Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Draugi, nav labi. Jāatzīst, es neesmu masu mediju aktīvs patērētājs — līdz ar to, iespējams, esmu palaidis garām krietnu daļu potenciāli būtiskas informācijas. Tāpēc, ir ticams, ka kļūdos. Bet es ticu, ka būtiskākais pie manis tāpat nonāk.

Kas nav labi? Izskatās, ka šobrīd liela sabiedrības daļa ir ļoti neapmierināta (ar valdību un tās darbu). Izskatās, ka valdība nav darījusi neko un turpina neko nedarīt, lai šo daļu uzklausītu, sadzirdētu, ņemtu vērā un kaut kā mazinātu neapmierinātību. Un šis viss atgādina klasisko "apakšas vairs negrib, augšas vairs nevar”... Un tas nav labi.

Valdība nevar izvēlēties tautu. Valdība pat nevar vēlēties, lai esošā tauta būtu citādāka. Kāda ir, tāda ir. Tas ir līdzīgi kā vecākiem ar bērniem — kādi nu tie bērni ir, tādi ir (neskatoties uz visu audzināšanu). Bet galu galā gan juridiski, gan reāli — vara pieder tautai. Ja valdošie turpinās ignorēt tik lielas tautas daļas viedokli, tad nebūs labi.

Un te pat nav jautājums par to, vai tautai (vairākumam) ir taisnība. Varbūt nav. Bieži nav — par to jau klasiķi ir izteikušies. Bet — neskatoties uz to, šo sabiedrības viedokli ignorēt ir tuvredzīgi. No tā ciešam mēs visi — gan vara, gan varas atbalstītāji, gan tā sabiedrības daļa, kas nejūtas uzklausīta, sadzirdēta, saprasta un sajusta. Turpināsim ciest.

Kāds ir risinājums? Saruna.

Saruna, kurā tie, kas ir runājuši līdz šim (pārsvarā ar PR un propogandas metodēm) klausās. Klausās, lai sadzirdētu. Klausās, izmantojot banālās, skolā mācītās klausīšanās prasmes — nevērtējot, nenosodot. Cenšoties iekāpt otra kurpēs. Cenšoties ieraudzīt, kas ir aiz neapmierinātības. Jo vecākiem taču ir jābūt gudrākiem. Valdība tāpēc ir valdība, ka ir uzņēmusies šo svēto valdīšanas pienākumu (šeit vārdu "svēto" saku bez mazākās ironijas).

Varbūt es esmu naivs, bet es ticu, ka tas joprojām ir iespējams. Arī pēc vakarvakara "pastaigām pa Vecrīgu" nekas nebūs mainījies, un nekas nebūs nokavēts. Saruna vienmēr ir iespējama. It īpaši — klausīšanās daļa.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

75
12