Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu jāpieņem izraēliešiem, atmetot emocijas un vadoties no veselā saprāta. Ir skaidrs, ka tas, kādi būs šie lēmumi, atstās ietekmi ne vien uz Tuvo Austrumu reģionu, - to ietekme  būs globāla.

Šī raksta galvenie momenti: pirmkārt, ķīlnieku atbrīvošana, slēdzot darījumu ar Hamās. Otrkārt, panākt civilo iedzīvotāju evakuāciju no karadarbības zonas. Treškārt, pilna mēroga militāra operācija. Pilns raksta teksts ir atrodams šeit: https://www.pietiek.com/raksti/izraela_pret_hamas/.

Lai nonāktu pie šiem secinājumiem, nav nepieciešama insaideru informācija no Izraēlas izlūkdienestiem vai Baltā nama, bet pietiek ar veselo saprātu un noteiktām zināšanām jauno laiku vēsturē, un izskatās, ka līdzīgi scenāriji pašreiz tiek apsvērti Izraēlas militārajā vadībā kopīgi ar ASV.

Par to pārliecinājos, noskatoties pazīstamā apskatnieka un eks-čekista 25.oktobrī YouTube ievietoto video: https://youtu.be/mf2yhk4lsYs?si=Ub52sKVZ8Moo1rMB.

Faktiski ir runa par to pašu: ķīlnieku atbrīvošana, civilo evakuācija un pilna mēroga militāra operācija ar paaugstinātas jaudas bruņojuma pielietošanu. Ja var ticēt Švecam, tad skaidrības par plāna izvēli izraēliešiem nav.

Kā jau minēju savā rakstā, kļūda ir tā, ka no Izraēlas vadības puses tika veikti pārsteidzīgi paziņojumi, acīmredzot, lai nomierinātu sabiedrību. Pašreiz ir mobilizēti visi rezervisti un materiāli tehniskie resursi sauszemes operācijas veikšanai, un ilgi uzturēt šos spēkus gatavības stāvoklī nevar. No otras puses, lai veiktu iepriekš minētos sagatavošanas pasākumus, ir nepieciešams zināms laiks.

Otra problēma, ko pieminēju mana iepriekšējā raksta komentāru sadaļā, ir tā, ka „Hamās” var likt šķēršļus civilo evakuācijai, lai izmantotu tos kā dzīvo vairogu. Kāds pateiks - Gazas iedzīvotāji savā vairumā atbalsta teroristus, un WWII laikā briti īpaši neuztraucās par civilo upuriem, bombardējot Drēzdeni, kur nebija nozīmīgu militāro objektu. Līdzīgi rīkojās ASV, nometot atombumbas uz Japānas pilsētām.

Kāds cits pateiks - ir pagājuši 80 gadi, un cilvēce ir kļuvusi humānāka. Vēl kāds pieminēs Buču un Irpiņu. Cerams, ka izraēlieši neņems piemēru no krievu deģenerātiem, kas sociālajos tīklos priecājas par uzlidojumos nogalinātajiem ukraiņu bērniem vai teroristiem, kas dzīvus sadedzina zīdaiņus. Ja kāds nav paņēmis ieroci un tiek apzināti nogalināts, tad tas ir kara noziegums.

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

24
37