Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav pagājušas pat vēl ne simt dienas, kopš jaunizveidotā Talsu novada dome jaunajā sastāvā sākusi darboties, taču jau šauru interešu vārdā tiek lauzts līdzšinējais atbalsta iniciatīvu mehānisms. Sagaidāms, ka ceturtdien, 2021.gada 30.septembra Talsu novada domes sēdē tās 47.dienaskārtības jautājumā deputāti, iespējams, centīsies lobēt kāda konkrēta uzņēmēja, lokālpartijas valdes locekļa un tās lielākā sponsora intereses, panākot 40 000 EUR lielu pašvaldības budžeta līdzekļa piešķīrumu.

Ir plānoti grozījumi Talsu novada pašvaldības domes 2014.gada 13.februāra noteikumos Nr.1 “Talsu novada pašvaldības projektu līdzfinansējuma piešķiršanas un kontroles kārtība”. Līdz šim maksimālās atbalsta summas, uz kurām varēja pretendēt, bija 5 000 EUR, taču, lai sev vēlamo iegūtu partijas “Mēs Talsiem un novadam” valdes loceklis, atbalsta slieksnis bez racionāla pamatojuma tiek celts astoņkārtīgi. 

Tas notiek arī situācijā, kur Mērsraga novada budžets faktiski ir izsmelts un no kopējā novada kases jau bija piešķirti pirmie desmiti tūkstoši pašvaldībā nodarbināto algu nomaksai.

Zīmīgi, ka piedāvātās izmaiņas paredz šādu ievērojamu atbalsta pieejamību tikai Talsu pilsētā sagatavotajiem projektiem – pārējā novada teritorijā uzņēmēju un NVO projektu atbalstam maksimālais pieejamais finanšu līdzekļu apjoms saglabājas līdzšinējā apmērā. Novada pašvaldība skaidri apstiprina iepriekš izskanējušās Talsiem piekļauto Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu iedzīvotāju bažas, ka attīstība paredzama tikai pašā novada centrā, vēl vairāk palielinot atšķirības starp starp teritorijām un vairojot “nomaļu atpalicību”. 

Neoficiālās partiju pārstāvju konsultācijas, kurās esošās Talsu novada domes koalīciju veidojošās partijas paudušas iebildumus par šādu manieri tik nepārprotami lobēt vienas personas intereses un tām pakārtot novada atbalsta mehānisma dokumentus, nav izsaukušas ne mazāko šaubu ēnu partijas vadītājam, neveiksmīgajam tiesībsarga amata kandidātam Edgaram Zelderim. E. Zelderis, kurš uz īsu laiku ieņēma arī Domes priekšsēdētāja amatu, ko zaudēja autoritārā vadības sila dēļ, pēc neoficiālas informācijas, uzskata, ka viņa partijas iegūtās četras deputātu vietas ir t.s. “zelta akcija”, lai nodrošinātu formālo stabilitāti pašvaldībā, kurā patlaban vadības grožus tur Nacionālās apvienības pārstāve.

Talsu novada pašvaldībā darbojas kopumā 19 deputāti.

https://talsunovads.lv/pasvaldiba/dome/domes-un-komiteju-sedes/domes-sedes-darba-kartiba/

Novērtē šo rakstu:

40
12