Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudzi cerēja, ka šī gada 12.februārī Valsts ieņēmumu dienests (VID) un valsts kopumā beidzot atbrīvosies no līdzšinējās VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes. Tomēr I.Jaunzeme ir cieši apņēmusies turpināt graut Latviju un tās ierēdniecību ar savu klātbūtni un nekompetenci.

Kaut arī vēl nesen I.Jaunzeme intervijā žurnālam "Ieva" stāstīja par savu godīgumu un plāniem pēc VID ģenerāldirektores amata atstāšanas veltīt savu pieredzi un zināšanas privātajā vai nevalstiskajā sektorā, viņas īstie plāni nav izrādījušies pārāk godīgi.

Pēc vairākkārtīgiem mēģinājumiem iegūt jelkādu amatu privātajā vai nevalstiskajā sektorā I.Jaunzeme saprata, ka viņas pieredze un zināšanas tomēr nav gaidītas nevienā uzņēmumā vai organizācijā, kā arī neviens godīgs uzņēmums negrasās maksāt jelkādu atalgojumu oficiāli par nekompetentu atzītai bijušai ierēdnei.

Jāatceras, ka pati I.Jaunzeme pirms kļūšanas par VID ģenerāldirektori strādāja Ekonomikas ministrijā par Administrācijas vadītāju. Šajā amatā viņu ne tikai iecēla, bet arī pašu amatu izveidoja toreizējā ekonomikas ministra, šobrīd finanšu ministra Arvila Ašeradena (Jaunā vienotība) vadībā.

A.Ašeradens bija tieši tas cilvēks, kurš ne tikai saorganizēja amatu I.Jaunzemei Ekonomikas ministrijā, bet vēlāk arī izglāba viņu no disciplinārlietas par daudzkārtējiem pārkāpumiem VID ģenerāldirektores amatā.

Acīmredzot atkal ir pienācis laiks, kad A.Ašeradens grib izglābt I.Jaunzemi. Klīst baumas, ka viņš uzdevis Finanšu ministrijas (FM) ierēdņiem atrast I.Jaunzemei amatu iestādē ar mazu atbildību, bet lielu atalgojumu. 

Sākotnējais plāns bija iecelt viņu par FM valsts sekretāra vietnieci. Šobrīd šo amatu ieņem Olga Bogdanova, tomēr viņas pozīcijas nav tik stipras, jo profesionāli viņa tiešām ir ļoti vāja. Vienīgais apgrūtinājums tādēļ nāk tikai un vienīgi no fakta, ka šovasar FM valsts sekretāres vietnieces amatā no dekrēta atvaļinājuma jāatgriežas agrākajai šī amata ieņēmējai Janai Salmiņai.

Pastāv, protams, iespēja, ka A.Ašeradens savā mahinatora manierē kā iepriekš atkal izgudros jaunu amatu. Vienlaikus tiek iztaustīti arī citi varianti, kurā amatā iebīdīt I.Jaunzemi. Viens variants būtu – Konkurences padome, taču to kontrolē ZZS, un vismaz pagaidām „Vienotībai” nav atradies nekas tāds, ar ko varētu ZZS iekārdināt vai iebiedēt, lai tie piekristu paņemt I. Jaunzemi „pie sevis”.

Vistrakākais, protams, ir tas, ka pašreizējais finanšu ministrs A.Ašeradens ar valsts pārvaldi rīkojas kā ar savu ķeseli, kārtējo reizi cenšoties piemeklēt amatu klaji nekompetentai, melos pieķertai un citur nevēlamai ierēdnei Ievai Jaunzemei. 

Tas rada tikai vienu jautājumu: ko Ieva Jaunzeme izdarījusi tik svarīgu, ka valdība viņai par katru cenu vēlas atrast amatu?

Novērtē šo rakstu:

232
8