Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī nav viena operas izrāde par 405 000 eiro, taču summa tāpat ir iespaidīga: Eiropas Savienības prezidentūras kultūras programmas ietvaros organizētā izstāde „Itāļu portreta glezniecības divi gadsimti. 1580-1780” kopumā izmaksājusi 200 tūkstošus eiro. Pēc mākslas muzeja Rīgas birža vadītājas Daigas Upenieces sniegtās informācijas, ar biļetēm tiks atgūta liela daļa no šīs summas, bet ne visa.

Lauvas tiesu no izstādes izmaksām – 64 tūkstošus eiro – prasa mākslas darbu transportēšana. Tā kā tie ir antikvāri mākslas darbi, tie jāpārvadā īpašā transportā ar mikroklimata iespējām. Šajā summā ietvertas arī iepakojuma materiāla izmaksas, kā arī tā iznīcināšanas cena, krāvēju pakalpojumi un citas ar gleznu fizisko pārvietošanu saistītās izmaksas, skaidro Upeniece.

Tāpat prāvu summu – 26 tūkstošus eiro – jāmaksā par mākslas darbu atlasi, rāmju izvēli, ierāmēšanu un dokumentāciju. Tā kā no ekspozīcijas tiek ņemtas piecas līdz sešas gleznas, bet pārējās – no krājumiem, lielai daļai nepieciešams piemeklēt rāmi un arī ierāmēt.

18 tūkstoši eiro jāmaksā par izstādes koncepcijas izstrādi, kurā piedalās zinātnieki, kas veido izstādes koncepciju, kā arī mākslas darbu aprakstiem, kurus pievieno pie darbiem izstādē. Šajā sadaļā ietverta arī izstādes kuratora darba samaksa par izstādes iekārtošanu Rīgā.

Septiņus tūkstošus eiro jāmaksā par katalogu tekstiem, bet pieci tūkstoši eiro par mākslas darbu fotogrāfijām. Seši tūkstoši eiro paredzēti mākslas darbu pavadītāju jeb kurjeru ceļošanas izdevumiem – lidmašīnas biļetēm, viesnīcu apmaksai un dienas naudām.

25 tūkstoši eiro samaksāti par mākslas darbu restaurāciju. Pēc Upenieces teiktā, šīs izstādes ietvaros nav veiktas lielas restaurācijas, vien pielaboti sīkumiņi, kur vietām krāsa atdalījusies vai kādi citi sīkumi, lai pārvešanas rezultātā darbi nebojātos.

Savukārt izstādes organizatoram StArt darba apmaksai atvēlēti 30 tūkstoši eiro. Tā esot samaksa par izstāžu zāles apskati, dokumentu kārtošanu, lai darbus var izvest ārpus valsts un citu organizatorisko pakalpojumu veikšanu. 

Novērtē šo rakstu:

0
0