Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar mazo uzņēmēju problēmām - drausmīgo korupciju, birokrātiju Jūrmalā, Rīgā un ne tikai - cīņā pret izspiešanu no uzņēmējiem, ko veic valsts, īpaši VID, un pašvaldību darbinieki, raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" kontekstā nosūtām jums pilnīgi svaigu izrakstu no intervijas ar ziņotāju. Šo vēstuli neiztrūkstoši nosūtām arī KNAB, īpaši ņemot vērā neseno KNAB izsūtīto aicinājumu uzņēmējus ziņot par iespējamiem korupcijas gadījumiem. Korupcija, puslegāla uzņēmēju aplaupīšana, nejēdzīgās nodokļu sistēmas izmaiņas skar mūs visus - arī pašus policijas, VID un pat Finanšu ministrijas darbiniekus, kuru ģimenes locekļi nodarbojas ar godīgu un legālu privāto uzņēmējdarbību.

J: "Lūdzu, pastāstiet, ko zināt par personu Pičs, kas ir pašvaldības policijas darbinieks Jūrmalā?"

A: "Attiecībā uz Jūrmalu varu pastāstīt, ka Pičs kādreiz darbojās, faktiski viņam piederēja, bet reģistrēja uz sievu, firmu Wache-Latvija. Ar šādu vai līdzīgu nosaukumu pat bija reģistrētas divas firmas - viena bija reģistrēta uz pašu Piču, bet otra uz kaut kādu citu vīrieti. Firmām bija un laikam ir neskaitāmi VID nodokļu parādi, strādāja tikai "melnajā". Ja VID veiktu fiziskās personas auditu, būtu redzams, ka nauda rupji ņemta ārā no Piča un citiem kontiem. Tas, ka Pičam patīk palīdzēt, ko tautā sauc par "krišošanu", ir skaidrs.

Redziet, reklāmas pases, pašvaldību tirdzniecības atļaujas - tā ir pašvaldības kompetence, attiecīgi pašvaldību saistošo noteikumu kontroli uzrauga pašvaldības policija. Ja paskatītos dziļāk, Pičs ir ne tikai saistīts ar pludmales kafejnīcām, bet, strādājot Jūrmalas pašvaldības policijā, arī rīkojot reidus, ir viegli piedāvāt savus apsardzes pakalpojumus: "Paņemiet manu apsardzes firmu, un tad viss būs OK." Tāpat Piča sieva faktiski nekad nav strādājusi nevienu dienu, attiecīgi par policista algu nopirkt māju Jūrmalā, motorlaivu, mašīnu, motociklu un tā tālāk... Ne katrs tā var..."

J: "Vai varat pastāstīt par raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" redzēto policistu, kas pienāca pirmreizējā pārbaudē?"

A: ""Aizliegtais paņēmiens" vispār tika "smagi" maldināts, arī no Trukšņa puses - ēterā, jo pirmais inspektors, kas pienāca, ir tieši Aigars Šenbergs, un Jomas iela ir tieši viņa kā iecirkņa inspektora teritorija, nevis kā policija it kā meloja Truksnim, ka kam tur bērns piedzimis vai,kas tur bijis, vai arī tie ir viņu kaut kādi kopā izdomātie meli, vai arī tie dzima raidījuma laikā, to es nezinu.

Tas, ka gadiem Jūrmalā ir "bardaks", ir fakts, bet tas nāk no Jūrmalas Valsts policijas bardaka, kur iecirkni vada Aleksandrs Melnis, kurš pats, kā ir svētki Jūrmalā, ar sev lojāliem darbiniekiem parasti sēž un dzer restorānā "Pie Gabriela". Rodas jautājums - par kādu naudu... Bet situācija ir elementāra, jo Melnis kādreiz bija Drošības policijas darbinieks, uzraudzīja Jūrmalu, tajā skaitā saskaņā ar savu kompetenci uzraudzīja, kas notiek vēlēšanās, tā ar laiku viņš tika vecā iecirkņa priekšnieka krēslā. Rodas jautājums, kāds bija viņa motīvs, jo alga iecirknī pat priekšniekam ir maza. Attiecīgi tur notiek liels "bardaks", bet kam tu sūdzēsies - Iekšlietu ministrijai? Kozlovskim, kura iepriekšējā darba vieta arī bija Drošības policija un kurš pats dzīvo Jūrmalā? Manuprāt, atbilde te ir skaidra.

J: "Pastāstiet, ko zināt par Jūrmalas būvvaldi un raidījumā redzētajām personām?"

A: "Runājot par Jūrmalas būvvaldi, tas ir absurds, tur visus vajag iztrenkāt. Kādreiz galvenā Jūrmalas māksliniece bija Inta Maldupe, kura vispār tik ilgi visu saskaņoja un vienmēr zināja, kam nav saskaņojuma, pēc kā uzreiz rakstīja Jūrmalas pašvaldības policijai, lai iet, kontrolē un soda. Viņai arī bija sava firma, par kuru visi zināja - ja tie taisīs projektu tur, tad bez problēmām būs saskaņojums. Es vispār nepiekrītu, ka, nodarbojoties ar tirdzniecību uz privāta īpašuma, nepieciešama pašvaldības tirdzniecības atļauja. Tāda būtu vajadzīga, ja tirdzniecība būtu uz pašvaldības īpašuma. Bet šāda murgaina prakse ir arī Rīgā.

Absurdākais ir tas, ka Pičam atlaišanas procedūra tāpat uzsākta, bet, manuprāt, būvvalde, kuras attieksme bija skaidri redzama, ka ir zem katras kritikas - kundze paliek darbā, ar disciplinārsodu. Truksnis saka - saruna samontēta, varbūt darbiniece tika līdz tam novesta, bet es biju šokā! Ja es katrreiz atļautos tā runāt ar [..]... Tam nav attaisnojuma nekāda. Bet gan jau, ja "paraktu", tad jau Birina arī Truksnim ir daudz ko zem galda parakstījusi, ir savākta "kompra", attiecīgi atlaist nevar. Un, redz, atlaida tikai pašvaldības policijas darbinieku, jo viņš "palaida muti" par Truksni - "lai pie viņa neiet, tad būšot slikti". Kā vakar sižetā bija redzams, Truksnis jau tikai par to "uzvilkās". Viss pārējais viņam šķita OK.

Tur būvvaldē vadītāja ir Zvejniece, kura nav labāka par Birinu. Kāda vadība - tādi padotie. Manuprāt, ar tiem cilvēkiem nav kaut kas kārtībā, jo viņa vienmēr par visu ir neapmierināta. Laikam pie tā vainojama ģimenes dzīve... Bet tas nekādā gadījumā nevar un kategoriski pat nedrīkst atsaukties uz apmeklētājiem. Par iesaistītajām personām interesanta informācija atrodama arī VID amatpersonu deklarācijās. Tieši pateicoties pilsētplānošanas nodaļas, kuru vada Zvejniece, akceptam, Truksnis savam zemes gabalam dabūja statusu, ka tā ir daudzdzīvokļu māju apbūves platība."

J: "Vai jums ir vēl kādi komentāri par redzēto raidījumā?"

A: "Manuprāt, šajā raidījumā vēl pietrūka VID. Varbūt jau esat lasījuši pietiek.com rakstu par negatīvu lēmumu sagatavošanu pirms paskaidrojumu saņemšanas un tā tālāk. Faktiski tā ir ierasta VID prakse, ka uzņēmēju sagatavotie paskaidrojumi nevienu neinteresē, tos pat nepieņem. Protokolus ar izdomātiem naudas sodiem, pat desmitiem tūkstošu lielus, sagatavo jau iepriekš. Tad iesaka tos ātri samaksāt un nestrīdēties, lai "nebūtu problēmas", jo "jūs taču esat uzņēmēji" un "jums ir nauda"."

J: "Ko jūs varat pastāstīt par situāciju Rīgā un Rīgas pašvaldības policijas attiecībām ar uzņēmējiem?"

A: "Rīgā ir vēl lielāks "bardaks". Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki bez priekšnieka rakstiska rīkojuma, pat nedrīkst kontrolēt tirdzniecības vietas, kaut vai tur būtu nezin kas... Kaut vai, ja tirgo vecu produkciju... Tādēļ Rīgas centrāltirgū jau gadiem stāv vietas, kur atklāti tirgo produkciju ar "iztecējušu" derīguma termiņu. Bet kāds noteikti par to saņem savu daļu.

Rīgas centrāltirgus netiek galā ar cigarešu tirgotājiem, bet maksā lielu naudu apsardzei. Ar ko tā nodarbojas? Kāpēc tirgū nevar ieviest iekšējos kārtības noteikumus, kuru izpildi uzrauga apsardze, un par noteikumu pārkāpšanu piemēro sankcijas? Attiecīgi patiesībā neviens pat nevēlas šo jomu sakārtot, tikai spēlē teātri, ka ar kaut ko cīnās, apkaro. Lūk, šeit ir kopija rīkojumam, kas aizliedz darbiniekam darīto to, kas būtu jādara. (http://postimg.org/image/57d4lmnnd/)

Novērtē šo rakstu:

0
0