Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.

Lielās spēles beneficiāri

Bet taktiski ASV pa ceļam likvidē savu ģeopolitisko konkurentu ES, sagraujot tās ekonomiku un pārvilinot kapitālus.

AUKUS bloka veidošanās ir visnotaļ interesanta arī no cita viedokļa, - tas iecerēts arī kā valūtas zona, tehnoloģiju un zinātnes centrs ar vismaz 500 miljoniem patērētāju, kas dod pamatu veidot pašpietiekamu iekšējo tirgu.

Pats interesantākais, ka reālās ražošanas un zinātnes centra tapšana nav iespējama, lietojot parādos iegrimušo dolāra sistēmu, tāpēc tā tiks likvidēta, sagrauta un tās vietā parādīsies  reģionālās valūtas. Alternatīvo ekonomistu pareģojumi par globālu ekonomisku bloku izveidošanos ar savām reģionālajām valūtām sāk iegūt reālas kontūras.

Kāds būs jaunais ekonomiskais modelis?

Kā zināms, radītās pievienotās vērtības sadale ir tas, kas atšķiras dažādās sistēmās. Kas notiek, kad šo virsvērtību piesavinās privātais kapitāls, kurš šobrīd savā patoloģiskajā kreisumā sasniedzis savus marasma un antiutopijas augstumus, mēs jau zinām. Bet šīs pievienotās vērtības sabiedriskā sadale (proti, digitāli vadīts sociālisms) vēl nav mēģināta.

Iespējams, mēs drīz to varēsim redzēt Krievijā, jo cīņa ar visu NATO bloku par savu eksistenci liks meklēt jaunus, advancētus ekonomiskos risinājumus.

P.S. Tiem nodevējiem, kas barojas no dažādiem NVO fondiem, brēc par klimatu, genderlīdztiesību, velk Latviju karā un totalitārismā, tiem, kas apkaro vārda brīvību,  tiem, kas izmanto savas amatpersonas pozīcijas, lai zagtu un iedzīvotos, nākas atgādināt, ka Roma nodevējiem nemaksā.

Panamas un Kaimanu ofšori ir Viņa Majestātes kontrolē. Tie ir bijušie jūras laupītāji un nemīl dalīties. Kipras ošori aizcirtās pirms nedēļas, atstājot krievu nodevējus bez resursiem. Arī jūs, Vienotība, Par un Progresīvie, būsiet pārdevuši savas tautas brīvību, veselību un nākotni par sausām lapām savos bankas kontos!

Atcerieties, ka kopā ar ekonomiski politiskajām formācijām brūk arī īpašuma leģitimizācijas sistēma! Tie, kas bija viss, nebūs nekas. Bet tie, kas virza Latvijas tautu uz karu, vēlāk netiks cauri ar publisku nožēlu. Laikmetu grieži vienmēr krāsojas sarkani!

https://www.weforum.org/agenda/2022/06/ian-bremmer-crisis-geopolitical-recession-davos-2022/

Novērtē šo rakstu:

138
17