Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ņemot vērā pašreizējo situāciju ar straujo Covid-19 infekcijas izplatību un to, ka š.g. 11.oktobrī stājas spēkā 2021.gada 28.septembrī pieņemtie Ministru kabineta noteikumi Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” (turpmāk – MK noteikumi), informējam par būtiskākajām izmaiņām.

Šobrīd Personālvadības pārvalde sadarbībā ar visām VID struktūrvienībām izstrādā VID amatu sarakstu, kuru amata pienākumu izpildei ar 2021.gada 15.novembri ir nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts (turpmāk - sadarbspjējīgs sertifikāts). Minētais rīkojums tiks izdots tuvākajās dienās, bet ne vēlāk kā līdz 8.oktobrim un par to informācija būs vēlāk;

- no š.g. 11.oktobra amata pienākumu izpildi klātienē veic nodarbinātie tikai ar derīgu sadarbspējīgu sertifikātu vai uzrādot testēšanas sertifikātu (t.sk. nodarbinātie, kuru amatiem ar rīkojumu tiks noteikta obligāta prasība par vakcināciju). Tātad visi nodarbinātie, kam nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts par vakcināciju pret Covid-19 infekciju uz darbu klātienē dodas tikai ar testēšanas rezultātiem.

- lai pienākumus veiktu klātienē, nodarbinātajam tiešajam vadītājam ir jāuzrāda testēšanas sertifikāts (var nosūtīt elektroniski), par pēdējo 72 stundu laikā veiktu RNS testu vai pēdējo 24 stundu laikā veiktu antigēna testu (ja šī testa rezultāts ir negatīvs) un testēšana jāveic par saviem līdzekļiem) vai derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

- visi nodarbinātie, kam amata pienākumu izpilde to pieļauj savus amata pienākumus pilda attālināti.

Ja minētie nodarbinātie nevarēs uzrādīt derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vai testēšanas pārskatu netiks pielaisti pie amata pienākumu izpildes un nodarbinātajiem noteikta dīkstāve, bez darba samaksas saglabāšanas. Šobrīd tiek izskatīta iespēja pārejas posmā līdz 2021.gada 15.novembrim kompensēt testēšanas izdevumus tiem nodarbinātajiem, kas darba specifikas dēļ pienākumu izpildi nevar veikt attālināti un nav iespējams atlikt pienākumu uz vēlāku laiku. Informācija par to tiks sniegta atsevišķi.

Aicinām nodarbinātos, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta sabiedrības veselības un drošības nodrošināšanai un pastāvošo risku mazināšanai izskatīt iespēju vakcinēties.

Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām un kopīgiem spēkiem mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību. Ņemot vērā daudzpusīgo informāciju, kura ir publicēta par vakcināciju, aicinām tos nodarbinātos, kuri nevarēja piedalīties paneļdiskusijā “Vakcinācija – mīti un patiesības, jautājumi un atbildes!”, noskatīties video ierakstu šeit.

Novērtē šo rakstu:

16
47