Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs"**, tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski. Īpaši zinot šo vārdu autora iepriekšējo dzīves gājumu un patiku pret ieročiem. Manā vēstures kodā ir ieprogrammētas dziļas bažas par to, kas notiek šādu "plinšu sievu" zemapziņā.

Cienījamie kolēģi, domāju, ir pienācis laiks mums atklāti izrunāties un pieņemt lēmumus. Sāpīgus, bet neizbēgamus. Par to, kā panākt, lai mūsu kopīgais darbs būtu rezultatīvāks, lai tas neraisītu diskomforta izjūtas ne atsevišķiem jaunbiedriem, ne Saeimas frakcijai un partijai kopumā.

Vienmēr esmu lepojies par to tolerances līmeni, kā mēs frakcijā esam lēmuši par savu nostāju un balsojumiem. Ir visai nedaudz jautājumu, kuros izšķiramies par obligātu balsojumu. Ņemot vērā, cik dažādus cilvēkus esam apvienojuši savā frakcijā, cik atšķirīga ir viņu līdzšinējā profesionālā pieredze un specifiski uzskati kādā konkrētā jautāju

Taču mēs pārstāvam noteiktu politisku uzskatu kopumu, un to darīt mums ir uzticējis mūsu vēlētājs. Tāpēc vektoram ir jābūt skaidram un vienotam. Rīkoties pretēji tam nav "iekšējais disidentisms", bet gan nodevība pret vēlētājiem.

Tad godīgi jālemj par savu atrašanos partijā un tās Saeimas frakcijā. Vismaz aiz cieņas pret pārējiem frakcijas kolēģiem. Viņiem nav patīkami apzināties, ka vieniem "Saskaņa" ir noteiktu uzskatu kopums, dzīves pozīcija un darbs, bet citiem - pacelšanās laukums jauniem lidojumiem.

Uzskatu, ka šādas apgrūtinošas attiecības ir jāizbeidz. Aicinu SDP "Saskaņa" valdes locekļus izvērtēt situāciju, bet tos, kuri savu atrašanos mūsu partijā un frakcijā tagad uztver kā kļūdu, pieņemt skaidrus lēmumus un šo kļūdu izlabot.

* Aicinājums sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" valdei, Saeimas "Saskaņas" frakcijas deputātiem

** Runa ir par šo Ļubovas Švecovas ierakstu Facebook: "Ziniet, Urbanovičs kongresā sacīja, ka gaida, kad viņu novāks. Tad, lūk, ja kas, man „roka nenodrebēs”... Jokoju, bet varu nekad nevienam uz balta šķīvīša ar zelta maliņu nenodod. Jāgatavojas „Saskaņas” kongresam!”

Novērtē šo rakstu:

23
9