Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir noteikti valsts militārās aizsardzības stratēģiskie mērķi, pamatprincipi, prioritātes un pasākumi miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Cita starpā dots drošības vides raksturojums, ietverot konvencionālās karadarbības elementus.

Saskaņā ar Latvijas un Lielbritānijas valdību 2014. gada 8. septembra līgumu Latvijas armijas mehanizācijas projekta ietvaros 123 lietotu Lielbritānijas armijas bruņutehnikas (CVRT) vienību iegāde izmaksās aptuveni 50 miljonus eiro, kopējiem projekta realizācijai atvēlētiem līdzekļiem sasniedzot 250 miljonus eiro.

Tikmēr no Jūsu iepriekš publiski paustiem apgalvojumiem izriet, ka Latvijā varētu ražot lielgabala Rarden NATO standartam neatbilstošu munīciju (30x170mm). Kā arī nodrošināt bruņutransportieru trešā un ceturtā līmeņa remontu Latvijā, kas izriet no Aizsardzības ministrijas un “BAE Systems” ilgtermiņa atbalsta un uzturēšanas līguma, kas noslēgts 2016. gada jūnijā.

Līdz šim brīdim pilnīgas un vispusīgas atbildes uz uzdotajiem jautājumiem sniegt nevarējāt, ņemot vērā teikto, lūdzam Jūs sniegt vispusīgas atbildes uz sekojošiem jautājumiem,-

1. Kuri konkrēti uzņēmumi, pēc “BAE Systems” veiktās izvērtēšanas ir saņēmuši apliecinājumu par trešā un ceturtā līmeņa CVRT remontu veikšanu Latvijā?

2. Kuri Latvijas uzņēmumi ir saņēmuši “BAE Systems” patentu veikt attiecīgos remontdarbus?

3. Vai no Aizsardzības ministrijas un “BAE Systems” ilgtermiņa atbalsta un uzturēšanas līguma, kas noslēgts 2016. gada jūnijā izriet “BAE Systems” pienākums nodrošināt bruņutransportieru trešā un ceturtā līmeņa remontu Latvijā? Lūdzam nosūtīt minēto līgumu.

4. Kuri konkrēti Latvijas uzņēmumi pēc pirmo bruņutransportieru piegādes jau ir veikušas to remontu un uzturēšanu?

5. Kādas ir CVRT remontu/uzturēšanas izmaksas un bruņutransportieru remontu skaits kopš to piegādes līdz šim brīdim? Kādu iepirkuma procedūru ietvaros tika nodrošināta uzņēmumu iesaiste remontu/uzturēšanas veikšanā?

6. Kuri konkrēti Latvijas uzņēmumi, lai nodrošinātu trešā un ceturtā līmeņa CVRT remontu ir vērsušies Aizsardzības ministrijā (tās speciāli izveidotā komisijā) ar mērķi saņemt militārā ražotāja sertifikātu un/vai Aizsardzības ministrijas speciālās atļaujas (licences) komercdarbībai ar Eiropas Savienības Kopējā militāro preču sarakstā minētajām precēm saņemšanai?

7. Vai Latvijā ir uzsākta CVRT Rarden lielgabaliem nepieciešamās munīcijas 30xl70mm ražošana? Gadījumā, ja uzsākta netika, tad kad to plānots darīt?

8. Cik izmaksāja CVRT Rarden lielgabaliem nepieciešamās munīcijas 30x170mm iegāde no Lielbritānijas, atbilstoši Ministru kabinetā 2016. gada 5. jūlijā apstiprinātam informatīvam ziņojumam "Par projekta "Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku brigādes mehanizācija" 30x170mm kalibra munīcijas iegādi"?

9. Kuri konkrēti Latvijas uzņēmumi ir vērsušies Aizsardzības ministrijā (tās speciāli izveidotā komisijā) ar mērķi saņemt militārā ražotāja sertifikātu un/vai Aizsardzības ministrijas speciālās atļaujas (licences) komercdarbībai ar Eiropas Savienības Kopējā militāro preču sarakstā minētajām precēm saņemšanai - CVRT Rarden lielgabaliem nepieciešamās munīcijas 30xl70mm ražošanai?

Novērtē šo rakstu:

0
0