Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo vīru un ASV medicīnu, bet vecums prasa savu.

Ja viņam tagad ir 78 un viņš vēlas būt par prezidentu divus termiņus, tad to beigās viņam būs 86. Jauns insults vai cita nopietna saslimšana var ātri pārvilkt svītru viņa plāniem.

Kas tādā gadījumā notiks? Kam tādā gadījumā padomus prasīs mūsu specdienesti un elites "amerikanizētā" daļa? Ļoti vienkārši - tāpēc līdz ar prezidentu tiek ievēlēts viceprezidents.

Kamala Harisa ir nevis vienkārši pirmā sieviete viceprezidente ASV, turklāt otrā jauktas rases pārstāve tik augstu pēc prezidenta Obamas, bet liktenis viņai piespēlējis lielu varbūtību tuvāko 4 vai 8 gadu laikā saņemt iespēju izdarīt to, kas neizdevās Hilarijai Klintonei, - kļūt par prezidenti.

Kamalas vecāki ir imigranti - māte zinātniece no Indijas, tēvs no Jamaikas. Gudri vecāki, bet viņai nav ASV paaudzēs mantotas ietekmes un naudas. Visu viņa ir sasniegusi pati, un aiz smaidīgās ārienes noteikti ir sīksta sieviete. Viņa ir juriste, bijusi Kalifornijas štata ģenerālprokurore un senatore. Bet domāju, ka lielākajai daļai no mums viņa praktiski nav pazīstama.

Varbūt godājamie komentētāji var bez rupjībām paturpināt pārdomas, ko pasaulei un Latvijai var nest pēkšņa Kamalas Harisas prezidentūra?

Novērtē šo rakstu:

75
39