Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vakar vakarā, gulēt ejot, galvā visu laiku grozījās neizpratne, kā gan Covid 19 trāpīja Gaiļezera pansionātā. Visi darbinieki veseli, tātad nevarēja aplipināt, viesi netiek ielaisti, tātad nevar atnest infekciju. Kā tā tomēr pamanījās tur iesprukt? Un tad nu naktī pie manis nāca šāds sapnis.

Kāda politiķe, kuras seju nespēju skaidri saskatīt, bet kuru, šķiet, esmu manījis gan Saeimā, gan Eiropas parlamentā, zvanīja kādai notārei un lūdza notāri doties tieši uz Gaiļezera pansionātu, lai tur apliecinātu kādu dokumentu.

Iemesls gan tāds diezgan smieklīgs. Pansionāta iemītnieks jau savā testamentā visu novēlējis pareizajiem cilvēkiem, bet, lai nu negadītos, ka kaut ko pārdomā un viss tā droši, derētu jaunu līgumu, ar kuru pansionāta iemītnieks savu īpašumu jau tagad uzdāvina potenciālajam mantiniekam. Tā teikt - nevar sagaidīt, kad tad nu večuks vai vecenīte beidzot atdos galus.

Notāre paskaidroja, ka, pirmkārt, viņa šobrīd strādā tikai attālināti un visus dokumentus paraksta un pārbauda tikai ar e-parakstu un skype vai zoom sesijām, turklāt pansionātos ieeja ir liegta. Līdz ar to ar pasteidzināto tikšanu pie pansionāta iemītnieka īpašuma nekas nesanāks.

Tad nu politiķe paskaidroja, ka visiem aizliegumiem ir arī savi izņēmumi un, ja sarunā ar pareizi cilvēku, tad visu var nokārtot. Līdz ar to ar iekļūšanu pansionātā nekādu problēmu nebūšot.

Notāre gan atteica, ka viņa uz sevi tādu grēku kā aplipināt pansionāta iemītniekus tomēr nav gatava uzņemties. Bet tas jau nenozīmē, ka šādu atbildi sniedza visi notāri. Un, kā nu sanāca, kā ne, - bet tieši šajā pansionātā atklāja Covid 19 perēkli.

Varbūt epidemiologiem – bet drīzāk Valsts policijai – tā vietā, lai mēģinātu saprast, kura pār žogu pārmestā šņabja pudele vainīga infekcijas ienešanā, derētu ielūkoties Zemesgrāmatā, vai gadījumā kāds pansionāta iemītnieks nav epidēmijas laikā uzdāvinājis kādai politiķei vai ar viņu saistītai personai kādu īpašumu.

Varbūt palūgt Notāru padomi, lai noskaidro, kurš tad notārs devies karantīnas laikā uz pansionātu. Un varbūt tad taps skaidrāks, kā tā infekcija tur iekļuva.

Novērtē šo rakstu:

247
5