Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Māris

07.01.2018. 12:48

Liels Paldies AUTORAM!....KLAJA PATIESĪBA...vēl varēja ,protams, pieminēt telegoniju,bet tas jau būtu lielai daļai izbrīns un nesaprašana..Paldies!

Atbildēt

Viena atšķirība

07.01.2018. 12:48

»

Inese Medne

Raksts jau pareizs, bet tas nesniedz nekādu risinājumu un neatmasko galveno vainīgo...


Vīrietis var sabojāts mainīties, bet ir uzskats, ka sieviete nevar.

Atbildēt

Tas jāizdomā brīvajam

07.01.2018. 12:44

»

jautaajums

Vai brīvam cilvēkam vajadzīgs darba devējs (vergturis


cilvēkam pašam, vai strādāt kā darba devējam, vai darba ņēmējam.

Atbildēt

Inese Medne

07.01.2018. 12:41

Raksts jau pareizs, bet tas nesniedz nekādu risinājumu un neatmasko galveno vainīgo.
Šī sieviešu emancipācija, manuprāt, ir neapturams process, jo jūs nepārliecināsiet mūsdienu sievieti tajā, ka izglītība, profesijas iegūšana ir kaut kas slikts, ńemot vērā to, cik pasaulē ir daudz vīriešu bezdarbnieku, bezpajumtnieku, narkomānu, alkoholik'u, noziedznieku un visādu citādi perverso tipu.
Raksts bija jāsāk ar to, ka spēcīgi degradējis ir vīrietis, kuru Dievs ir nolicis par g'imenes galvu.
Ziniet, patiesība parasti ir gaužām vienkārša. Šajā gadījumā "teikšu" tā, -ja vīrietis, tā vietā, lai savu sievu vadātu pa krogiem, restorāniem un citām jautrām izklaides vietām, regulāri vestu uz baznīcu, tad rezultāts, pilnīgi noteikti, būtu daudz labāks.
Vīrietim ir jābūt iniciatoram, lai visa vińa g'imene regulāri apmeklētu baznīcu un kalpotu Dievam. Bet tas nenotiek tikai viena iemesla dēł,- vīrieši paši vairs netic nekam un kalpo tikai saviem bosiem.
Cik daudz ir to Dievbijīgo vīriešu? Un vai mūsdienu vīrietim var uzticēties? Un kas notiks ar 3 bērnu mājsaimnieci, ja vińas vīrs vińu atstās un aizies pie seksuāli "pievilcīgās"- emancipētās?
Šk'irto g'imeńu skaits ir par liecību mūsdienu vīriešu bezdievībai.
Turklāt, milzīgs sieviešu skaits ir pierādījušas to, ka spēj rūpēties kā par g'imeni, tā par savu profesionālo izaugsmi.
Un tāpēc, ir nepieklājīgi šīs sievietes apsaukt par stervām vai darba zirgiem.
Ja vīeietis patiesi mīlēs savu sievieti, savu g'imeni, savu valsti, Dievu, un būs spējīgs uzturēt nestrādājošu bērnu māti, tad rezultāts neizpaliks.
Viss, dārgais raksta autor, ir Dieva un vīra rokās, tāpēc sańemsim sevi rokās un nenozākāsim vājo dzimumu, lai arī kā tas būtu nomaldījies.

Atbildēt

VB

07.01.2018. 12:23

»

katram savs

Ja Latvijā tikai lielpilsētās ir kaut cik pieciešami apstākļi lai dzīvotu, tad tā vieta nav nemaz tik labvēlīga lai vairotos un nevajag domāt, ka pie vainas ir stervozas vecenes vai kas cits, ja pie tā ir vainīga korupcija un tribālisms, kur katrs rauj segu uz savu pusi, nevis domā valsts labā. Nezinu...


"Latvijā tikai lielpilsētās ir kaut cik pieciešami apstākļi lai dzīvotu", tas ir priekš nabagiem, jā, pēc sevis zinu! Īstenībā laukos ir daudz labāk, bet, ja tev ir kādi ienākumi, darbs, rente etc, ir mašīna un benzīns, ir kādi darba rīki, rokas instrumenti (kas tagad ļoti dārgi), ir kāda vismaz mājele ar krāsni un labu jumtu utt. Vispār, neko īpašu jau nevajag, bet pat tā bieži nav. Tātad vainīga nabadzība, ne sievietes - tās bieži vien strādā pat vairāk.

Atbildēt

VB

07.01.2018. 12:16

»

hm

1)Te jārunā par sabiedrisko formāciju. Kapitālisms kopā ar vai bez demokrātijas nevar pastāvēt, ja vērtību ražošanā nepiedalās puse (sievietes) iedzīvotāju. Lai labāk saprastu, kas viņas kapitālismā baros...


"Kapitālisms kopā ar vai bez demokrātijas nevar pastāvēt, ja vērtību ražošanā nepiedalās puse (sievietes) iedzīvotāju."
Šo apšaubu: vismaz K. Markss savulaik definējot ts. darbaspēka cenu, runāja, pamatos, tikai par vīrieša algu, kam bija jābūt pietiekamai, lai uzturētu ģimeni ar bērniem, tai sk. sievu protams.

Atbildēt

Uzñèmèjam ir jàèd kaviàrs,

07.01.2018. 11:49

»

A.K.

Ja uzņēmējs,saucamais "darba devējs", ēd kaviāru,bet viņa strādnieks pārtiek no nocenotiem produktiem,un vienlaicīgi kāds mēģina iestāstīt, ka darba samaksas palielināšana apdraud ekonomiku, tad mana pozīcija ir skaidra-tāda ekonomika nav vajadzīga. Jo ātrāk tā sabruks,jo labāk. Skuju taku novēlu arī...


lai darba ñèmèjs varètu èst reņģes. Ja darba devējs ēdīs reņģes, darba ņēmējam atliks reņģu galvas.

Darba devējs dod, bet darba ņēmējs ņem, ko tam dod. Vari neņemt, vari ņemt. Neņemsi tu, būs cits.

Ja gribi ēst kaviāru, tev neviens neliedz kļūt par darba devēju!

Atbildēt

A.K.

07.01.2018. 11:38

»

Naudu, diemžèl,

jànopelna ar darba produktivitàti vai kapitalizàciju. Naudu nemaksà, bet ar naudu atlîdzina par padarîto. Naudu maksà gan. Tikai pèrkot veikala preci, nevis darbspèku. Joprojàm maldîgi ir domàt - maksàjiet lielàkas algas. Algu nevar pàrmaksàt, tad darbvietas vairs nav


Ja uzņēmējs,saucamais "darba devējs", ēd kaviāru,bet viņa strādnieks pārtiek no nocenotiem produktiem,un vienlaicīgi kāds mēģina iestāstīt, ka darba samaksas palielināšana apdraud ekonomiku, tad mana pozīcija ir skaidra-tāda ekonomika nav vajadzīga. Jo ātrāk tā sabruks,jo labāk. Skuju taku novēlu arī ekonomikai, kura balstās uz sieviešu ekspluatāciju.

Atbildēt

Naudu, diemžèl,

07.01.2018. 11:17

»

sieviete

Pēckara gados vīrieši bija karā izkauti lielos daudzumos, tāpēc sievietes tika spiestas pamest novārtā ģimeni un iet darbā. Tagad jau atkal sāk trūkt darba roku...


jànopelna ar darba produktivitàti vai kapitalizàciju. Naudu nemaksà, bet ar naudu atlîdzina par padarîto. Naudu maksà gan. Tikai pèrkot veikala preci, nevis darbspèku. Joprojàm maldîgi ir domàt - maksàjiet lielàkas algas. Algu nevar pàrmaksàt, tad darbvietas vairs nav.

Atbildēt

sieviete

07.01.2018. 11:06

Pēckara gados vīrieši bija karā izkauti lielos daudzumos, tāpēc sievietes tika spiestas pamest novārtā ģimeni un iet darbā. Tagad jau atkal sāk trūkt darba roku...
Ir sievietes, kurām nevar būt bērni, vai nevar apprecēties, viņas var dot savu ieguldījumu darbā, viņas nevar nicināt. Sliktāk ir, ja tā kļūst par masveida parādību.
Atceros, kādreiz komiķis A.Raikins teica - kāpēc ir tik daudz cietumnieku? Maksājiet tēviem lielākas algas, lai mātes var dzīvot mājās un pienācīgi audzināt savus bērnus.

Atbildēt

Roselle

07.01.2018. 09:47

Mēs jau pārņemam šīs vērtībad, patiesībā nevērtības no apkārtējās pasaules.Mēs nevaram palikt empātiski audzināti un dzīvot šajā mežonīgajā kapitālismā, kur cilvēka vērtība ir tikai tajā- cik daufz viņs darbā var izdarīt.Diemžēł

Atbildēt

hm

07.01.2018. 09:44

1)Te jārunā par sabiedrisko formāciju. Kapitālisms kopā ar vai bez demokrātijas nevar pastāvēt, ja vērtību ražošanā nepiedalās puse (sievietes) iedzīvotāju. Lai labāk saprastu, kas viņas kapitālismā baros?
2) Ko cilvēkam dod kapitālistiskā iekārta? Vienīgi komfortu un naudas varu. Gan viens, gan otrs "labums" neierakstās cilvēka dabas doto vērtību sarakstā
Secinājums: šāds pasaules uzskats un veidojums ilgākā laika posmā noved pie sabiedrības izmiršanas, kas jau šobrīd notiek visā Rietumeiropā. Lai šo procesu ietekmi mazinātu, eiropieši atver robežas imigrācijai.
Runājot par Āzijas valstīm, tur kapitālisms nav sastopams tīrā veidā, bet tikai kā piedeva ar izteiktām nacionālajām īpatnībām. Ķīnā vispār valda kapitālkomunisms.
Latvijā pirmās brīvvalsts laikā vispārējā zemajā dzimstības līmenī glābiņš atradās kuplajās zemnieku ģimenēs.
Lai nācija neizmirtu, nepieciešamas atkāpes no valdošās ideoloģijas un iekārtas. Diemžēl 750 gadu
kalpa statuss varētu būt neatgriezeniski apzīmogojis šo tautu.

Atbildēt

nekā gudra

07.01.2018. 08:44

pasaule ir divas grupas, gudrie un muļķi. Sarkanie (cetkinas) muļķi tika pie ieročiem un savās maukas nosauca par emancipētām.
Ar garīgi pilnvērtīgo cilvēku pasaulei tam maz sakara.

Atbildēt

lauķis

07.01.2018. 07:35

»

Ll

...


Tas stāsts nav par vairošanos , stāsts ir par vērtību sistēmu.

Atbildēt

TVV

07.01.2018. 07:30

»

viņš ir

gudrs vecis


Ainār... tas Tu?

Atbildēt

viņš ir

07.01.2018. 03:04

gudrs vecis

Atbildēt

Ll

07.01.2018. 02:46


Mainijusies ir visa sabiedriba, tostarp arii viirieshi un vinju izpratne par savu lomu un atbildibu. Ir stulbi un primitivi visaa vainot pirmkart “stervozas” sievietes.Turklaat iepriekshejaam paaudzem daudz bernu bija ne jau gluzi pasha precetaa paara veleshanas deelj. Ebija kontracepcijas un pensiju vecumdienaas.

Atbildēt

xxx

07.01.2018. 02:09

Pēc ‘Politico’ raksta par Latviju kā drīzumā izmirstošu nāciju, šī ziņa atbalsojusies daudzos Eiropas medijos. Te ir tabula, kurā redzams, ka kopš 2000. gada – nieka 17 gados Latvijā ir zaudējusi visvairāk iedzīvotājus % izteiksmē … visā pasaulē – 18,4%. Ja mēs vēl būtu desmitu miljonu nācija, tad varētu runāt par sarežģītu situāciju, bet mēs esam skaitliski … neliela nācija. Tātad situācijā bez diskusijām ir ārkārtas jeb Force Majeure. Igaunija ir zaudējusi 6% – tas ir trīs reizes (!!!) mazāk nekā Latvijā, kara un korupcijas nomocītā Ukrainā … divreiz mazāk – 9%. Lietuva diemžēl ir līdzīgā situācijā, bet tas nav un nevar būt mierinājums mums. Atšķirībā no Latvijas un Lietuvas tieši Igaunijā 2000. gadu sākumā kardināli mainīja valsts attieksmi pret ģimenēm ar bērniem.

Pasakiet par to "paldies" Ivaram Godmanim, Aivaram Lembergam, Andrim Šķēlem, Valērijam Karginam, Valērijam Suharenko un citiem. 1905.gada revolūcijā sacelšanās dalībnieki zināja, ko ar tādiem darīt...

Atbildēt

Kaut kas pazīstams

06.01.2018. 23:08

Kur tur būs laiks ģimenei un bērniem. Pa visādām ķēķa psiholoģijas annālēm jāmeklē sieviešu vaina visās savās problēmās un vēl papildus arī pie vispasaules revolūcijas izgāšanās.

Atbildēt

Artūrs

06.01.2018. 22:53

Paldies autoram, ļoti izklaidējošs raksts sestdienas vakaram 🙂. Interesanti kādām domām jāšaudās cilvēka galvā, lai šādu gara darbu uzrakstitu, bet nu kstrsm savs. Vairosimies Latvijai 🙂

Atbildēt

katram savs

06.01.2018. 22:07

Ja Latvijā tikai lielpilsētās ir kaut cik pieciešami apstākļi lai dzīvotu, tad tā vieta nav nemaz tik labvēlīga lai vairotos un nevajag domāt, ka pie vainas ir stervozas vecenes vai kas cits, ja pie tā ir vainīga korupcija un tribālisms, kur katrs rauj segu uz savu pusi, nevis domā valsts labā. Nezinu par autoru, bet man, ē, nemaz negribas dzīvot laukos, kur nav normāla ceļa, nav pieejas BEZMAKSAS medicīnas profilaksei, nav pieejas izglītībai un izklaidei, kur nav darba utt. Un diez vai ir daudz tādu sieviešu kurām interesē šādas "grūtības". Pilsētās vietas ir tik cik ir un pilsētniekiem 1 bērns ģimenē ir normāla parādība un nevajag te borēt smadzenēs par 2,1 bērnu - arī tas nav nemaz daudz. Normāli ir nevis domāt par minimumu, bet vismaz 3 bērni un vairāk - tas arī nodrošinātu Latvijas dzimstību. Bez valsts ieinteresētības šādas lietas nevar notikt un nenotiks. Un īpaši neaizrautos ar sieviešu nīšanas kustības veidošanu, jo tā nav nemaz tik laba mentālajai veselībai, ja vien nav padomā taisīt to 2,1 bērnu mākslīgi, izmantojot tikai vīriešu ģenētisko materiālu...

Atbildēt

katram savs

06.01.2018. 21:55

"P.S. Raksta tapšanas dienā autors piedzīvoja dramatisku atgadījumu..."


LOL

Tā saprotu, ka autoram šis gadījums radīja diskomfortu...

Varbūt sita pelnīti... bet ja TU neapstājies un neizlīdi no auto... vai pat neuzzvanīji policijai, tad par ko ir šis pastāsts? Mana mamma mācīja ko tādos gadījumos darīt... :D

Atbildēt

katram savs

06.01.2018. 21:44

»

RP

Vispirms, visās valstīs valdībā un likumdošanā darbojās pārsvarā vīrieši. Autora nopeltajos rietumos (ASV)vīrietis nopelna pietiekoši, lai uzturētu ģimeni. Ja sieva ir mājsaimniece, tad, sasniedzot pensijas vecumu, viņa saņem pusi no vīra pensijas. Ja vīrs aiziet mūžībā, sieva saņem visu vīram aprēķināto...


Mana mamma PSRS laikā izmācījās(vīriešiem nebija liegts izmācīties) par metāla virpotāju(drausmīgi eļļains darbs) un rūpnīcā saņēma 400 rubļus, kamēr citur alga bija max 120. Loģiski ka viņa sūtīja trīs mājas tālāk zilīšus un nūģus, kas gribēja dzīvot uz citu rēķina, tādus kā šis autors, kas tā vietā lai apskatītos spogulī un padomātu, kas pašam pie vainas, meklē tās sievietēs.

Ja tev vajag sievieti ģimenei, tad vajag tādu vajag meklēt. Kādu meklēsi - tādu arī atradīsi. Nevajag taisīt klaču par sieviešu trūkumiem - šo prasmi daudz labāk prot sievietes un nevajag taisīt sievietēm konkurenci kļūstot par lupatu.

Man taisni otrādi - liekas, ka problēmu nav vispār, bet pastāv tehnoloģiskais "progress", kas dod ruporu šādiem indivīdiem, kas iepriekš nemaz nespēja sapulcināt tik plašu publiku, bet runāja par šīm tēmām ar saviem šņabdeguņiem... nekas jauns.

Atbildēt

Pakostņiks

06.01.2018. 21:31

Vēl daži novērojumi.
Valsts policijas koledžā starp kadetiem kāda trešdaļa ir meitenes.
Pirms dažiem gadiem lasīju, ka Latvijas bruņotie spēki ar 17-18% sieviešu atpaliek tikai no ļoti feministiskās Norvēģijas un no Izraēlas, kur sievietes tiek iesauktas. Arī šis rādītājs, domājams, nav samazinājies, ja ne vēl pieaudzis.
Par ko tas varētu liecināt?

Atbildēt

Stipri vinpusējs

06.01.2018. 21:21

skatījums.Feminizācijas, stervizācijas un lezbisma izplatīšanās ir tikai sekas urbanizācijai. Ja ciemā bija viena trakā, viņa kļuva par raganu, bet tagad ir pilsētas ar raganu apvienībām.

Ko tad sievietei dod raganu apvienība? To, ko nevar dot vīrietis. Jo vīrietis nav sieviete un domā citādi. Tā arī nonākam, ka vieni no Marsa, citi no Venēras.

Ja sievietei būs tikai vācu 3 k, virtuve, baznīca, bērni, viņa sabiedrībā nesocializēsies pilnīgi, netiks apmierinātas viņas izaugsme kā personībai, ko var atrisināt skola, augstskola, kaut kāda karjera utt. kaut daļēji.

Viss nav tikai balts vai melns. Urbanizācijā daudz apjukušo un daudz tādu, kuri nemaz nespēj izvēlēties pareizo ceļu.

No otras puses sievietes ar savu karjeru atvieglo vīriešu dzīvi. Daudz sarežģītāk ir izprast gan vīrietim, gan sievietei savas paša nozīmības, citu atzinības un profesionālo tieksmju krustceles, kādās nonākam visai bieži.

Atbildēt

RP

06.01.2018. 20:37

Vispirms, visās valstīs valdībā un likumdošanā darbojās pārsvarā vīrieši. Autora nopeltajos rietumos (ASV)vīrietis nopelna pietiekoši, lai uzturētu ģimeni. Ja sieva ir mājsaimniece, tad, sasniedzot pensijas vecumu, viņa saņem pusi no vīra pensijas. Ja vīrs aiziet mūžībā, sieva saņem visu vīram aprēķināto pensiju, jeb pareizāk Soc. Security. Ja sieva arī ir strādājusi un nopelnījusi mazāku pensiju par vīru, tad dzīvesbiedra zaudējuma gadījumā viņa var no savas atteikties un saņemt vīra lielāko. Kā bija pie mums komunistu laikos? Algas bija nonivelētas tā, ka ar vienu algu dzīvošana ģimenei nesanāca. Pie tam, darbā OBLIGĀTI bija jāiet arī sievietēm un visai ātri pēc dzemdībām. Ar propogandas palīdzību radās smagu darbu strādnieces-pirmrindnieces: kolhoznieces, traktoristes, šoferes, mežstrādnieces,metālapstrādes rūpnīcu darbinieces, dzelzceļa gulšņu nēsātājas... Tad jautājums- kurš tad šo sistēmu ieviesa? Nedomāju, ka sievietes, jo valdībās joprojām dominē vīrieši. Ak, jūs nabadziņi!

Atbildēt

Imants

06.01.2018. 19:57

Raksts ir interesants un aizraujošs, ja neteikt, ar bēdu nolejas atklāsmi. Latvijā ir vēl vairākas "bedu nolejas" un stāsti, kas gruž Latviju, bet tie nav mazāk lokāli, bet Latvijas mērogā - globāli. Pasaulē arī tie ir smagi un līdzīgi, bet citādāa mēroga izpausmēs. Partām jau esmu rakstījis daudz reizes, gan ar citu vārdu, tādēl neatkārtošos.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: