Menu
Pilnā versija
Foto

Jaunzemei vajag vairāk Covid-19 slimnieku

Pietiek lasītājs · 23.11.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūs smiesieties, bet - Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas izstrādājums Ieva Jaunzeme joprojām nav spējusi nokārtot ierēdņa novērtēšanas eksāmenu.

Pēc nesekmīgās vērtēšanas 2019.gadā (kuras dēļ atkārtota novērtēšana tiek veikta šobrīd, nevis nākamgad, kā tam būtu jānotiek citos gadījumos) šogad viņai atkal bija jāstājas finanšu ministra Jāņa Reira (JV) izveidotās komisijas priekšā. Pirmajā kārtā ar asarām nepietika, lai atkausētu komisijas locekļu sirdis. Tādēļ I.Jaunzeme devās pēc palīdzības pie tikpat neveiksmīgās veselības ministres Ilzes Viņķeles (A/Par).

Tā sākumā centās pierunāt J.Reiru neduļķot stabilitātes ūdeņus un pat deva mājienus, ka varētu sarūpēt kaut kādu kompromitējošu informāciju. Tomēr šie argumenti nebija pietiekami spēcīgi, lai J.Reiram tos ietirgotu pret acu aizvēršanu attiecībā uz I.Jaunzemes nekompetenci.

Tāpēc I.Jaunzeme izdomāja vilkt laiku. Sākumā, neieradusies uz novērtēšanas otro kārtu, lūdza sev piešķirt 2 nedēļas laiku "sagatavoties". Pēc tam viņa nevarēja atrast laiku savā ārkārtīgi pārpildītajā grafikā, par ko brīnās pat pietuvinātākās VID amatpersonas - vismaz viņi I.Jaunzemi redz ļoti reti, sanāksmēs (kas notiek attālināti) viņas piedalīšanās pārsvarā izraisa slēptus smīnus, bet, ar ko I.Jaunzeme nodarbojas pārējā dienas daļā, ir mistērija.

Kad finanšu ministra pacietība sāka izsīkt, palīdzīgu roku atkal sniedza I.Viņķele, kura nopludināja I.Jaunzemei informāciju par plānoto ārkārtas stāvokli. Un burtiski nākamajā dienā I.Jaunzeme bija gatava novērtēšanas otrajai kārtai. Ar piebildi, ka ārkārtas situācijas dēļ ir "spiesta" lūgt novērtēšanas otro kārtu veikt attālināti.

Daudzi to nezina, bet visās reizēs, kad I.Jaunzeme videokonferencēs rada kaut cik kompetenta cilvēka iespaidu, viņai vienmēr (!) aizkadrā sēž vismaz viens zinošs cilvēks, kurš aizkadrā sniedz I.Jaunzemei nepieciešamās atbildes uz visiem uzdotajiem jautājumiem.

Var tikai iedomāties, kā jūtas šīs augstākās VID amatpersonas, kurām jāslēpjas aiz ekrāna, jāraksta špikeri un jālabo I.Jaunzemes kļūdas tikai tamdēļ, lai VID priekšniece izskatītos "labi" valdības un Saeimas pārstāvju priekšā. Bet vēl grūtāk iedomāties, kā pašai I.Jaunzemei nav kauna to prasīt no saviem padotajiem.

I.Jaunzemei par nožēlu Finanšu ministrijā visi ir informēti arī par šo VID vadītājas "profesionālo noslēpumu", tamdēļ komisija nepiekrita I.Jaunzemes piedāvātajam variantam novērtēšanu veikt attālināti. Rezultātā vienīgais I.Jaunzemes glābiņš ir izdomāt jaunu iemeslu neierasties uz komisijas sēdi.

Varbūt tādēļ viņa šobrīd slēpj informāciju par daudziem ar Covid-19 saslimušiem VID darbiniekiem un ar tiem saistītām kontaktpersonām, lai arvien vairāk paralizēto VID darbību vēlāk, iespējams, izmantotu kārtējam attaisnojumam. Jo acīmredzot pašreizējai VID vadītājai pašas amats ir svarīgāks par visu.

Novērtē šo rakstu:

238
11