Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ieslodzījuma vietu pārvalde, kas arī iepriekš ir ļoti negribīgi atzinusi dažādus negadījumus, nemierus un nāves gadījumus cietumos, pēdējā laikā tos vienkārši noklusē. Tikmēr augusta beigās vien, kā rāda Pietiek avotu sniegtā informācija, ieslodzījuma vietās fiksēts viens pašnāvības gadījums un viens nāves gadījums narkotiku pārdozēšanas dēļ.

Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka 23. augusta pēcpusdienā Rīgas Centrālcietuma trešā korpusa kamerā Nr.334 apcietinātais Pjotrs Š. izdarījis pašnāvību pakaroties.

Neoficiālas ziņas rāda, ka 1955. gadā dzimušais apcietinātais ir pakāries pie kameras ventilācijas režģa piesietā auklā un, kad pēc 20 minūtēm notikuma vietā ieradusies neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, tai atlicis vien konstatēt Pjotra Š. nāvi.

Savukārt īpaši nopietnu ēnu uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbu met otrs nāves gadījums, par kuru ziņo Pietiek informācijas avoti. 26. augustā stundu pēc pusnakts savā kamerā - 4. korpusa kamerā Nr.475 - bez dzīvības pazīmēm atrasts notiesātais Sergejs S.

Kā konstatēts, 1979. gadā dzimušais Sergejs S., kurš bija notiesāts pēc Krimināllikuma 180. panta par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, bija pārdozējis narkotikas, kas arī bijis nāves cēlonis.

Desmit minūtes pēc Sergeja S. atrašanas kamerā bez dzīvības pazīmēm izsaukta neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde, kura konstatējusi notiesātā nāvi.

Ilonas Spures (attēlā) vadītā Ieslodzījuma vietu pārvalde pagaidām nav sniegusi nekādu oficiālu informāciju sakarā ar ziņām par šiem nāves gadījumiem. Pietiek jau informējis, ka nesen Spure oficiāli paziņoja - likums viņai dodot tiesības atbildes uz jautājumiem sniegt mēneša laikā. 

Novērtē šo rakstu:

0
0