Menu
Pilnā versija
Foto

Izglītības reforma jāpilnveido

Andrejs Mūrnieks · 10.06.2018. · Komentāri (14)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Autoram Andrejam

16.06.2018. 16:25

Andrej! Ar tik miegainu laipošanu uzmanību problēmai pievērst nevar... Nevērtē skolas ļaudis tik zemu, jo kurš gan neredz, ka no izdaudzinātās "pieejas" iznācis viens pamatīgs brāķis? Ko tur var pielabot, ja skaidrības labad viss jāsāk no jauna? Bet uz to nav spējīgi līdzšinējā brāķa "meistari". Nelaipo un runā par lietu!

Atbildēt

KĀ?

15.06.2018. 22:44

Kā var pilnveidot stulbumu?

Atbildēt

Bijusī skolotāja

11.06.2018. 10:06

Kompetence nav tikai "izvārīt zupu" (lai arī to deretu iemācīt skolā), bet - lasīt avīzes, iegūstot no tām informāciju, spēt to analizēt, strādat ar internetu (visplašākajā nozīmē),darboties ar sadzīves tehniku un izprast tās "pamatus", u.t.t. Ja to nodrošinātu pamatskola, tas būtu ļoti slavējami. Bet - programmās tiešām daudz lieka, ja to atslogotu, to skolas laiku varētu saīsināt pat līdz 17 g.vecumam, ieskaitot visu vidusskolu, un sākot mācības no 7-8 gadiem kā agrāk...

Atbildēt

ZZS manipulatori

11.06.2018. 00:31

»

Ja runā par kangarie no latviešu vidus

Tad tie ir cionistu- komunistu PSRS laikos mākslīgi kopromitētie tautieši, kas ar viltu ievilkti VDK. Šodien tie ir bij. komunisti un čekisti, brīvmūrnieki un masoni no tautiešu vidus. Būsim precīzi. Cionisms ir bij. komunisms, sociālisms, sociāldemokrātisms utt...


ZZS ir pilna sūdu un ko darīt - kaut kā vismaz jāterorizē Vienotība, kurā darbi iet ļoti veiksmīgi, lai uz tās fona izskatītos labāk. Tajā skaitā par krievu skolu segregācijas veiksmīgu izbeigšanas uzsākšanau un te vēl vispārējās izglītības veiksmīga reforma, ko nepacveica ZZS+ TĒVZEMIEŠI + NA 28 gados.

Es, kučinskis, aiz neuzmanības apsolīju Kārlim Šadurskim, ka reformu virzīsim, bet tad apjēdzos, ko es izdarīju – ZZS nekas neveicas ne ar vienu reformu, ne ar korupcijas skandāliem, bet te VIENOTĪBA nostrādāja izcili labi, tātad es situ sev ar pātagu, ļaujos atzīt, ka VIENOTĪBA strāda “gudri un precīzi”, bet ZZS glumie. Tātad bremzēt reformu par katyru cenu – tādu komandu laikam deva Lembergs un tā tiek meklēti iegansti bremzēt.

VIENOTĪBA labā, ZZS – sliktie – tā nevar, VIENOTĪBAS reformu jāmīda kājām, lai vai kas, lai cik tā veiksmīga, pie tam VIENOTĪBA jau veic otru veiksmīgu reformu – ievieš latviešu apmācību visās valsts skolās, likvidējot okupācijas sekas, krievu skolu bērnu segregāciju, ko nepaveica ZZS un NA 28 gados.

Vienotību jāpiebremzē – to var ievēlēt 13. Saeimā, bet ZZS var nostumt malā kā neveiksminieci.

Te tā ZZS, Kučinska loģika.

Atbildēt

Udo Ulbergs

10.06.2018. 22:21

Latvijā uz izglītību tāpat kā uz visu pārējo (politiku, ekonomiku, zinātni utt.) atsaucas divi faktori: objektīvais faktors un subjektīvais faktors. Objektīvais faktors ir valstiskuma forma. Kā zināms, forma ir unikāla - krimināli oligarhiskais valstiskums ar noziegumu brīvību. Tādā valstiskumā nekas nevar pastāvēt adekvāti. Var pastāvēt tikai haosa, pirmsnāves agonijas veidā. Subjektīvais faktors ir latviešu mentalitātē dominējošā naidīgā attieksme pret gudriem un godīgiem latviešiem. Tā rezultātā visur komandē muļķi, pelēcības, nekompetenti pielīdēji. Nopietnā sarunā par stāvokli un perspektīvām Latvijā abi faktori ir obligāti jāņem vērā. Abi faktori ir galvenais šķērslis Latvijas normālai nākotnei. Katra saruna bez abu faktoru klātbūtnes ir pašapmāns, vairīšanās no patiesības, patiesības noklusēšana.

Atbildēt

Žēl Šadurska,

10.06.2018. 19:14

ja dzīvē satiks mani. Nabadziņš ar savu blefu pats zsevi pārspējis.

Atbildēt

Šadurskis

10.06.2018. 19:12

veniāli visus muļķo, maldina un karina makaronus uz ausīm. Ceru, ka satikšu viņu dzīvē, vienalga kur, un vnk ieblizīšu ar dūri pa degunu. Tāpat, aiz pieraduma. Ieraduma, tradīcijas. Tas tik būs viņam pārstegums. Labāk kāda lielveikala autostāvvietā, tur nav kameru..

Atbildēt

Ja runā par kangarie no latviešu vidus

10.06.2018. 18:26

Tad tie ir cionistu- komunistu PSRS laikos mākslīgi kopromitētie tautieši, kas ar viltu ievilkti VDK. Šodien tie ir bij. komunisti un čekisti, brīvmūrnieki un masoni no tautiešu vidus. Būsim precīzi. Cionisms ir bij. komunisms, sociālisms, sociāldemokrātisms utt.

Kontrrevolūcija ir tas pats, kas antisemītisms. Tā Trockis un Ļeņins - masonu biedri.

Atbildēt

Pilsonis

10.06.2018. 18:17

Kad runa ir par kangaru darbiem, tad pirmais noteikums ir neticēt nevienam kangaru vārdam. Otrais noteikums ir uz jebkuru kangaru darbu skatīties kā kaitniecību. Tālāk, ja ir vēlēšanās, var iedziļināties detaļās.

Atbildēt

U.U.

10.06.2018. 18:08

»

U.U.

Jēdzienu "kompetence" vispār nevajadzētu lietot vispārējās izglītības kontekstā. Turklāt "kompetence" nav tikai lietpratība. Lietpratība semantiski asociējas ar prasmi vārīt zupu, braukt ar traktoru. Respektīvi, ar reālu praktisku darbību un reālu prasmi veikt šo praktisko darbību. "Kompetence" ir ne...


Vispārējā izglītība ne velti ir vispārējā izglītība, sniedzot jaunajam cilvēkam vispārēju priekšstatu par dzīvi un nesniedzot viņam kompetenci kādā atsevišķā dzīves sfērā. Profesionālā izglītība ne velti ir profesionālā izglītība, radot profesionālo kompetenci attiecīgajā profesionālajā darbībā. Diemžēl mūsu Vaļņu ielas kadri nav kompetenti savā profesionālajā darbībā, ja viņi ir sākuši lietot kompetences jēdzienu vispārējās izglītības kontekstā. Tekstā lasāmā aina par kalkulatora lietošanu liecina par dotā kadra klaju nekompetenci un dziļu cilvēcisko aprobežotību.

Atbildēt

Ne ne

10.06.2018. 18:05

kompetence tagad tāds vārds modē, savulaik bija konsevence, mutvārdu iesniegums, pījārs.. :) Vecāki satracināti ar reformām, muļki vecāki domā, ka reformējot saturu skolās, bērni kļūs gudrāki. Nabaga muļķa vecāki, kas cer uz valsts skolu. Valsts uzdevums ir formāls - iežmiegt diplomu rokās un ar kāju pa dirsu! Nāk nākošie! Atbrīvojiet klases. Šadurskis maldina muļķus. Es brīnos, to ir tik daudz!

Atbildēt

Cionisti

10.06.2018. 18:01

Barojiet viñus ar pretrunîgiem viedokłiem un uzskatiem, kamèr viñi no skaistām runām ir noguruši.

Atbildēt

U.U.

10.06.2018. 17:46

Jēdzienu "kompetence" vispār nevajadzētu lietot vispārējās izglītības kontekstā. Turklāt "kompetence" nav tikai lietpratība. Lietpratība semantiski asociējas ar prasmi vārīt zupu, braukt ar traktoru. Respektīvi, ar reālu praktisku darbību un reālu prasmi veikt šo praktisko darbību. "Kompetence" ir ne tikai lietpratība, bet arī zināšanas, teorētiskā un metodoloģiskā izpratne. Lietojot jēdzienu "kompetence", var fiksēt atbilstību (piem., amatam, konkrētam uzdevumam). Vēl ar jēdzienu "kompetence" var raksturot spējīgumu; tātad zināma potenciāla esamību vai neesamību. Ar jēdzienu "kompetence" apstiprina pilnvarotību kaut ko veikt, par kaut ko atbildēt. Vispārējā izglītība nebūt nav process, kurā iemāca vārīt zupu, braukt ar traktoru. Respektīvi, būt kompetentam kādā jomā. Kompetences apgūšana ir vienvirziena darbība (zupas vārīšanas darbība, darbība braukšanā ar traktoru). Vispārējā izglītība nav vienvirziena darbība, bet kognitīvi universāla darbība.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: