Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms pāris dienām medijos parādījās informācija, cik čakli strādā Iekšējās drošības birojs (IDB):  https://lat.bb.lv/raksts/sabiedriba/2019/12/08/ieksejas-drosibas-birojs-sogad-kriminalvajasanai-nodevis-52-kriminalprocesus Uh tik! Šogad 52 procesi nodoti kriminālvajāšanai, pagājušajā gadā veseli 62!

Vairākas reizes mēnesī dzirdams, ka kārtējais ceļu policists kukuļņēmējs aizturēts, kārtējais robežsargs pieķerts. Bet, ja palūkojas rūpīgāk, tāda tukša gaisa kulšana vien sanāk, jo notiesājoši spriedumi četru gadu laikā ir vien 38.

Kur tad paliek visi pārējie? Tiesvedība notikusi veselos 108 procesos. Tātad mazāk nekā trešdaļā bijis iespējams piemērot notiesājošu spriedumu!

Tā vien šķiet, ka skaļie paziņojumi ir vajadzīgi, lai imitētu darbību un panāktu, ka šo struktūru neklapē ciet bezjēdzīguma dēļ. Arī darbības reizēm šķiet vien tāda ārēja izrādīšanās.

Darbinieci, kas bija tik uzcītīga, ka pat ņēma darbu uz mājām, iespundēja pat uz 48 stundām izolatorā. Policijas priekšnieku, kurš pats personīgi ierodas smagas autoavārijas vietā, mēģina saukt pie atbildības – vai tas nav absurds?

It kā jau IDB kā iekšējais uzraugs, kas uzmana visas Iekšlietu ministrijas struktūras, ir vajadzīgs, bet ne jau tādā izpildījumā, ka tikai kuļ tukšus salmus, taisa troksni, nomelno nevainīgus cilvēkus, bet rezultātā čušš vien sanāk.

Iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (attēlā pa labi) vajadzētu tā nopietni pieķerties šīs struktūras darbības izvētīšanai. Var jau sist bungas un pūst taurīti, tikai, ja beigās izrādās, ka tas ir bijis pa tukšo, tad vai šāda struktūra vispār ir lietderīga un varbūt ir pienācis laiks to reorganizēt un pataisīt par patiešām iekšlietu struktūras uzraugošu iestādi, kas ne tikai taisa trobeli, bet spēj arī lietas novest līdz galam.

Novērtē šo rakstu:

133
20