Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.

Cenšoties būt objektīvam – izcils portretējums bija tikai par Mārtiņu Staķi, kamēr pārējie stāsti varbūt arī ir interesanti un saprotami, bet, godīgi sakot, par šiem personāžiem nemaz nav tik daudz ko stāstīt.

Mārtiņš Staķis: Edgara Jaunupa iepakots un iedēstīts Rīgas mēra amatā, tomēr uzreiz pēc tam Mārtiņš nodod savu labvēli; sava personiskā labuma dēļ nodeva arī savu partiju PAR; sev algu palielināja divas reizes (no 3851 uz 6415 eiro), kamēr pārējiem par 10%; Mārtiņa Staķa sievastēva kaimiņiene Tukumā Anita Skudra nokļūst SIA “Rīgas meži” vadībā; komunikācijas (pašreklāmas) departamentu palielina no 9 līdz 22 (jo nav jau svarīgi kaut ko izdarīt – svarīgi ir nepārtrauktu sevi lielīt); saorganizē sava biroja vadītājai Evijai Celmai astronomiskas piemaksas; vēlmes trūkums kaut ko izdarīt Rīgas labā (ja neskaita apsēstību ar stabiņiem), vienkārši būt sejai, kas smaida; Knoka marionete, utt., utjpr.

Mārtiņš Staķis: “Patukšs cilvēks bez ideāliem un principiem, divkosīgs un nekompetents, uz naudu un personisko spožumu orientēts.”

Mārtiņš Kossovičs: Ir, protams, mistiski apgūtie EUR 300 000 Covid atbalsts un lielais jautājums – vai tiešām vēlējās “piesūkties” pie Rīgas Namu pārvaldnieka un tikšanās ar Igoru Trubko bija pieredzes apmaiņa. Jo acīmredzami kontaktu meklēja tieši Kossovičs.

Kaspars Briškens: nebaudāms stāstījums, jo pārāk daudz dokumentu, faktu, amatu. Vienīgais, kas skaidrs – Briškens šobrīd kā ministrs cenšas labot visas nejēdzības, ko pats sastrādājis vai nespējis novērst iepriekšējos 10 gados.

Māris Simanovičs: interesants stāsts par reiderismu, Eco Baltia un Viesturu Tamužu. Tas varētu būt atsevišķas grāmatas vērts stāsts. Vienīgi neesmu drošs, ka Māris ir saistīts ar Progresīvo partiju un tam ir kāda ietekme uz to, ja neskaita lielo Rīgas domes iepirkumu (kopā ar Šķēli).

Lasiet grāmatas.

Novērtē šo rakstu:

48
3