Menu
Pilnā versija
Foto

Jaunzeme turpina melot

Pietiek lasītājs · 01.11.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu jau liela daļa cilvēku ir pamanījuši, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores izstrādājums Ieva Jaunzeme mīl medijiem pasniegt tikai to informāciju, kuras mērķis ir radīt pozitīvu iespaidu par VID darbu. Šādām intervijām I.Jaunzemi sagatavo viņas galvenais pielīdējs – preses sekretārs Andrejs Vaivars, kurš, apzinādamies pašreizējās VID vadītājas zemo intelektuālo līmeni, vienmēr atrodas viņai blakus arī interviju laikā.

A.Vaivars, pats kādreiz bijis viduvējs žurnālists, saprot, ka jebkurš jautājums ārpus iemācītām frāzēm nostādīs I.Jaunzemi neveiklā situācijā. Tādēļ viņš dara visu, lai mediji neuzdotu neērtus jautājumus, sagatavo preses relīzes un cenšas pasniegt informāciju tādā mērcītē, kas pašam šķiet pozitīvas ziņas.

Lielākā problēma ir tas, ka ar VID galīgi nav kārtībā - tas kopš I.Jaunzemes stāšanās amatā ir degradējies korupcijas, bezatbildības un nekaunības virzienā. Tādēļ, ja VID Nodokļu un muitas policija nav aizturējusi kārtējo kontrabandas cigarešu kravu, gadījumos, kad žurnālisti uzdod jautājumus par VID darbu, I.Jaunzeme izmanto "strausa taktiku" - paslēpjas, cerot, ka problēma kaut kādā veidā pazudīs.

Šādā gadījumā jau esošajai problēmai pievienojas vēl viena - strausam pēcpuse paliek ārā, un tas jau ir daudz neglītāk par patiesību. Tādēļ, kad dažreiz I.Jaunzeme pa šo pēcpusi dabū nelielu pendeli no finanšu ministra Jāņa Reira (JV), viņa ceļ galdā otru metodi - melošanu.

Tā aizvadītajā ceturtdienā I.Jaunzeme sniedza interviju Latvijas Radio 1, kurā viņa kā vienu no galvenajām tēzēm pasniedza apgalvojumu, ka "esošā krīze sekmēs nodokļu nomaksu, nevis veicinās ieiešanu ēnu ekonomikā".

Kaut arī lielākā daļa pie veselā saprāta esošu ekonomistu pasmaidītu jau par šī apgalvojuma loģiku, vēl traģiskāk ir tas, ka I.Jaunzeme vienkārši melo.

Lieta tāda, ka VID pavisam nesen sagatavoja ziņojumu Finanšu ministrijai, kurā skaidri un gaiši norādīts uz ievērojama skaita nodokļu maksātāju pāriešanu ēnu ekonomikā un veidiem, kā dažādos nodokļu režīmos strādājošie nodokļu maksātāji pāries pelēkajā un melnajā zonā. Ziņojumā norādīts, no cik tūkstošiem nodokļu maksātāju ir sagaidāma šāda rīcība, par cik palielināsies nodokļu parādi un samazināsies nodokļu ieņēmumi.

Tā kā šī ziņojuma iesniegšanu Finanšu ministrijā ir apstiprinājusi pati I.Jaunzeme, viņas teiktais intervijā sabiedriskajam medijam ir vai nu klaji meli, vai arī apliecinājums, ka viņa nesaprot, ko runā. Jebkurā gadījumā finanšu ministram ir beidzot jāaizdzen šī nekompetentā un/vai melīgā ierēdne.

Novērtē šo rakstu:

176
11