Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

a

13.01.2018. 04:17

kura ta' ir tā okupantu valoda, vācu vai āmurikāņu?

Atbildēt

Edge

12.01.2018. 13:34

»

LV pilsonis

Kamēr nebūs veikta deokupācija un starptautiski tiesāti kolaboracionisti, latviešu tauta savu patieso vēsturi nespēs ieviest skolu programmās un noteikt kā savu oficialo vēsturi. Šobrīd mūsu vēsturi staipa noziedznieki un bandītiski grupējumi savās interesēs, lai pazemīgi izkalpotos "saviem" kungiem...


Viss ir galvā! Vajag katram pašam savas smadzenes sakārtot, tad nebūs jāžēlojas par "noziedznieku un bandītisko grupējumu" staipīšanos.
Patiesība ir tepat līdzās - viena klikšķa attālumā.

Atbildēt

LV pilsonis

12.01.2018. 13:25

Kamēr nebūs veikta deokupācija un starptautiski tiesāti kolaboracionisti, latviešu tauta savu patieso vēsturi nespēs ieviest skolu programmās un noteikt kā savu oficialo vēsturi. Šobrīd mūsu vēsturi staipa noziedznieki un bandītiski grupējumi savās interesēs, lai pazemīgi izkalpotos "saviem" kungiem un netaptu sodīti par genocīdu pret latviešu tautu. Patiesība kā vienmēr ir kaut kur pa vidu, bet patiesības meklētāju slepkavošana, nav rimusies kopš 40.gada. It īpaši pēdējā laikā patiesība nav izdevīga nevienam no noziedzīgajam grupējumam.
Lai vieglas smiltis mūsu nesalaužamajiem gariem un gaišākajiem prātiem, kurus režīms pēc labākajām čekas tradīcijām, nodēvē par nepieskaitāmiem un nepieciešamības gadījumā iznīcina fiziski, bet morālo tautas zonbēšanu ar sev izdevīgo redzējumu, nepārtrauc izplatīt 24 stundas diennaktī, visos valsts TV un radio kanālos, ieskaitot sevis slavināšanu, skaidrā okupantu valodā.

Atbildēt

Edge

11.01.2018. 21:46

»

Vai Latvijai ir izvēle

ja būtu iespēja, pajautātu Induļa Roņa viedokli. Par vēsturi


18.novembris - tā nav tikai vēsture, gluži kā Brīvības piemineklis, sarkanbaltsarkanais karogs, himna Dievs, svētī Latviju, Daugava, Gaiziņš u.c. latviešu tautas simboli.
Katram pašam sev jāpajautā par simbolu nozīmi, nevis jāiesaistās bezjēgas diskusijās par datumiem.

Atbildēt

Vēsture Vulgaris.

11.01.2018. 15:26

Iskolata republika.

Atbildēt

Tā kā

11.01.2018. 15:01

esmu baltvācietis, innesis feldmanis ir ģēnētisks kroplis....................

Atbildēt

cits ķīmiķis

11.01.2018. 13:08

Ak, tat "vācbaltieši" ir jaunvārds!Nu, nevajag diletantiem alkšņiem spriedelēt par faktiem.

Atbildēt

Vai Latvijai ir izvēle

11.01.2018. 12:46

»

Runā, ka Inesis Feldmanis

ir slepkava Vismaz tādus pierādījumus sniedz LRTT


ja būtu iespēja, pajautātu Induļa Roņa viedokli. Par vēsturi.

Atbildēt

Edge

11.01.2018. 12:46

»

Žulis

Īstenībā jau to matu skaldīšanu ap to Latvijas valsts dibināšanas „pareizo” gadu un datumu ir radījušas valdošā režīma pasludinātās Latvijas valsts simtgades svinības...


Atslēgas vārds: "svinēt".
Kinokomēdijai Briljanta roka - 50 gadu jubileja!
М-м… Как говорит наш дорогой шеф, на чужой счёт пьют даже трезвенники… и язвенники! Га-га-га-га!

Atbildēt

xcvbn

11.01.2018. 12:30

Šī raksta autors ir nedaudz dīvains. Tādu ļaužu dēļ nav brīnums, ka vēsture un citas zinātnes tādas ne visai staltas maigi sakot, bet daži apgalvo, ka vispār viltotas.

Atbildēt

Žulis

11.01.2018. 10:15

Īstenībā jau to matu skaldīšanu ap to Latvijas valsts dibināšanas „pareizo” gadu un datumu ir radījušas valdošā režīma pasludinātās Latvijas valsts simtgades svinības.
Ko tad īstenībā mēs gatavojamies svinēt? Kas tā ir par Latvijas valsti, kura ir pastāvējusi visus šos simts gadus? Tādas nav! To Latvijas valsti, kas tika proklamēta 1918. gada 18. novembrī likvidēja PSRS okupācija 1940. gadā un vēl līdz šim brīdim, šī valsts Latvijas teritorijā nav atjaunota (šeit nav veikta starptautiski reglamentētā deokupācijas un dekolonizācijas procedūra) Tā valsts, kas šodien pastāv Latvijas teritorijā faktiski ir Latvijas PSR turpinājums. Tātad šīs valsts pastāvēšanas laiku vajadzētu sākt skaitīt no PSRS okupācijas brīža 1940. gadā. Bet, ja mēs ņemam vērā, ka pēc t.s. „dziesmotās revolūcijas” šeit tika nomainīti valsts simboli un uzskatām, ka līdz ar to notikusi valsts nomaiņa, tad šīs patreizējās valsts pastāvēšana būtu jāsāk skaitīt no 1990. gada 4. Maija. Ja runājam par Latvijas valsts.
Ja runājam par Latviešu pagaidu nacionālās padomes 1917.gada 19. novembrī dibināto Latvijas valsti, tad jāsaka, ka tās pastāvēšana vispār ir visai nosacīta un tā Latvijas Republika, kas pastāvēja no 1918 – 1940. gadam nav tā, ko 1917.gadā dibināja tā sauktā Latviešu pagaidu nacionālā padome. Tātad iznāk, ka šajos simts gados Latvijas teritorijā ir pastāvējusi nevis viena valsts, bet gan dažādi valstiskie veidojumi. Tad ko mēs īsti gatavojamies svinēt?! Vai Latvijas kā vietas nosaukuma pastāvēšanu? Tādā gadījumā mums ir jāatkāpjas uz 19. gadsimta otro pusi kad latviešu tautas apdzīvotā zeme tika sākta saukt par Latviju. Toreiz mūsu zemi pārvaldīja Krievijas okupācijas režīms. Un ja mēs Latvijas pastāvēšanā ieskaitām PSRS okupācijas periodu, tad kādēļ gan lai mēs tur neieskaitītu arī Krievijas okupācijas periodu?!
Tāds , lūk, „sviests” rodas, ja mēs cenšamies noliegt patiesību. Bet patiesība ir tāda, ka šogad 18. novembrī mēs varam svinēt tikai SAVAS nacionālās Latvijas proklamēšanas simto atceres, nevis pastāvēšanas dienu.

Atbildēt

Edge

10.01.2018. 23:47

»

gunča

Ko jūs tur lejat! Paši rakstat, ka runa 1917.gadā Valkā iet par autonomiju, NEVIS PAR NEATKARĪGU LATVIJAS VALSTI! Par autonomiju, tātad Krievijas impērijas sastāvā. Kur gan te ir neatkarīga valsts? Vajag domāt ar prātu, nevis dziedātgalma dziesmu


Latviešu Pagaidu Nacionālās Padomes uzsaukums latviešu tautai (1917.g. dec.)
.....Latvieši!
Lielais atlaišanas vārds ir atskanējis: pašnoteikšanās tautām! Negaidat vairs citas atlaišanas! Ņemat sev paši, ko vēsture jums dod un esat gatavi notīrīt savas durvis no svešiem apspiedējiem! Ņemat sev paši šo zemi, kuŗu mūsu tēvi pirkuši ar saviem asins sviedriem un ceļat tur labāku valsti, nekā tā, kuŗa tagad iet bojā.
Lai dzīvo apvienotā Latvija!
=================================================
Valkā varēja runāt daudz ko, jo Pēterpilī arī latvieši palīdzēja lieliniekiem pārņemt varu. Lielinieku valdība Krievijā ar Leņinu un Staļinu priekšgalā momentā sāka savu solījumu izpildi - pieņēma dekrētus par Zemi, Mieru un "Krievijas tautu pašnoteikšanās tiesībām".

Atbildēt

50s

10.01.2018. 23:43

Nezinu ,ko Feldmanis raksta . Vesture ir nepieludzama. Latgali palidzeja atbrivot poli un landesvers un Gen. Radzins no sarkana mera. Igauni un somi un Gen.Zemitans Vidzemi no sarkanajiem un ,diemzel , karoja pret Landesveru . Rigu no Stuckas " valdibas" atbrivoja vaciesi un Baloza brigade. Kurzemi no sarkanajiem atbrivoja Landesvers kopa ar pulkveza Kalpaka nodalu. Lietuviesi palidzeja atbrivot no sarkanajiem iebrucejiem kopa ar latviesu partizaniem Selijas pierobezu. Varbut kaut ko aizmirsu. Par GEN. Golcu un Bermontu tiek rakstits diezgan daudz.

Atbildēt

Edge

10.01.2018. 23:41

Ekonomikas maģistrs, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Zinātnes fonda (ZF) padomes loceklis Igors Zlotņikovs:".. atsaukšos uz nelaiķa, Latvijas ekonomista Pētera Guļāna darbu, kurā viņš apgalvo, ka vairāk nekā 90% Latvijas ekonomikas veido ārvalstu kapitāls. Proti - Latvija ir citu valstu ekonomiska kolonija." (NRA,08.01.2018.)
====================================================
Ne viens vien vecais "kažokapmetējs", kas jau pēc 1991.g. augusta veiksmīgi iefiltrējās 4.maija repubļikā, labi saprot esošo situāciju.
Vecā kaluma vēsturnieki jau pielaiko "zilizvaigžņoto" kažociņu:"Zunda: Bailēm no ES federalizācijas nav pamata"
Saruna ar vēsturnieku, Latvijas Universitātes profesoru Antoniju Zundu par Latvijas nacionālajām interesēm, par attieksmi pret ES federalizāciju un politiskās sistēmas maiņas nepieciešamību Latvijā. (nra.lv)

Atbildēt

gunča

10.01.2018. 23:25

Ko jūs tur lejat! Paši rakstat, ka runa 1917.gadā Valkā iet par autonomiju, NEVIS PAR NEATKARĪGU LATVIJAS VALSTI! Par autonomiju, tātad Krievijas impērijas sastāvā. Kur gan te ir neatkarīga valsts? Vajag domāt ar prātu, nevis dziedātgalma dziesmu.

Atbildēt

Malacis

10.01.2018. 22:09

ir Feldmanis.Pareizi par LR dibināšanas īsto dienu! Pareizi, ka Ulmanis taisīja "vēsturi" priekš sevis. Tikai nepareizi, ka reālā dibināšana ir "viedoklis". Tāda pieeja ir šizofrēnija, idiotija. Tad jau var teikt, ka 12. aprīlis arī ir tikai viedoklis un tā nav cilvēka pirmā vizīte kosmosā.

Atbildēt

U.U.

10.01.2018. 22:06

Par laimi joprojām ir latviešu vecākās paaudzes zināma daļa, kurai nav pieņemama tā vēstures falsifikācija un noklusēšana, kas ir saistīta ar LR dibināšanu. LR dibināšanas īstā diena ir 1917.gada 19. novembris (pēc jaunā stila 2.XII). Runa ir par Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes (LPNP) lomu LR izveidošanā 1917.gada novembra beigās. 1917.gada novembrī Valkā tika nodibināta LPNP. Tā 19.novembrī pieņēma deklarāciju par Latvijas kā apvienotas un autonomas valsts izveidošanu Vidzemes, Kurzemes un Latgales apriņķos. 1917.gada 19. novembrī Valkā sapulcējās lielākās latviešu partijas un sabiedriskās organizācijas. Tika formulēti LPNP galvenie uzdevumi — Latvijas Satversmes sapulces sasaukšana, autonomijas projekta izstrādāšana, Latvijas teritoriālā apvienošana, ārvalstu informēšana. 1917.gada 19.novembrī LPNP deklarēja, ka līdz Satversmes sapulces sasaukšanai tā ir vienīgā pilntiesīgā latviešu tautas pārstāvētāja. Paziņojumā ārvalstīm LPNP norādīja: „Ievērojot latvju tautas sensenās tieksmes pēc politiskas brīvības un autonomas Latvijas, kas jo spilgti parādījās 1905. gada atsvabināšanas cīņās, un nostājoties uz tautu pašnoteikšanās tiesību principu pamata, Latviešu Pagaidu Nacionālā Padome uz visstingrāko protestē pret jebkuru Latvijas sadalīšanu un it īpaši pret Kurzemes vai arī visas Latvijas pievienošanu vai kaut kādu saistīšanu pie Vācijas, un līdz ar to pasludina, ka Latvija, kurā ieiet Vidzeme, Kurzeme un Latgale, ir autonoma valstsvienība, kuras stāvokli, attiecības uz ārieni un iekšējo iekārtu noteiks viņas Satversmes sapulce un tautas plebiscīts”. Jautājums par Valkas lēmumiem ir ļoti svarīgs, - diemžēl arī saistīts ar nelietīgām kroplībām LR valstiskuma vēsturē. Valkā pieņemtie lēmumi jau pašā sākumā tika noklusēti un ignorēti apzināti. Tam bija divi iemesli: 1) Valkas pasākums nebija angļu-franču iniciatīva, jo šo valstu kungi vēl nebija izvērtējuši visus notikumus un nezināja, ko darīt ar Krievijas nomalēm; viņi latviešiem neatkarību dāvināja tikai apm. pēc gada; 1918. gada 23. oktobrī mutiski, bet 1918.gada 11. novembrī rakstiski tika saņemta de facto Latvijas patstāvības atzīšana no Lielbritānijas ārlietu ministra Balfūra. 2) Valkā nebija angļu-franču kreatūra Ulmanis, kurš sevi vienmēr uzskatīja par lielāko "lāčplēsi" un nekaunīgi noklusēja īstos valsts izveidotājus un viņu ieguldījumu LR tapšanā. Droši var teikt, ka LR izveidošana ir vienota ar latviešu inteliģencei populārām nelietībām - faktu falsifikāciju un īsto darītāju noklusēšanu. Tā var notikt tāpēc, ka latviešu vērtīgi nevērtīgajam miljonam vēsturiskā patiesība nekad nav interesējusi.

Atbildēt

Antons Mikoss

10.01.2018. 21:57

Studentu rotas komandieris Vasarietis nepakļāvās pavēlei laist cauri Rīgai karaspēku un pavēlēja rakt tranšejas Daugavas krastā. Pret viņu ierosināja kara tribunālu par pašdarbību. Tikai sagadīšanās paglāba viņu no nāves.
Ak šis tālredzīgais Ulmanis. Ko saka galma vēsturnieki par to liktenīgo rīcību un varonīgo Vasarieti?

Atbildēt

Runā, ka Inesis Feldmanis

10.01.2018. 21:16

ir slepkava Vismaz tādus pierādījumus sniedz LRTT.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: