Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Par jaunievēlētā Valsts prezidenta Andra Bērziņa likumdošanas padomnieku izraudzīts Saeimas Juridiskā biroja padomnieks Edgars Pastars, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Pastars, kurš juristu vidū tiek uzskatīts par uzlecošu zvaigzni, tikai šonedēļ sasniegs 30 gadu slieksni, tādēļ šo jaunievēlētā prezidenta izvēli var uzskatīt par drosmīgu.

Pastaram ir darba pieredze gan Satversmes tiesā, gan amatos izpildvarā un parlamentā. 2003. gadā līdztekus studijām Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē Pastars kļuva par Satversmes tiesas tiesneša palīgu. No 2005. gada augusta Pastars ir padomnieks Saeimas Juridiskajā birojā. Līdztekus darbam parlamentā Pastars bijis juridiskais padomnieks arī Izglītības un zinātnes ministrijā un E-lietu ministrijā.

Pastars ir viens no autoritatīvākajiem jaunās paaudzes juristiem, kura viedoklis publiskajā telpā plaši izskanēja arī 28. maijā pēc prezidenta Valda Zatlera lēmuma rosināt Saeimas atlaišanu. Pastars toreiz pauda viedokli, ka šis no konstitucionālā viedokļa ir sliktākais brīdis, kad varētu tikt pieņemts šāds lēmums. Jurists kopā ar kolēģi Saeimas Juridiskajā birojā Jāni Plepu pētījis šīs problēmas teorētiskos aspektus, 2009. gadā iznākusi abu sarakstītā grāmata Saeimas atlaišana.

Iepriekšējo divu prezidentūru laikā šo amatu ieņēma Sandra Kukule, kura atšķirībā no vairākiem saviem kolēģiem darbu jaunā prezidenta kancelejā neturpinās.

Jau zināms, ka darbu pie jaunievēlētā prezidenta turpinās vairāki nepārvēlētā prezidenta Valda Zatlera padomnieki. Bērziņa komandā piekritis palikt ārlietu padomnieks Andris Pelšs, nacionālās drošības padomnieks Raimonds Rožkalns, vēstures un mazākumtautību padomnieks Antonijs Zunda. Tāpat jaunā prezidenta komandā paliek Zatlera kancelejas vadītāja vietnieks Ēriks Ozols.

Novērtē šo rakstu:

0
0