Menu
Pilnā versija
Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Ainārs Kadišs · 19.11.2021. · Komentāri (48)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji un viņu aktivitātes tikai dziesmās ir romantiski, iemidzinoši un jauki. Atceraties dziesmiņu: “Velc pelīte saldu miegu mazajami bērniņiem!” Dzīvē ir citādāk.

Kad pele vai žurka patiešām tev grib atvilkt miegu, bet, pa mazo grīdas šķirbiņu nevarēdama dabūt iekšā, sāk kā īsts stahanovietis – darbaholiķis enerģiski, metodiski un skaļi paplašināt ieeju, vienkāršoti runājot – izgrauzt caurumu lielāku, viss miegs ir kā ar roku atņemts.

Kā likums, tas notiek diennakts tumšajā laikā, kad ir “lokdaunis” un visi likumpaklausīgie pilsoņi lien gultās, lai Morfeja apkampienos vismaz uz laiku izrautos no sirreālās dzīves un no tiem, kuri – par pavisam taisnīgu samaksu – mums to ir sagādājuši.

Arlabunakti, slepkavnieciskais, blēdīgais ģīmi pianist! Arlabunakti, idiotiskais kankariņ! Arlabunakti, nācijas tēvs! Ceru, ka tavs unikālais stulbums, neizsīkstošais idiota radošums un tā kombinācija ar gaišo mesijas tēlu ieņems pelnītu vietu Lavijas vēsturē un folklorizēsies! Es jau tagad, velkot kājās zeķes, pieķēru sevi murminām: “Ja viena zeķe ir kreisā, tad otra – labā!” Kas tad būs pēc gadiem?! Vārdu sakot – celsim tev mauzoleju! Bet nu – gulēt!

Uhh, - novērsos. Nu neatstāj mani vienaldzīgu šie personāži. Un kur tad vēl drakula dumpis un žuļiks perevoščikovs! Nu, labiб – atgriežamies pie žurkām.

Tātad – ar grauzējiem ir jācīnās. Tagad tas vairs nesaucas par izindēšanu, bet smalki -  par grauzēju kontrolēšanu. To paturiet prātā!

Parasti žurkas mājās ind... piedodiet – kontrolē ar žurku un peļu indes palīdzību. Bet žurkas, izrādās, ir reti saprātīgi radījumi. Redzēdami, ka ciltsbrāļi/ciltsmāsas pēc garšīgi smaržojošā cienasta nobaudīšanas, tā teiktб noliek karoti, pārējie to ņem vērā un “cienastu” vairs neaiztiek.

Ko nu?! Bet cilvēks ne velti cēli nes dabas kroņa titulu un dievišķā gudrībā, kā arэш gluži velnišķīgā viltībā to grūti pārspēt.

Ķīmiķi izgudroja lēnas iedarbības indi. Kad žurcenieks to saēdas, viņam nekas slikts tūlīt nenotiek. Pārējie, to redzēdami, arī sēžas pie cilvēka sarūpētā mielasta un ar lielisku apetīti “piebāž bunkurus”. Tikai pēc kāda laika šīm žurkām sākas iekšējā asiņošana, un tās nobeidzas, Pārējās – dzīvas palikušās – šo nāvi nekādi nesaista ar nelaiķu ieēsto barību (jo pagājis ilgs laiks), turpina mieloties un – attiecīgi – tāpat aiziet pa skuju taku.

Un te draugs, es apstāšos. Ja tu vēl tagad neesi sapratis stāsta morāli, tad es nevaru palīdzēt. Iespējams, tavs Radītājs caur dzīvi runās un mācīs tevi, bet tas, visticamāk, vairs nebūs caur humoru un līdzībām. Tas būs daudz skarbāk...

Jā – daži cilvēki mirst arī pēc pirmās potes. Bet tas notiek reti – drīzāk kā izņēmums. Tas ir indes radītāju brāķis. Tikai ar kavētas iedarbības līdzekļiem var sekmīgi samazināt mērķa populāciju.

Protams, lauku mājas saimnieks varētu visus grauzējus uzlaist gaisā vienā mirklī. Visus. Bet tikai kopā ar māju un – visticamāk – arī sevi.

Tādēļ nebaidieties no atomkara un jebkura cita masu iznīcinašanas ieroča, kurš nav selektīvs. Tie, kuri iedomājušies sevi Dieva vietā, nekad neriskēs, iznīcinot “liekēžu” masu, nodarīt sev pat vismazāko ļaunumu.

Nekā selektīvāka par injekciju nav...

Novērtē šo rakstu:

185
27