Menu
Pilnā versija
Foto

Jaunās pamatšķiras un to sekmes

Arturs Priedītis · 21.03.2019. · Komentāri (28)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Uldis

27.03.2019. 21:25

»

citāti

"Nie uči!""Sam durak


Es saprotu ka esi par tādu garīgu kropli palicis tāpēc, ka tavi vecāki - alkaši tevi bērnībā dauzīja ar galvu pret sienu un seksuāli izmantoja, bet, varbūt viņi to darīja, tapēc, ka tu viņiem tāds piedzimi. Vai galvas invalīda pensiju vismaz saņem?

Atbildēt

Lelde

26.03.2019. 05:28

Lielajam vairumam cilvēku jau sen ir skaidrs, ka strādājot 9-18 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai - samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā bomžu piesmirdinātā tramvajā vai kabatzagļu apsēstā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un ar Pavasara atnākšanu sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka nākošajā PowerBall izlozē tiks izspēlēts Džekpots, kurš sasniedzis rekordlielus 750 miljonus, jā krietni vairāk kā PUSMILJARDU dolāru? Es tagad aizpildīju pārdesmit viņu biļešu ar skaitļu variantiem un, kā ierasts, paķēru klāt vēl vairākas citu izložu biļetes, kur Džekpots arī ir visai iespaidīgs. Pamēģini satikt savu veiksmi arī Tu un līdz ar pavasara atnākšanu nosvini sākumu Jaunai dzīvei! https://goo.gl/X17csF Iesaku pievērst uzmanību arī loti brokera Īpašajam Piedāvājumam un Sindikātu taktikai.

Atbildēt

lūdzu - 3 vārdos

22.03.2019. 22:37

»

lūdzu - 3 vārdos

Mācies lasīt pats


Mācīties lasīt "Ulbergs" sacerējumus?P.sh.l n.h!

Atbildēt

Khem, te vairums ir pekāriji

22.03.2019. 12:52

Nu, ja vienkāršoti, tad tā arī ir, veidojas *izstumto* kasta, kuru var saukt par prekārijiem, pekārijiem, kaut par ķenguriem. Tehnokrāti nav augstākais ešelons un nav atsevišķa kasta. Lielākā daļa tehnokrātu un menedžmenta ir tieši tādi paši *pekāriji*. Līdz ar to sab-a noslāņojas trīs stratos - vara/kapitāls, *pekāriji* un *liekēži* (bērni, jaunieši, invalīdi, pensionāri, sabiedriskais sektors, kas robežojas ar pekārijiem, bet atšķirībā no tiem patstāvīgi eksistēt nespēj). *pekaiņu* vidū savukārt uzslāņojas tehnokrāti, baltās apkaklītes, know how nesēji. Starp *pekaiņiem* stabili veidojas arī *galēji iztumto* kasta, kuri vairs nav vai nebūs vajadzīgi. Daļa izmisīgi cenšas pāriet atpakaļ *pekaiņu* vidusslāni, nostabilizēties, daļa pāriet *liekēžos*. Lai sa-ba funkcionētu *liekēžu* slānim jābūt pietiekami masīvam. Vai pietiek ar 50%? Laikam. Lv piemērs apliecina, ka pietiek arī ar mazāk, jo *liekēžus* var uzturēt ar *pekārijiem* nozagto tehnoloģiju un know how palīdzību. Attiecībā uz *žuļa verna* pieminēto nacionālismu - vilciens aizgājis. Ideoloģija rullēja sovjetu laikā, kad par velti varēja uzcelt Bamu. Tas, ka varas/kapitāla augšgalā ir zināma nervozitāte, arī fakc. Daļa tehnokrātu paši pretendē uz virsotni, līdz ar to starp stratām notiek nemitīgā kustība, kā pīrāgå. Druska no ievārījuma iesūcas augšējā slānī, lielăkă daļa pamazām notek lejā. Nekādas šķiru cīņas nav, nav bijis un nebūs. Apvērsums, jā. Ja ir interese, pīrāgu var ēst no vidus, augšu ar *krēma rozītēm* kā neveselīgu pārtiku, izmetot. Tā pakāpeniski notiks. Star citu, mūsu krištopāni, lembji nav nekāda vara/kapitāls, tie ir tipiski *liekēžu* stratas pārstāvji, noderīgi ibijoti, kurus izmet mēslainē, kad nevajag.
Vispār gandrīz tā kā jāsāk lepoties, ka esi vismaz 2.šķira, nevis *liekēdis*, noderīgais ibijots.

Atbildēt

A.P.

22.03.2019. 11:59

Man ir zināms prieks, ka varu portāla plānprātiņam nedaudz atvieglot plānprātiņa dzīvi, dodot šim nelaimīgajam jauneklim ieganstu kustināt savas slimās smadzenes. Domāju, arī viņa vecāki, ārsti priecājas par šo ieguldījumu psihiski slimā puiša labā.

Atbildēt

citāti

22.03.2019. 11:15

»

lūdzu - 3 vārdos

Mācies lasīt pats


"Nie uči!""Sam durak!"

Atbildēt

Cyril

22.03.2019. 10:58

Beidzot kaut kas priekš muļkiem, ko sagaidīju iepriekšējā komentējumā. Labs nāk ar gaidīšanu, kā saka latvieši pie pusdienu galda.

Atbildēt

Žulis

22.03.2019. 09:52

Raksta autors ir uzbūvējis no kapitālistiem, proletariāta, inteliģences, tehnokrātiem un prekārijiem sastāvošu pasaules modeli, kuru tad nu šeit analizē. Līdzīgi varētu uzbūvēt no galvas, rokām, kājām un rumpja sastāvošu cilvēka modeli un sākt to analizēt, apspriežot kāda ir vēsturiskā virzība rokām, uz kurieni konsekventi tiecas kājas, kas pamazām sāk dominēt galvā un kā tas viss labvēlīgi vai nelabvēlīgi atsaucas uz rumpi. Diemžēl, visi tie izdomātie gudrie apzīmējumi ir klišejas, kas kaut ko vispārina un vispārinot attālina mūs no realitātes. Autora izveidotajā modelī, piemēram, ir pilnībā pazaudēta tāda svarīga faktora kā ideoloģijas loma cilvēces attīstībā. Iznāk, ka cilvēks dzīvo tikai tādēļ, lai ēstu, vairotos un savstarpēji cīnītos par iztiku. Stiprākie, gudrākie un viltīgākie paverdzina, atņem iztiku vājākajiem, dumjākajiem un liek tiem strādāt savā labā. Šādi cilvēku sabiedrība vēstures gaitā noslāņojas kapitālistos, proletariatā, inteliģencē, tehnokrātos, prekārijos un tas tad nu arī ir viss cilvēces attīstības process. Saprotams, ka analizējot šādu modeli, nekādas labās nākotnes prognozes un izeju no šādas situācijas saskatīt nevar. Atliek tikai pacelt „ķepiņas” un baudīt dzīvi pēc principa ”pēc mums kaut vai ūdens plūdi.” Raksta autors pilnībā ignorē faktu, ka cilvēces attīstību nosaka divi, savstarpēji pretēji pasaules uzskati – ideālisms un materiālisms. Ja ideālisms sniedz filosofisku pamatojumu cilvēku kopībai un mobilizē cilvēkus kopējam darbam un attīstībai kaut kādu augstāku mērķu un ideālu vārdā, tad materiālisms, tieši pretēji, cilvēkus šķeļ, atsvešina, sanaido, padara par egoistiskiem individuālistiem, patērētājiem un parazītiskiem pašlabuma meklētājiem. Visefektīgākais tautu vienotājs kopējam darbam un attīstībai ir ideālismā balstītā nacionālisma ideoloģija. Arī mūsu valsts attīstības tempi no 1919.-1939. gadam tam ir uzskatāms piemērs. Jo materiālistiskāka kļūst valsts idejiskā platforma, jo lēnāka paliek valsts attīstība un destruktīvāki procesi veidojas valsts iekšienē. Kā mēs visi zinām, tad materiālisma – ateisma ideoloģija nebija spējīga uzturēt pat lielo PSRS ar tās neizsmeļamo dabas resursu bagātību. Milzīgā impērija, kas iesākumā vēl parazitēja uz ideālisma paliekām cilvēku apziņā, pakāpeniski sāka nīkuļot, līdz pilnībā sabruka. Līdzīgs liktenis sagaida arī visas citas uz materiālisma un ateisma pamatiem veidotās savienības un impērijas. Vienīgi uz nacionālisma ideoloģijas pamatiem veidotā valstī visi iedzīvotāju slāņi harmoniski savienojas vienā veselumā, kopīgam darbam un attīstībai, katrs ieņemot valsts struktūrā attiecīgo vietu un pildot attiecīgo lomu. Šeit nacionālā buržuāzija ir ieinteresēta nacionālā proletariāta labklājībā un nacionālais proletariāts ir ieinteresēts nacionālās buržuāzijas un inteliģences pastāvēšanā. Un visi kopā viņi ir ieinteresēti godprātīgā, saimnieciskā valsts pārvaldē, racionālā valsts resursu izmantošanā, dabas aizsardzībā u.t.t
Kāpēc, tad pasaulē pagaidām vēl nav izveidojušās militāri un ekonomiski spēcīgas nacionālas valstis? Atbilde vienkārša – tāpēc, ka, tikko kāda nacionāla valsts sāk gūt vērā ņemamus panākumus, tā no ārienes tiek iznīcināta vai tās attīstība mākslīgi nobremzēta. Un to dara tie spēki, kuri savtīgu, materiālistisku interešu vadīti vēlas nodibināt kārtējo globālo verdzības laikmetu uz Zemes.
Tas tā īsumā.

Atbildēt

Cyril

22.03.2019. 09:20

Kāpēc neviens kaut ko neraksta priekš muļkiem?

Atbildēt

lūdzu - 3 vārdos

21.03.2019. 23:33

»

netokrats

Atkal "Ulbergs"!Šoreiz gari.Kas lasīja-trīs vārdos,lūdzu


Mācies lasīt pats.

Atbildēt

netokrats

21.03.2019. 21:05

Atkal "Ulbergs"!Šoreiz gari.Kas lasīja-trīs vārdos,lūdzu.

Atbildēt

vienalga

21.03.2019. 21:04

»

jautaajums

krievu feodāļi vai žīdu feodāļi no Krievijas


Domāju tos, kuri drāž tupo krievu bidlomasu visos caurumos

Atbildēt

Klāra

21.03.2019. 20:55

»

ieguglē

"Leon Weinstein" un viņš tev paskaidros, kāpēc ASV ir varenākā un progresīvākā valsts pasaulē, uz kurieni krievu feodāļi ved savas sievas dzemdēt, lai vismaz viņu bērniem tiktu ASV pilsonība


Kāda man daļa gar krievu feodāļiem vai latviešu krištopāniem, tiem jau visa pasaule vaļā. Bet manas meitas draudzene Čikāgā strādā divos darbos, lai varētu īrēt nelielu dzīvoklīti, par ģimeni pat nav ko domāt.

Atbildēt

ieguglē

21.03.2019. 20:25

»

Klāra

Internetā var atrast vecus foto un video no pagājušā gadsimta. Vienā tādā video parādīta fabrikas strādnieka ģimenes dzīve ASV 50.- tajos gados. Zīmīgs bija kāds komentārs pēc video - "Redziet kā, 50.- tajos gados strādnieks varēja uzturēt ģimeni, viņa sieva dzīvoja mājās un rūpējās par bērniem, un ...


"Leon Weinstein" un viņš tev paskaidros, kāpēc ASV ir varenākā un progresīvākā valsts pasaulē, uz kurieni krievu feodāļi ved savas sievas dzemdēt, lai vismaz viņu bērniem tiktu ASV pilsonība.

Atbildēt

U.U.

21.03.2019. 20:23

»

U.U.

Ir viena priecīga atziņa. Priecīgā atziņa attiecas uz latviešu tautas vitālajām eksistenciālajām interesēm. Priecīgā ziņa ir šāda. Tas pat ir ļoti labi, ka Latvijā saimnieko ārzemnieki. Viņiem pieder aramzeme, meži, ūdeņi. Viņu rokās ir latviešu tautas fiziskās eksistences nodrošinājuma galvenie instrumenti...


Priecīgās atziņas antipods.Priecīgajai atziņai par fiziskās eksistences nodrošinājumu ir pilnīgi pretēja atziņa par garīgās eksistences traģismu – bezizejas stāvokli, bojāeju, radot ciešanas un sāpīgus pārdzīvojumus. Pilnīgi pretējā atziņa (antipods) atkal tāpat kā priecīgā atziņa attiecas tikai uz latviešu saprātīgo daļu, kurai nav sveša morālā skaidrība, tīrība, nevainojamība, bet galvenais – garīguma un garīgās attīstības iespējamība. Latviešu eksistence ir atkarība no fiziskās un garīgās pastāvēšanas, esības, dzīvošanas nosacījumiem. Tā tam ir jābūt, un tas attiecas uz visiem cilvēkiem. Vienīgi latviešiem starp abiem nosacījumiem ir aiza. Ar fizisko eksistenci, kuru Latvijā nodrošina ārzemnieki, viss ir kārtībā. Bet to nevar teikt par garīgo eksistenci, kuru Latvijā nodrošina paši latvieši. Garīgajā eksistencē ir pilnīgs traģisms. Latviešiem nav elites. Elites vietā latviešiem ir reti kropla inteliģence. Tās rokās ir māksla un literatūra, zinātne, filosofija, izglītība, politika, valodas kultūra, masu komunikācijas saturs. Tā teikt, pārtikas uzturs latviešiem nav slikts. Taču garīgais uzturs ir pilnīgs mēsls, jo to ražo latviešu inteliģences izdzimteņi. Vienīgais labums ir tas, ka šie izdzimteņi lielā mērā vārtās vieni paši savos mēslos un tautas saprātīgākajai daļai ir iespējams sevī uzturēt relatīvi labu garīgo līmeni, balstoties uz citu zemju garīgo devumu. “Satoristi”, interneta vājprātīgie troļļi, “Delfi” ūdensgalvas, Bruņinieku nama, valdības dauni, pederasti, kretīnpūces, gobzemblēži, dagmārbeitneres šarlatānes, alkātīgo rektoru un skolu direktoru mafijas, “jābūtības dimensijas” kūles, debilās “par-politikas” muzikanti savos mēslos vārtās vieni paši un faktiski nav spējīgi aptaisīt visu sociumu.

Atbildēt

U.U.

21.03.2019. 19:18

Ir viena priecīga atziņa. Priecīgā atziņa attiecas uz latviešu tautas vitālajām eksistenciālajām interesēm. Priecīgā ziņa ir šāda. Tas pat ir ļoti labi, ka Latvijā saimnieko ārzemnieki. Viņiem pieder aramzeme, meži, ūdeņi. Viņu rokās ir latviešu tautas fiziskās eksistences nodrošinājuma galvenie instrumenti: finansu sfēra (bankas), ražošana, tirdzniecība, komunikācijas līdzekļi. Tas nozīmē, ka Latvijā materiālā sfēra funkcionē atbilstoši ārzemnieku racionalitātei un darba organizācijai. Tātad praktiski tas nozīmē materiālās sfēras funkcionēšanas stabilitāti un pozitīvu rezultātu, Latvijas ļaudīm garantējot fizisko eksistenci. Labi ir arī tas, ka LR nav neatkarīga valsts, un Latvija ir ES “dalībvalsts”. Tāds stāvoklis ir ļoti izdevīgs Latvijā saimniekošajiem ārzemniekiem, jo visa juridikcija faktiski pamatā tiek veidota un kontrolēta Briselē, bet nevis Rīgā. Ārzemnieki pamatā nav atkarīgi no vietējās juridikcijas kaprīzēm un aplamībām. Latvieši var daudz nebēdāties par fiziskās eksistences nodrošinājumu. To garantē ārzemnieku darbība Latvijā. Tādējādi pašlaik nav liela nozīme “6.oktobra paaudzes” politiskajai varai. “6.oktobra paaudzes” fundamentālā nevērtība nespēj ietekmēt latviešu fizisko eksistenci. Dauni, pederasti, šarlatāni, gobzemblēži, muļķīši lingvisti, kretīni pūces var droši vārīties 48 stundas diennaktī savu vieplību katlā, jo šie primāti nespēj tautai atņemt fiziskās eksistences līdzekļus. Protams un diemžēl, priecīgā atziņa attiecas tikai uz latviešu tautas saprātīgāko saujiņu, kura nepiedalās masu zagšanā un kurai patiešām rūp fiziskās eksistences iespējamība. Situācija ir savā ziņā amizanta: ārzemnieku samaksātos nodokļus (valsts budžeta kodolu) latviešu vienai daļai ir iespējams nozagt. Šo iespēju ārzemnieku racionalitāte un darba organizācija nevar liegt. To var liegt tikai tautas inteliģence, kura Latvijā ir sastopama, bet ļoti nelielā apjomā.

Atbildēt

Klāra

21.03.2019. 18:45

Internetā var atrast vecus foto un video no pagājušā gadsimta. Vienā tādā video parādīta fabrikas strādnieka ģimenes dzīve ASV 50.- tajos gados. Zīmīgs bija kāds komentārs pēc video - "Redziet kā, 50.- tajos gados strādnieks varēja uzturēt ģimeni, viņa sieva dzīvoja mājās un rūpējās par bērniem, un viņi vēl gāja pirkt sev māju!"
Tātad tagad pamatšķiras dzīves līmenis ASV ir krities. Un varbūt tāpēc, ka ir gandrīz likvidēta t.s. sociālisma nometne un darba devēji var izrīkoties, kā viņiem izdevīgi...

Atbildēt

to lauķis

21.03.2019. 17:02

»

lauķis

Lasīt un komentēt priedīša rakstus ir lieka laika tērēšana,tādas ir manas domas


Uzzini, kur tas mēsls dzīvo un diskvalificē, lai nepiesārņo kibertelpu!

Atbildēt

Lauķis

21.03.2019. 17:00

»

lauķis

Lasīt un komentēt priedīša rakstus ir lieka laika tērēšana,tādas ir manas domas


Piekrītu, jo vienkārši arī man vēl daudz jāmācās, lai varētu A.P. pamatoti kritizēt. Bet kritizēt tāpēc, ka ir viedoklis - nav nopietni...

Atbildēt

lauķis

21.03.2019. 16:55

»

Edge

Profesors aizmirsa pastāstīt, kāpēc Rainis pēc ilgām pārdomām savā dzejolī neuzrakstīja - "Tev, proletariāt", bet gan "Tev, pamatšķira...


Lasīt un komentēt priedīša rakstus ir lieka laika tērēšana,tādas ir manas domas.

Atbildēt

Edge

21.03.2019. 16:51

Profesors aizmirsa pastāstīt, kāpēc Rainis pēc ilgām pārdomām savā dzejolī neuzrakstīja - "Tev, proletariāt", bet gan "Tev, pamatšķira".
Sekli, ļoti sekli un pavirši rainists Priedītis spējis apjēgt dižgara Raiņa domu dziļumu un skata tālumu. Kas lasījis brāļu Strugacku "Pusdienlaiks. 22.gs." - tas momentā saskatīs līdzības nākotnes aprakstos: "(..)
"Tev, pamatšķira -
Kur lielāks gods kā tas, tev kareivs būt?
Ta izej cilvēci un sauli gūt."

Atbildēt

Gatis

21.03.2019. 16:44

Sapratu tikai vienu, padomju čeka par saviem ziņotājiem vervēja tikai muļķus.

Atbildēt

A.P.

21.03.2019. 15:23

Skat.:http://stiklakalns.blogspot.com/2019/02/musdienu-zinatne.html

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: