši, un latvietis nevar kaut ko nesariebt otram latvietim. Īpaši tad, kad pats var lepoties tikai ar stulbumu un nekaunību.

Atbildēt

Arturs Priedītis

13.04.2018. 16:18

Ja latviešu dzīvi salīdzina ar citu tautu un tajā skaitā vistuvāko kaimiņu tautu dzīvi, tad sākas stress. Salīdzinājumi izraisa stresu, jo salīdzinājumi nav izdevīgi latviešiem. Stress traucē zagšanu. Mazinās tieksme demonstrēt Dieva uzdāvināto stulbumu. Ja nebūtu iespējams salīdzināt, tad latviešu dzīve līksmotu lepna jo lepna. Tiklīdz latviešu dzīvi salīdzina ar citu tautu dzīvi, tūlīt uzplijas sarūgtinājumi, neapmierinātība, vainīgā meklēšana u.tml. Salīdzinājumos dominē kritēriju identiskums. Latvieši sev un citiem piemēro vienus un tos pašus kritērijus. Bet tas nav pareizi. Kritēriju identiskums nav izdevīgs. Faktiski no salīdzinājumu stresa ir iespējams izvairīties. Eksistē teorija par salīdzinājumu nepamatotību. Kultūru salīdzinājumi esot nekorekta darbība. Protams, to deklarē kultūru relatīvisma teorija. Tā latviešiem sola būt morālais atbalsts. Kultūru relatīvisma teorijā katra kultūra esot oriģināls veidojums. Salīdzināt oriģinālos veidojumus esot amorāla darbība. Kultūru relatīvisma teorija sola likvidēt salīdzinājumu stresu. Tāpēc latviešu konstitūcijas piecūkotāji leviti drīkst preambulu papildināt ar aizliegumu latviešiem sevi salīdzināt ar citiem, bet kultūru relatīvisma teoriju izsludināt latviešu dzīves telpā kā tautas katķismu. Pats par sevi saprotams, ka latvieši nedrīkst savu idiotisko un nelietīgo valodas politiku salīdzināt ar citu tautu valodas politiku. Latviešu arāju oligofrēnais „miljons” dzimtcilvēku verdziskā padevībā tūlīt sāka šļupstēt Latvijas jauno baronu valodā. Cītīgākie laizītāji latviešu mēli sasāla ar anglicismiem, kā tas pieklājas patoloģiskiem pielīdējiem, iztapīgiem parvēnijiem, servilisma klasiķiem. Tas ir māns, ka latviešiem ir dārga latviešu valoda. Ja tas tā būtu, tad „krievvalodīgie” jau sen uz kūtsaugšas mīlētos latviešu valodā. „Krievvalodīgie” izjustu cieņu pret latviešiem un latviešu valodu. Tas nenotiek, jo latvieši paši neciena savu valodu, un tāpēc nav vērts cienīt ne tādu tautu, ne tādas tautas valodu. Ja tautai pat brīvība nav dārgums, un tauta mežonīgā eiforijā 2003.g. atsacījās no valstiskās neatkarības, tad tādai tautai arī dzimtā valoda nevar būt liels dārgums. Būtu jocīgi, ja latviešu tautai dzimtā valoda būtu liels dārgums. „Liels dārgums” valoda ir tikai naciķu puņķainajā retorikā, dullu valodnieku demagoģijā, neizglītotu jaunekļu interneta murgojumos un apdauzītu sievišķu „krievu” lamāšanā tramvajā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: