Menu
Pilnā versija
Foto

Ir nepieciešamas skaidras atbildes

Ilze Jurča · 04.01.2021. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir skaidrs, ka šis šovs ar varas sevis slavinošo vakcinācijas uzvaras gājienu turpināsies ar arvien lielāku jaudu. Tieši tāpat kā turpināsies krāpnieciskās darbības ar C19 "pandēmiju".

Par to kā tautai sekmīgāk izskalot smadzenes, uzskatāmi lēma mūsu valsts "politbirojs" (Levits, Viņķele, Ēlerte, Dumpis, u.c.) ar sev pietuvināto mediju pārstāvi Sprinģi. Rullītis bija pieejams Youtube. Bet atgriezīsimies pie skaitļiem.

Oficiālas valsts institūcijas SPKC uzskaitīti un worldometers.info publicēti dati liecina, ka uz šo dienu Latvijā esot veikti 841 442 testi un no uzskaites sākuma LV esot inficēti 36 838 cilvēki, no kuriem 508 jauni gadījumi šodien.

Izskatot šodienas skaitļus, man atkal rodas virkne jautājumu - kopējo testu skaitu attiecinot pret iedzīvotāju skaitu LV (841 442/ 1875844 x100=44,85%) secināms, ka uz šodienu ir testēti 44,85% Latvijas iedzīvotāju??? Tātad gandrīz katrs otrais LV iedzīvotājs. Iespaidīgs skaitlis!

Apzinot savus draugus un paziņas, varēju sameklēt tikai četrus cilvēkus, kuri ir testēti. Savietojot šo informāciju ar publiski pieejamo informāciju par to, ka regulāri tiek testēti mediķi, slimnīcās stacionētie pacienti (ar un bez C19), tai skaitā pacienti, kas vēršas medicīnas iestādēs uz nelielām ambulatorām ķirurģiskām manipulācijām, arī citas personas, kuru testēšanu veic regulāri, man radās loģisks jautājums - vai apjomīgais testu skaits 841 442 ir pirmreizējo testu skaits?

Vai arī šajā skaitā ietilpst to testu skaits, ko veic personām, kuras tiek testētas regulāri un vairākkārtīgi? Kā tiek uzskaitīts inficēto skaits, vai šai skaitā ietilpst tikai personas, kam pirmreizēji tiek konstatēta C19 klātbūtne? Vai stacionāros, sistemātiski testējot C19 slimniekus, šie dati tiek ieskaitīti kopējā testu skaitā?

Atbildes uz šiem jautājumiem joprojām ir būtiski saņemt tāpēc, ka vadoties no šiem statistikas datiem, valstī tiek realizēta pretcovid politika, interesantā vakcinācija, šīs darbības apmaksājot no mūsu kopējā maciņa.

Lai varētu vērtēt, cik pamatota ir valsts budžeta, kas ir sabiedrības kopējā manta, iespējamā neadekvātā tērēšana pasākumiem, kas, iespējams, nav adekvāti sabiedrības apdraudējumam, ir jāsaņem atbildes. Atcerēsimies, ka saskaņā ar likumu informācija par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu nedrīkst būt ne ierobežotas pieejamības informācija, ne arī valsts noslēpuma objekts. Tāpēc turpināsim vaicāt!

Novērtē šo rakstu:

97
16