Menu
Pilnā versija
Foto

Kā Jelgavas futbola klubs “prihvatizē” stadionu

Jelgavas futbola patriots · 20.11.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Futbola klubs (FK) Jelgava faktiski prihvatizējis lielākoties par valsts līdzekļiem izbūvēto futbola laukumu Jelgavā, neļaujot tajā rīkot olimpiādi Latvijas Olimpiskajai komitejai. Turklāt klubs paziņojis par investora piesaisti, lai tādējādi atgūtu ne tikai savus ieguldītos līdzekļus, bet piesavinātos arī valsts ieguldījumu.

2017.gadā futbola klubs Jelgava saņēma valsts finansējumu 150 000 eiro apmērā futbola laukuma izbūvei Jelgavā, Kārklu ielā 6. Stadiona segumu finansēja Latvijas Futbola federācija ar 239 801,60 eiro. Vēl Latvijas Futbola federācija stadiona izbūvei atvēlējusi 39 tūkstošus un vēl papildu 20 tūkstošus eiro. 2018.gadā futbola klubs Jelgava saņēma rekordlielu valsts atbalstu treniņbāzes izveidei – 450 000 eiro. Tātad kopā no valsts un Futbola federācijas saņemti 898 801,60 eiro. Zemi nomā piešķīra pašvaldība.

https://www.apollo.lv/6406942/atklata-futbola-kluba-jelgava-treninbaze

Kā varam lasīt kluba preses relīzē, Jelgavas pilsētas domes deputāts no Jaunās Vienotības atklāti melo, sacīdams, ka klubs par saviem līdzekļiem esot uzbūvējis šo stadionu.

Tieši ar Jaunās Vienotības palīdzību šis stadions no valsts ir ieguvis rekordlielu atbalstu. A.Rubļa partijas biedrs K.Šadurskis savā pēdējā darba dienā, esot izglītības un zinātnes ministra amatā, dāsni atbalstīja sava partijas biedra A.Rubļa pārstāvēto FK Jelgava:

https://www.lsm.lv/raksts/sports/sporta-politika/olimpiska-komiteja-iebilst-pret-ministrijas-nostaju-papildu-naudas-dalisana-sportam.a297030/

Jelgavas pilsētas pašvaldība ik gadu sniedz atbalstu pilsētas sporta klubiem. Tostarp atbalstu saņem arī biedrība Futbola klubs Jelgava. 2020. gadā no janvāra līdz augustam Jelgavas pašvaldība dotācijā un rēķinos, piemēram, par dalību čempionātos biedrībai ir izmaksājusi 62 000 eiro, 2019. gadā – 78 000 eiro, 2018. gadā – 94 000 eiro, 2017. gadā – 92 000 eiro, 2016. gadā – 73 000 eiro.

Pamatojoties uz biedrības Futbola klubs Jelgava iesniegumu, pašvaldība 2020. gada martā un aprīlī samazināja maksu par zemes gabala Kārklu ielā 6 lietošanu. Pateicībā pilsētai par šo atbalstu biedrība Futbola klubs Jelgava savas saistības pret pilsētu nav pildījusi – šogad nav veikts neviens maksājums par zemes nomu. Kopējais parāds sasniedz gandrīz 10 000 eur.

Futbola klubs Jelgava apgalvo, ka stadiona būvniecībā ir ieguldīti 1,2-1,4 miljoni eiro, no valsts un Latvijas Futbola federācijai saņemtais kopējais finansējums veido nepilnus 900 tūkstošus eiro. Futbola klubs Jelgava apgalvo, ka šis ir viņu privātais stadions, kaut arī, sadalot proporcionāli, viņu privātais ieguldījums ir bijis ne vairāk kā 25-30%.

Šādā situācijā, kad valsts un LFF ir ieguldījušas aptuveni 75% no kopējām investīcijām, Futbola klubs Jelgava nevēlējās ļaut izmantot stadionu Latvijas Olimpiskajai komitejai.

Vai Futbola klubs Jelgava investora piesaistē (pārdošanā) ierēķinās arī valsts un LFF ieguldījumus stadionā un par to prasīs jaunajam īpašniekam norēķināties, tādējādi saņemot no jaunā īpašnieka naudu, kuru paši nav ieguldījuši, bet ir ieguldījusi valsts un LFF, vai tomēr šī valsts dotācija ir novirzīta FK Jelgava valdes locekļa A.Rubļa (Jaunā Vienotība) atalgojumam?

Būtu interesanti, cik vēl privāti futbola klubi Latvijā ir saņēmuši tik dāsnu Jaunās Vienotības atbalstu, vai varbūt šis ir vienīgais, jo šim klubam pietuvināts ir partijas biedrs?

Būtu interesanti uzzināt Valsts kontroles un KNAB viedokli par šo netipisko valsts atbalstu privātam klubam.

Novērtē šo rakstu:

46
13