Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka atsevišķas personas plāno rīkot piketus ar lielgabarīta transportlīdzekļu izmantošanu. Jāuzsver, ka šobrīd protesta akcijas ar tehnikas izmantošanu nav pieteiktas.

Valsts policija aicina protesta akciju organizatorus un dalībniekus būt apdomīgiem un izvērtēt riskus! Nav pieļaujama ielu nobloķēšana, tādējādi radot kaitējumu visai sabiedrībai, tostarp traucējot pieaugušajiem nokļūt darbā vai bērniem skolā. Potenciāli šādas nesaskaņotas protesta akcijas ietver arī situācijas eskalācijas riskus, un var tikt radīti zaudējumi arī protesta dalībnieku īpašumam, proti, bojāti protestā izmantotie transportlīdzekļi.

Valsts policija strādās un rīkosies atbilstoši situācijai, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību. Ja policija konstatēs ceļu satiksmes, epidemioloģisko noteikumu vai citus pārkāpumus, pārkāpēji tiks saukti pie atbildības.  Administratīvās atbildības likuma 85. pants nosaka, ka administratīvā pārkāpuma izdarīšanas priekšmeti var tikt konfiscēti.  Konstatējot pārkāpumus, policija atbilstoši likumam patur tiesības konfiscēt nesankcionētās protesta akcijās izmantotos transportlīdzekļus.

Valsts policija aicina lielgabarīta transportlīdzekļu un lauksaimniecības tehnikas īpašniekus nepakļauties atsevišķu personu provokācijām, neaizdot nevienam savus spēkratus, kas, izmantoti nesankcionētajās protesta akcijās, var tikt sabojāti vai arī policija tos var konfiscēt. Aicinām iedzīvotājus nedoties uz šādām protesta akcijām!

Demokrātiskā valstī ikvienam ir tiesības izteikt savu viedokli, vienlaikus šādu protestu akciju rīkošana, kas var apdraudēt veselību, sabiedrisko kārtību un drošību, tostarp radot materiālos zaudējumus un apgrūtinājumus iedzīvotājiem, nav pieņemama!

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzsver, ka policija ir daļa no sabiedrības un tāpat kā pārējie Covid-19 pandēmijas dēļ jau ilgstoši veic savus uzdevumus paaugstinātas intensitātes un spriedzes režīmā.

“Valstī notiek arī citi procesi, un policija turpina nodrošināt savu uzdevumu izpildi, ikdienā apkarojot noziedzību, rūpējoties par sabiedrisko kārtību, uzraugot ceļu satiksmi, kā arī sniedzot atbalstu Valsts robežsardzei Latvijas robežas aizsardzībā. Būsim visi kopā atbildīgi un neradīsim vēl papildu sarežģījumus!” norāda Valsts policijas priekšnieks.

Novērtē šo rakstu:

20
73