Menu
Pilnā versija
Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Jānis Erlats · 31.08.2021. · Komentāri (13)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

datoriķis

02.09.2021. 16:31

Smaržo pēc šizofrēnijas. Kāda radoša darbība var būt tikai uz tiko sagrābstītām zināšanām?

Atbildēt

Kāds

01.09.2021. 20:09

199x gadā RTU mikroelektronikā pasniedzējs Barlotti man ielika ieskaiti RTU, jo pateicu, ka neesmu mācījies, bet uzzīmēju tranzistoru un pastāstīju kā strādā. Man bij nomirusi vecmamma un nebiju gatavojies, iegāju pirmais kabinetā, ka gribu sarunāt laiku kad pārlikt eksi, jo tur bij 37 jautājumi, kuriem nebiju gatavojies. Visu cieņu. :)

Atbildēt

forcemajeure

01.09.2021. 14:27

paldies par rakstu. ko domātu Sokrāts, palasoties pietiek. un ja viņš lasītu gadu?

Atbildēt

Beta

01.09.2021. 11:58

Izziņa ir smadzeņu treniņš, kam gribas savām smadzenēm ļaut attīstīties. Izziņa ļauj tuvoties mūžīgajam. Ne visiem to vajag, ne visi to spēj. Tāpat kā visiem nevajadzētu mocīties augstskolās.

Raksts ļauj aizdomāties, paldies!

Atbildēt

logoreja

01.09.2021. 09:44

zubrilas nekad nespēj kodolīgi nopamatot domu. Lej lej ūdeni, a mož gadīsies kaut kas gudrs. Mūs pasnidzeji, kad vuškas sāka liet ūdeni apturēja un teica-un tagad tā 1., 2.,3.
PARASTI BIJA KLUSUMS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kāpēc pacienti izvairās no krievu uzvārdiem.............................

Atbildēt

Žulis

01.09.2021. 07:40

Interesants un samērā vērtīgs raksts. Izziņa ir dabīgs (no dabas bērnā ielikts) process (instruments), ar kura palīdzību bērns jau pirmajā dzīves gadā sāk izzināt pasauli. Ideāli ir šo instrumentu attīstīt un pilnveidot arī turpmākajos dzīves gados. Un skumji, ja izziņa skološanās laikā tiek aizstāta ar mehānisku iekalšanu (zubrīšanu)bez dziļākas izpratnes. Taču tieši uz to mūsdienās ir virzītas mācību programmas. Totalitārai diktatūrai nav vajadzīgi domājoši cilvēki, bet gan paklausīgi pavēļu izpildītāji, vēlams pat bez loģiskās domāšanas spējām. Tādēļ jau skolā ģeometrija un algebra tika apvienotas matemātikā, sacerējumu un atstāstījumu rakstīšana samazināta līdz minimumam, sekmju vērtēšana padarīta neskaidra, tādi interesanti priekšmeti kā ķīmija un fizika reducēti gandrīz vai tikai uz formulu un likumu mehānisku iekalšanu... Bet, ne jau tikai skolā notiek šāda bērnu psihes apstrāde. Tā sākās jau no mazotnes, kad bērna domāšana un iztēle tiek nomākta ar bezjēdzīgo multiplikācijas filmu klāstu, kur viss mežonīgā ātrumā un daudzkrāsainā virpulī skrien, lec, krīt... Un mazajam cilvēciņam atliek tikai ar vaļēju muti to visu vērot. Turpretim kādreiz bērns klausījās viņam priekšā lasītās pasaciņas, uzdeva jautājumus, iztēlojās tur aprakstītos notikumus, apdomāja pasaku varoņu rīcības motīvus.
Izziņas aizstāšana ar mehānisku iekalšanu ir viens no būtiskākajiem sabiedrības degradācijas faktoriem. Papildus to vēl veicina cilvēces tehniskā progresa radītās datortehnoloģijas, kas sniedzot uz jautājumiem gatavas atbildes, cilvēkiem ar aprobežotām izziņas spējām kalpo kā mākslīgas prāta protēzes, kas aizvieto domāšanu.

Atbildēt

Totāls pagrimums

01.09.2021. 06:30

Lai pierītos, izklaidētos un pārgulētu, daudz zināšanu nav vajadzīgs.

Atbildēt

Atis Priedītis

31.08.2021. 20:28

Meklēju sava jaunā romāna līdzautorus.

Jau esmu publicējis divus jaunā romāna "Ir 1991.gads" fragmentus. Lai šo romānu uzrakstītu pēc iespējas patiesāku ar aprakstīto notikumu vērtējumu no dažādu cilvēku skata punkta, ir nepieciešami 3 līdzautori. Šobrīd esmu sācis sarunas ar reliģiskā ziņā ļoti informētu cilvēku, kurš visu izskaidrotu no reliģiskā skatu punkta. Pavisam noteikti ir vajadzīgs arī kāda psihiatra viedoklis un arī bijušā VDK vai patreizējā Valsts Drošības Dienesta darbinieka viedoklis. Es pats neesmu spējīgs šādus viedokļus uzrakstīt, tas ir jādara attiecīgās nozares profesionāļiem.

Šī būs mana pirmā šāda veida grāmata un ļoti ceru, ka tieši izmantojot interneta iespējas man izdosies atrast nepieciešamos līdzautorus. Grāmatu ceru uzrakstīt apmēram gada laikā un izdot to nākamajā rudenī.

Atbildēt

Skolnieciņš

31.08.2021. 18:40

https://slavyanskieoberegi.ru/
https://slavyanskieoberegi.ru/product-category/amulety/
https://www.goddess-guide.com/ Goddess Names (goddess-guide.com)

Atbildēt

Skolnieciņš

31.08.2021. 18:40

https://slavyanskieoberegi.ru/slavyanskie-bogi/mara/ Мара (slavyanskieoberegi.ru)
https://www.sarah4hope.org/meet-the-goddesses MEET THE GODDESSES | SARAH4Hope

Atbildēt

Skolnieciņš

31.08.2021. 18:39

(S.A.R.A.H. The Spiritual and Religious Alliance For Hope https://www.sarah4hope.org/the-goddess-files The Latvian goddess Mara, according to Sande Hart by Tony Fero)

Atbildēt

:)))

31.08.2021. 16:09

Varbūt ir tā , ka Viss jau ir, mums tikai jāatceras.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: