Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai kādam bija šaubas, ka tuvojošos energokrīzi šī vara risinās tikpat bezatbildīgi un nekompetenti, kā visu ko tā ir darījusi līdz šim? Jūs esat kļūdījušies. Var vēl nekompetentāk un bezatbildīgāk!

Vakar Krišjāņa Kariņa valdība publiski paziņoja, kā izlēmusi nodrošināt Latvijas mājsaimniecības ar gāzi, pieņemot lēmumu rezervēt "Latvijas Gāzei" piederošo gāzi Inčukalnā. Ka, pateicoties šim lēmumam, nu gāze mums būs! (Kādi malači, vai ne?)

skat: https://www.diena.lv/.../valdiba-majsaimniecibu...

Šodien "Latvijas gāze", reaģējot uz šādu valdības lēmumu, ir sniegusi publisku oficiālu paziņojumu - ka tai gāzes tādā apjomā nemaz nav! Ir tikai apmēram puse no tā, un, pildot likumā noteiktos ierobežojumus, tā nevarēs izpildīt publiskajam tirgotājam noteikto pienākumu - uzkrāt šādas rezerves.:

https://view.news.eu.nasdaq.com/view...

Zīmīga detaļa, kas parādā šīs varas atbildību un rīcībspēju, uz ko „Latvijas Gāze” norāda savā paziņojumā: "Par minēto situāciju AS “Latvijas Gāze” ir vairākkārt informējusi Latvijas valdību un par enerģētikas nozares attīstību atbildīgo Ekonomikas ministriju, kā arī lūgusi sasaukt sanāksmi ar visām iespējamā publiskā tirgotāja maiņas gadījumā iesaistītajām pusēm, nolūkā rast konstruktīvu un saskaņotu rīcības plānu, kas pagaidām nav notikusi."

Taču jaunu bezatbildības un nekompetences līmeni šī varas performancei ir izdevies sasniegt tāpēc, ka šis lēmums ir pieņemts pēc tam, kad „Latvijas Gāze” oficiāli bija informējusi valdību par reālo situāciju - tās nespēju izpildīt šīs saistības (skat. vēstules ekrānšāvinu), bet valdība pieņēma šo lēmumu, labi zinot, ka tas nav izpildāms un no tā gāze Latvijai neradīsies!

Bet tik un tā pieņēma to - un vēl publiski braši par to paziņoja Latvijas sabiedrībai, lai demonstrētu savas rūpes un rīcībspēju, bet patiesībā - lai apmānītu to, pakļaujot nopietniem gāzes apgādes riskiem, patiesībā rūpējoties nevis par to, kā apgādāt Latviju ar nepieciešamo gāzes apjomu, bet lai līdz 1.oktobrim noslēptu to, cik bezatbildīga un nekompetenta ir šī vara un cik maz tai rūp Latvijas sabiedrības liktenis - nevis risinot, bet vienkārši atrodot "vainīgo", uz kuru novelt, kāpēc ziemā mums būs jāmaksā lieli rēķini un vēl jāsalst.

Lasi, domā, un dalies ar šo! Un ej 1. oktobrī uz vēlēšanām - lai nekas tāds vairs nevarētu atkārtoties!

Novērtē šo rakstu:

186
6