Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas valstiskuma atjaunošanas sākumā piedzīvotajai smagajai ekonomiskajai krīzei un tai sekojošajai ekonomisko noziegumu virknei kājas aug no "tiesiskā bezkompromisa". 1994. gadā tieši politiskās partijas "Latvijas ceļš" pirmrindnieks, Saeimas Juridiskās komisijas pārstāvis Jānis Bordāns bija tas, kurš rosināja likvidēt saimnieciskās tiesas.

Lasītājiem nepieciešams atgādināt, ka saimniecisko tiesu mērķis bija izšķirt saimnieciskos strīdus. Saimnieciesko tiesu iznīcināšana ļāva nodot to kompetenci Aandra Grūtupa kontrolētām civiltiesām (skat. grāmatu "Tiesāšanās kā ķēķis"), tādējādi pieļaujot Latvijas tautsaimniecības sagraušanu. Būtībā J. Bordāns ieņēma centrālo lomu lēmuma pieņemšanā, kā liecina izgriezumi no teju 25 gadu vecām avīzēm.
Šobrīd "bezkompromisa tiesiskuma" aizstāvis, kurš, iespējams, ir līdzatbildīgs par Latvijas izzagšanu tumšajos 90. gados, pēkšņi iestājas par īpašu ekonomisko tiesu izveidošanu. Vai jaunās ekonomiskās tiesas ir ekonomisko sviru centralizācija nākotnes ienākumu nodrošināšanai politiskajai partijai JKP? Laiks rādīs. Kāda šobrīd ir J. Bordāna motivācija - paliek pagaidām neatbildēts jautājums.

Novērtē šo rakstu:

135
11