Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kārtējam "polituzņēmēja" Gunta Rāvja netieši kontrolētajam uzņēmumam gadījušās apjomīgas nepatikšanas saistībā ar nekvalitatīviem darbiem: no AS Transport Systems, kuras iepriekšējais nosaukums ir AS Dienvidu tilts un kuras lielākais akcionārs saskaņā ar pēdējo Lursoft datu bāzē pieejamo akcionāru sarakstu ir Rāvja uzņēmums Skonto būve, ceļu būves kompānija Binders piedzinusi 624 695 eiro par nekvalitatīviem darbiem bēdīgi slavenās šosejas Koknese-Tīnūži būvniecībā.

Lai gan Transport Systems kā advokātus bija piesaistījusi Andra Grūtupa biroja pārņēmēju Viktoru Tihonovu un Oskaru Ramiņu, tomēr tiesas gala spriedums, kas nav pārsūdzams, ir tai nelabvēlīgs un nāksies maksāt ne tikai piedzīto līgumsodu, bet arī tiesāšanās izdevumus 10 370 eiro apmērā.

Jau 2012.gadā SIA Binders iesniedza tiesā prasību pret Transport Systems par līgumsoda piedziņu, jo Rāvja kontrolētais uzņēmums nebija novērsis līgumā paredzētos un pēc tam konstatētos pārkāpumus, kā arī bija atteicies maksāt līgumsodu par laikus neizpildītiem darbiem.

Lai gan Dienvidu tilta būvnieks iesniedza tiesā arī pretprasību, tomēr tiesas galīgajā un nepārsūdzamajā spriedumā tā ir noraidīta, bet līgumsoda nauda, kas strīda brīdī bija 439 038 lati (624 695 eiro), piedzīta pilnā apmērā. Lai gan Rīgas apgabaltiesa Binders prasību apmierināja tikai daļēji, taču nepieņēma izskatīšanā Transport Systems pretprasības, Augstākās tiesas Civillietu palāta izlēma, ka līgumsods no Dienvidu tilta būvnieka piedzenams pilnā apmērā.

Saīsinātais spriedums tika nolasīts pērnā gada nogalē 28.decembrī, bet pilns sprieduma teksts būs pieejams 11.janvārī.

Novērtē šo rakstu:

0
0