Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie latvieši un krievi. Bet tad pie varas esošie saprata, ka tas sit pa pašiem, jo pie varas brīvā Latvijā nonāca tie paši komunisti un čekisti. Pretinieks tika “pārveidots”. Par bubuli kļuva krievi, nevis komunisti vai čekisti, kuri represēja arī tostarp krieviski runājošos.

To izdarīt bija viegli, lai tauta ir kā manipulējams aitu bars. Tas nekas, ka arī pats Staļins nemaz nebija krievs. Bet gruzīni kaut kā latviešiem ir draugi, lai gan lielākās represijas pagājušā gadsimtā izdarīja Staļins. Savukārt Salaspilī vācieši “labi” pastrādāja, bet tie nekad nav bijuši naidnieki. Jo aitu baram vajag ārējo naidnieku, tad var noslēpt korupciju, nekompetenci, ekonomisku nespēju un valsts totālu izzagšanu.

Vakar Rinkēvičs uzbrauca „Laimai”, ka tā komunicējusi krieviski. Rinkēvičs, kurš ne dienu savā dzīvē nav nopelnījis ne santīma vai centa, tikai saņēmis nodokļu naudu un uzdzīvojis salonos, kurš visu mūžu dzīvojis pie mammas, sāka tviterī mācīt „Laimu” veikt biznesu.

Lai gan ārlietu ministra galvenais uzdevums ir tieši savas valsts uzņēmēju nepārtraukts un cinisks lobijs, Rinkēvičs ar to nav nodarbojies nekad. Vicinājis karodziņus un baudījis operu sava civilās savienības partnera apskāvienos polittūrismā desmit gadus. Labums no Rinkēviča valstij ir precīzi nulle.

Ko es ar šo gribu pateikt. Ir, protams, amizanti skatīties, kā runāt angliski neapdraud latviešu valodu, bet runāt krieviski apdraud. Latvijā ir neskaitāmi uzņēmumi, kur darba valoda ir angļu. Bankās ir veseli stāvi, kur runā tikai angliski. Latvieši savā starpā e-pastus sūta angliski. Un neko. Nekas neko neapdraud.

Un tad ir stulbums, uz ko uzķeras manipulējamais aitu bars - ka zināt un runāt krieviski ir slikti. Nē, tā nav. Zināt valodas ir labi. Katram latvietim ir jāzina vismaz trīs, īstenībā labi būtu četras valodas. Tajā skaitā krievu, angļu, vēlams, franču, spāņu vai mandarīnu. Vai vismaz zviedru. Starp citu, visi skandināvi no jaunieša līdz pensionāram brīvi runā svešvalodās.

Bet, atgriežoties pie uzņēmējiem. Uzņēmēji, Jums jāsaprot. Jums neviens nepārmetīs, kādā valodā nopelnāt sev un Latvijai naudu, ja vara būs Gobzems. Kaut eskimosu. Jūs atbalstīs un lobēs. Nevis taisīs karodziņu politiku kā neko nespējīgais un neko Latvijas labā nepaveikušais wannabe Briseles ierēdnis Rinkēvičs.

Novērtē šo rakstu:

98
61