Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu pret partiju apvienību Jaunā Vienotība. Partiju apvienībai ir aizdomas par slēptās aģitācijas īstenošanu ar mērķi graut tās reputāciju un mazināt partiju apvienības popularitāti priekšvēlēšanu aģitācijas laikā.

Pēdējos mēnešos medijos izskanējušajā informācijā, kas vērsta pret partiju apvienību Jaunā Vienotība, ir skaidri redzama profesionāla režija reputācijas un popularitātes bojāšanā priekšvēlēšanu aģitācijas laikā. Lielākā daļa apsūdzību ir publiskotas, par tām iepriekš neinformējot tiesībsargājošās iestādes, kas netieši norāda uz to, ka šo apsūdzību publiskošanas pamatmotīvs nav taisnības iegūšana, bet gan partiju apvienības Jaunā Vienotība parādīšana negatīvā gaismā. Pat šobrīd, kad apsūdzības ir izskanējušas, iesniegumi no apsūdzētāju puses konkrētajās uzraugošajās un tiesībsargājošās iestādēs nav.

“Šobrīd publiskajā telpā notiekošais ļoti atgādina iestudētu realitātes šovu, kurā katru nedēļu ir jauna sērija, šajā gadījumā – jaunas, nepierādītas apsūdzības pret partiju apvienību – ar mērķi to vājināt priekšvēlēšanu laikā. Jaunā Vienotība uzskata, ka ir konstatējama arī īpaša laika – priekšvēlēšanu aģitācijas perioda – izvēle konkrēto ziņu un apsūdzību publiskošanai,” uzsver partijas Vienotība ģenerālsekretāre Signe Jantone.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 1. panta pirmās daļas 6. punkts nosaka, ka slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir priekšvēlēšanu aģitācija, par kuru saņemta samaksa un kuras apmaksātājs (atlīdzības devējs) pretēji šā likuma noteikumiem nav norādīts. Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3. panta 1. daļa nosaka, ka slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta.

Tāpat būtiska slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas pazīme ir tā, ka informācija satur netiešu aicinājumu balsot “par” vai “pret” kādu politisko partiju vai deputātu kandidātu. Jaunā Vienotība uzskata, ka šobrīd notiekošais ir apzināta un mērķtiecīga slēpta priekšvēlēšanu aģitācija, kas vērsta pret partiju apvienību, un šīs aktivitātes nav saistītas ar informācijas publiskošanu sabiedrībai nozīmīgos jautājumos

Jaunā Vienotība lūdz KNAB veikt pārbaudi, lai noskaidrotu iespējamos aģitācijas sponsorētājus un atbalstītājus, lai sauktu pie likumā paredzētās atbildības.

Novērtē šo rakstu:

8
125