Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Piektdienas vakarā, kad sabiedrības uzmanība notikumiem tradicionāli ir vismazākā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņoja, ka tā priekšnieks Jēkabs Straume atcēlis partiju apvienībai “Jaunā Vienotība” vienu no tai uzliktajiem sodiem – sodu 250 eiro apmērā.

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 2. panta otro daļu KNAB atrodas Ministru kabineta pārraudzībā. Ministru kabinets institucionālo pārraudzību īsteno ar Ministru prezidenta starpniecību. “Pārraudzība ietver Ministru prezidenta tiesības pārbaudīt Biroja priekšnieka pieņemto pārvaldes lēmumu tiesiskumu un atcelt prettiesiskus lēmumus, kā arī, konstatējot prettiesisku bezdarbību, dot rīkojumu pieņemt lēmumu,” teikts likumā.

Attiecībā uz atcelto lēmumu, ar ko bija lemts “Jaunajai Vienotībai” piemērot 250 eiro sodu, ir skaidrs, ka pārkāpuma process tika ierosināts, “Jaunās Vienotības” pārstāvim Krišjānim Kariņam ieņemot ministru prezidenta amatu, savukārt pieņemtais lēmums par to, ka nebūs jāmaksā pat niecīgā 250 eiro summa, pieņemta brīdī, kad KNAB priekšnieku pārrauga “Jaunās Vienotības” ministru prezidente Evika Siliņa.

Partiju finansēšanas pārkāpuma lieta tika ierosināta pēc tam, kad ilggadējais biroja vadītājs Normunds Orleāns nodevis partijas izmantošanai savas vadītās biedrības “Retro auto muzejs” tehniku, tajā skaitā ledusskapi, televizoru un tā kronšteinu, printeri un kārtridžus. Šāda tehnikas atdošana partijai nozīmē mantiska dāvinājuma izdarīšanu, kas attiecīgi ir jādeklarē un jāuzrāda. Pretējā gadījumā šādi mantiski dāvinājumi ir nelegāli.

KNAB Politisko organizāciju pārkāpumu izmeklēšanas nodaļa bija ierosinājusi administratīvā pārkāpuma lietu un 21. martā tās ietvaros piemēroja partijai 250 eiro naudassodu par pretlikumīga ziedojuma pieņemšanu no juridiskas personas. “Jaunā Vienotība”, zinot, ka KNAB priekšnieks atrodas “Jaunās Vienotības” vadītā Ministru kabineta pārraudzībā, pārsūdzēja šo lēmumu pašu pārraudzībā esošajam KNAB priekšniekam kā augstākai amatpersonai, kas to arī atcēla.

Šī informācija tikusi publiskota pēc tam, kad vairākos citos procesos KNAB apstiprināja N. Orleāna izteiktās apsūdzības: “Vienotībā” pastāvējusi “pelēkā kase”, piemērots sods par degvielas mahinācijām kampaņas transportam:
https://pietiek.com/raksti/knab_apstiprina_orleana_apsudzibas_vienotiba_pastavejusi_peleka_kase,_piemerots_sods_par_degvielas_mahinacijam_kampanas_transportam/

Novērtē šo rakstu:

80
1