Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan “lipīgā vīrusa delta varianta” ietekmē ir pieaugusi smagi slimo Covid-19 pacientu proporcija, kuri atrodas stacionārā uzraudzībā slimnīcā, no 10-12 procentiem iepriekš, līdz apmēram 20% šobrīd (tas ir pieaugums aptuveni divas reizes), tomēr nav saprotams, kādēļ ar stacionēto apjomu, kas šobrīd ir vairākas reizes mazāks (194 pacienti) par vēl pagājušajā sezonā kritiski noteikto apjomu (apmēram 1000 pacientu), kad veselības aprūpes sistēmā netika veikti papildu sagatavošanās darbi “kapacitātes stiprināšanai”, ir jau iestājusies ārkārtas situācija un tiek ierobežoti medicīniskie pakalpojumi. Tāpēc lūdzam jūs sniegt atbildes atsevišķi uz katru no jautājumiem:

Kādēļ esošā saslimstības līmeņa, kas ir būtiski zemāks par iepriekš noteikto kritisko līmeni, apstākļos ir radusies šī situācija?

Vai Veselības ministrijai (VM) ir bijis jel kāds pasākumu plāns, kā sagatavoties sagaidāmo Covid-19 infekcijas uzliesmojumam. Ja tāds ir bijis - lūdzam to pievienot. Ja nav - lūdzam pamatot, kāpēc nav?

Kura konkrēti amatpersona bija/ir atbildīga par šāda pasākumu plāna sastādīšanu un uzraudzību?

Kādi konkrēti pasākumi ir tikuši veikti, lai stiprinātu “sistēmas kapacitāti” saistībā ar sagaidāmo Covid-19 infekcijas uzliesmojumu? Cik daudz resursu ir iztērēts, lai katru no tiem īstenotu?

Kādus vēl pasākumus ir plānots īstenot? Kādas ir paredzamās izmaksas katram no tiem?

Kā VM ir paredzējusi pārvarēt sagaidāmo Covid-19 infekcijas uzliesmojumu?

Kuras konkrēti amatpersonas ir atbildīgas par jau radušos augstāk minēto situāciju, kad veselības aprūpes sistēmas kapacitāte jau nav pietiekama pat sākotnējam Covid-19 infekcijas uzliesmojumam?

Vai uzskatāt, ka ir tikuši veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai sagatavotos sagaidāmajam Covid-19 infekcijas uzliesmojumam? Ja nav tikuši veikti - kas konkrēti nav ticis paveikts?

Aicinām iesniegt prasīto informāciju Deputātu jautājumu procedūras ietvaros, lai nebūtu jāpiemēro citas parlamentārās uzraudzības procedūras šīs informācijas iegūšanai.

Novērtē šo rakstu:

91
5