Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

14. Saeimas vēlēšanu rezultāti kopumā nav slikti, ņemot vērā Latvijas unikālo kleptokrātisko vēlēšanu sistēmu, kur tauta balso par mazāko ļaunumu, nevis lielāko labumu valstij, kā būtu demokrātiskā valstī.

Nav prieka par vēlēšanu "uzvarētājiem", kurus sabalsoja pensionāri, bet ir prieks par to, ka netika ne salašņas, ne bordelis, ne goblins, galu galā arī ne dakteris Papļūts. Ar Latvijas ārpolitisko virzienu un nacionālo stāju viss būs kārtībā, bet vai šī Saeima spēs iecelt tādu valdību, kas rūpētos par Latvijas ekonomiku, nevis nodarbotos ar otršķirīgiem jautājumiem?

Diemžēl, spriežot pēc pašreizējā strupceļa valdības sarunās, atbilde ir tuvāk NĒ. „Jaunā Vienaldzība” ir uztvērusi tautas uzticības kredītu un vēlēšanu "uzvarētāja" mandātu kā indulgenci visām iepriekšējo un nākamo 4 gadu kļūdām, un grib par katru cenu ievilkt valdībā "progresīvos".

Nacionālajai apvienībai un Apvienotajam sarakstam šobrīd ir skaidri jāpasaka apskurbušajiem "uzvarētājiem": ja gribat koalīciju ar "progresīvajiem", tad, lūdzu, bez mums, vai arī palieciet opozīcijā! Latvijai nav vajadzīga "praida" valdība!

Jauna "Vienotības" vadīta valdība nozīmēs, ka turpināsies valsts varas augstprātība, birokrātija, korupcija un nekompetence, jo lūk, 20% nobalsoja, ka viss ir kārtībā!!! Tikmēr Latvijā ir augstākā inflācija Eiropas Savienībā, bet ekonomikas rādītāji atpaliek ne tikai no Igaunijas, bet arī no Lietuvas. Kur mēs ejam??!

Vai šobrīd ir iespējams izveidot valdību bez "Vienotības"? Jā, ir, ja valdības kodolu veido ZZS, NA un AS. Kopā šiem sarakstiem ir 44 mandāti, ja nekļūdos. Smaga, bet ne bezcerīga situācija - jāmeklē atbalstītāji starp jaunpienācējiem.

Kā mainīt situāciju ilgtermiņā? Jāmaina vēlēšanu sistēma, jāatgriežas pie viena mandāta (mažoritārām) vēlēšanām un deputātu individuālas atbildības vēlētāju priekšā.

Novērtē šo rakstu:

183
13