Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Pirmais tests būs jau rītdien, kad jātiek galā ar aicinājumiem uz nesankcionētu pulcēšanos Rīgā.

Riskanto situāciju plānošanā ir jāvadās ne tikai no policijas operatīvajiem apsvērumiem, bet arī jāņem vērā plašāks sabiedriskais un ģeopolitiskais konteksts. Tas attiecas uz neveiksmīgo risinājumu gan Ukrainas traģēdijas fotogrāfiju izvietojumam, gan ziedu nogādāšanai.

Ir nekavējoši jāuzlabo policistu meistarība un sadarbība likuma normu piemērošanā, lai nepieļautu, ka agresora karoga nēsātājam pašvaldības policists nevar korekti izskaidrot pielietojamā likuma normu.

Ir jāņem vērā ikkatras rīcības sociāli psiholoģiskā ietekme. Ziedu novākšana ar traktoru nākošajā rītausmā bija rīcība, kas aizvainoja daudzus cilvēkus un radīja auglīgu augsni 10. maija notikumiem.

Bet varbūt vissvarīgāk - atrast un saukt pie atbildības visus, kas šajās dienās ālējas ap pieminekļiem un pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un viņu atbalstītājiem Latvijā.

Krievijas uzsāktā kara liesmas izgaismo vājās vietās mūsu sabiedrībā, Latvijas pilsoniskās nācijas izveides neveiksmes. Es tagad neiedziļināšos, kāpēc, vien teikšu, ka tagad mums vēl kādu laiku būs jārunā nevis par sabiedrības integrāciju, bet konfliktu novēršanu.

Uz Latvijas krievvalodīgajiem šobrīd gulstas pavisam jauna atbildības nasta, ar kuru tiem jātiek galā pašiem. Personīgi mana atbildība ir valsts gatavība un apņēmība nepieļaut jebkādu Krievijas agresijas attainošanu un spēja demonstrēt demokrātijas, likuma varu.

Pārpublicēts no Twitter

Novērtē šo rakstu:

11
60