Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan jau pirms trim nedēļām par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursa uzvarētāju tika atzīta līdzšinējā Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja Ieva Jaunzeme, viņai nav cerību tikt apstiprinātai šajā amatā, kamēr darbu turpina Māra Kučinska valdība, - Pietiek rīcībā ir ziņas par apjomīgu pretdarbību šīs kandidatūras apstiprināšanai.

„Lai jaunajai VID vadītājai būtu stabilitāte un viņas pilnvaras politiski nebūtu iespēju apšaubītu, nepieciešams jaunās valdības atbalsts,” – šādu oficiālo viedokli pauž līdzšinējā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, savukārt Kučinska vadītā Ministru kabineta preses sekretāre uz jautājumu, ar ko skaidrojama kavēšanās ar Jaunzemes apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā, atbildi sniegt nevēlējās.

Tikmēr neoficiāla informācija no vairākiem avotiem liecina par iespaidīgu pretdarbību Jaunzemes apstiprināšanai VID ģenerāldirektora amatā, kura vienojusi gan finanšu ministri un viņai pietuvinātas personas (tostarp bijušo Tautas partijas funkcionāru Arno Pjatkinu, kas pašlaik oficiāli ieņem viņas preses sekretāra amatu), gan virkni ietekmīgu polituzņēmēju, gan arī vairākas amatpersonas VID vadībā, kurām Jaunzeme šķiet neprognozējama un bīstama līdzšinējai „lietu kārtībai” Valsts ieņēmumu dienestā.

Par šo savu „bīstamību” Jaunzeme pārliecinājusi, novembra beigās televīzijā publiski izsakot izbrīnu par to, ka VID joprojām turpina strādāt darbinieki ar apšaubāmu reputāciju, kaut gan veicot dienesta darbinieku skaita samazināšanu par apmēram trim simtiem cilvēku, būtu vajadzējis atbrīvoties no šādiem cilvēkiem.

Papildus tam šaubas rada arī Jaunzemes bijušās ģimeniskās saites, - viņas bērna tēvs ir kādreizējais Apdrošināšanas uzraudzības inspekcijas vadītājs, tagadējais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis Gvido Romeiko, un publiski ir pieminēta viņa iespējamā saistība ar pazīstamo advokātu Romualdu Vonsoviču.

Bažas par Jaunzemes darbību, ja viņa tiktu apstiprināta VID ģenerāldirektora amatā, līdz ar to vieno dažādu ekonomisko grupējumu pārstāvjus. Tas savukārt nozīmē ne tikai to, ka viņai faktiski nav nekādu izredžu tikt apstiprinātai Kučinska valdības pilnvaru laikā, bet arī to, ka zem lielas jautājuma zīmes ir arī konkursa rezultātu apstiprināšana pēc nākamā Ministru kabineta sastāva apstiprināšanas.

Novērtē šo rakstu:

125
7