Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai!

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši un iesniegs izskatīšanai parlamenta atbildīgajā komisijā priekšlikumu, kas paredz līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai atlikt valsts finansējuma pieaugumu partijām, ko tik dedzīgi atbalsta tiesiskuma koalīcija! Līdzīga iniciatīva īsā laikā guva 10 tūkstošu pilsoņu atbalstu platformā “ManaBalss”, ko nedrīkst ignorēt!

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā šonedēļ ir atbalstīti Saeimā 1.lasījumā kā viens no 2020. gada valsts budžeta projektu pavadošajiem likumiem, ignorējot citas, daudz būtiskākas prioritātes, kas noteiktas jau ar spēkā esošu likumu, kā, piemēram, mediķu atalgojums!

ZZS valdē, diskutējot par ieceri palielināt partiju finansējumu no valsts budžeta, kā to paredz valdības sagatavotie likuma grozījumi, tika akcentēts, ka šobrīd Saeimā ievēlētajām partijām - gan koalīcijas, gan opozīcijas - nebūtu jālemj par sava finansējuma palielināšanu. Līdz ar to izmaiņām būtu jāstājas spēkā nevis no nākamā gada, bet līdz ar 14. Saeimas ievēlēšanu.

Steigā, partijām lemjot par sava maciņa papildināšanu, sabiedrības jau tā zemā uzticēšanās partijām un Saeimai netiks vairota, tieši pretēji. Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno vienas partijas pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”!

Papildus rada bažas apstāklis, ka daži ministri jau publiski paziņojuši par nepieciešamību celt nodokļus, kaut gan Saeima deklarē, ka nodokļu pieauguma nebūs.

Nākamā gada valsts budžeta sagatavošanas gaitā vairākām sabiedrībā aktuālām problēmām netika rasts finansējums, tāpēc aicinām partiju valsts finansējumam ieplānotos līdzekļus novirzīt citām, būtiskākām prioritātēm. Sākumā izpildām solījumus, par ko paši esam balsojuši!

Novērtē šo rakstu:

54
15