Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu arī Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakciju Saeimā. Tas ir saprotams, politiski motivēts ZZS frakcijas lēmums.

Šīs pārmaiņas man nav nekāds pārsteigums, ar tām rēķinājos jau tajā brīdī, kad Liepājas partija publiski paziņoja, ka nesadarbosies ar ZZS, ja tās partneris būs partija “Latvijai un Ventspilij” ar tās līderi A.Lembergu priekšgalā.

Visam ir savas robežas, un Latvijas drošības jautājumos nevar būt nekādu kompromisu. Lemberga kungs šīs robežas pārkāpa. Diemžēl ne pirmo reizi. Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju un dzīvo ar pārliecību, ka citādi domājošie traucē viņam realizēt savus mērķus, tad demokrātija zaudē savu jēgu.

Gribu pateikties visiem saviem kolēģiem Nacionālās drošības komisijā, kopā mums izdevās konsekventi aizstāvēt Latvijas nacionālās drošības intereses. Par spīti ideoloģiskajām atšķirībām mūsu kopējais mērķis palika skaidrs - Latvija ir un paliek kā demokrātiska ES un NATO dalībvalsts.

Aicinu nu jau bijušos kolēģus Nacionālās drošības komisijā un visus Saeimas deputātus būt modriem, izpratne par valsts drošību bieži vien ir diezgan trausla. Populistiski prātojumi un vienkāršota situācijas skaidrošana neizbēgami rada riskus. Tie nav pieļaujami.

Novērtē šo rakstu:

70
54