Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūnijā ievēlētā Satversmes tiesas tiesnese Jautrīte Briede paziņojusi, ka pametīs Latvijas Universitāti neatkarīgi no tā, vai būs Satversmes tiesas tiesnese vai turpinās strādāt Augstākajā tiesā. Viņa jau esot sākusi sarunas par to, ka grasās aiziet no universitātes un dot vietu jaunajiem kolēģiem.

“Es arī redzu viņus. Jaunie kolēģi ir izauguši. Un es arī zinu, ka studentiem patīk vairāk jauni pasniedzēji,” – tā J. Briede nesen pavēstīja Latvijas Universitātes juridiskās komisijas sēdē, piebilstot, ka tas ir vairāk tāpēc, ka viņa sākot nogurt no abiem darbiem. To, ka viņa jau esot sākusi sarunas, varot apliecināt kolēģi, līdz ar to Saeimas deputātu lēmums to nekādā veidā neietekmēšot.

Saeima J. Briedi Satversmes tiesas tiesneses amatā ievēlēja 16.jūnijā. Par piemērotu Satversmes tiesas tiesneša amatam viņu atzina gan Saeimas Juridiskā komisija, gan Tieslietu padome. Iztaujāšanā Tieslietu padomē viņa ir izteikusies, ka likumdevējam dažādu iemeslu dēļ ir gadījies pārkāpt “sarkanās līnijas” un pieņemt tādas normas, kuras neatbilst Satversmei. Kā pēdējo lielāko šādu “sarkano līniju” pārkāpumu J. Briede nosauca bijušās Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas neievēlēšanu par Augstākās tiesas tiesnesi.

J. Briede ir Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore, viņa bija Augstākās tiesas jeb Senāta administratīvo lietu departamenta senatore jeb tiesnese. J. Briede ir arī Satversmes komentāru un Administratīvā procesa likuma komentāru autore.

Novērtē šo rakstu:

12
33