Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši vārdi, bet medicīnas dokumenti. Lai nepieļautu, ka prokurorei Lapinskai izdodas mani nonāvēt un līdzīgi rīkoties arī ar citiem cilvēkiem, vēršos atkārtoti pie ģenerālprokurora Jura Stukāna ar vēstuli par prokurores Lapinskas rīcību pret manu veselību un dzīvību, spīdzināšanu, psiholoģisko teroru un ārstu iebiedēšanu.

Izsaku pateicību Ģenerālprokuroram Jurim Stukānam, kurš nepalika vienaldzīgs un pēc iesniegtās 24.08.2020. vēstules ar prokurores Daces Lapinskas pārkāpumiem “safabricētā pasūtījumu lietā” nomainīja prokurori Lapinsku.

Nedaudz atgādinot notikumus. 2008.gadā sāku dienestu Valsts policijā, nokārtojot visus iestājpārbaudījumus, fiziskās sagatavotības testu un izejot veselības pārbaudi ar atbilstošu, teicamu veselības stāvokli, ko apstiprina saņemtie CMEK atzinumi.

Dienesta laikā tiku iesaistīta priekšnieku konfliktsituācijā/karā. “Aizkulisēs” no aizvainotas personas/ām 30.08.2018. tapa “pasūtījuma krimināllieta”, kurā es tiku pavilkta līdzi priekšniekam un iesaistīta kriminālā tiesvedībā.

“Pasūtījumu krimināllietā” nav nodarīta zaudējuma, nav cietušo personu, bet, neskatoties uz to, prokurore Lapinska pieprasīja apsūdzētām personām 20 līdz 25 minimālo mēnešalgu sodu. Par ko notiek vairāk nekā 2 gadus tiesvedība “safabricētā pasūtījumu lietā”, kurā nav cietušo, nav nodarītā zaudējuma un notikuša nodarījuma? Vai tiešām izpildot “pasūtījumu”? Cik ilgi visprokurors Armīns Meisters spēs skaisti, juridiski “piesegt” prokurores Lapinskas visatļautību?

Kopš kriminālprocesa uzsākšanas, veiktām izmeklēšanas darbībām, prokurores Lapinskas spīdzināšanas, izteiktiem draudiem, psiholoģiska terora, iegūtā stresa es zaudēju savu veselību un ieguvu invaliditāti.

Tāpat arī varoņi ārsti, kas šajā smagajā laikā cīnās ar Covid-19, glābj cilvēku dzīvības, bija spiesti pārdzīvot psiholoģisko teroru no prokurores Lapinskas uzmācīgiem zvaniem un pieprasījumiem. Vai tiešām iebiedētie ārsti pēc prokurores Lapinskas rīcības sniegs apsūdzētai personai nepieciešamo ārstēšanu?

Vai šādā veidā prokuratūra aizsargā personu un valsts tiesības un likumīgās intereses? Vai tieši šādām prasmēm un iemaņām jābūt prokuroram amata pienākumu pildīšanai?

„Pateicoties” prokurores nekompetencei, viņas rīcībai un uzvedībai, dažas amatpersonas, kuri ir liecinieki lietā, bija spiestas aiziet no dienesta, bet apsūdzētās personas tika novestas pie veselībai un profesionālai darbībai neatgriezeniskām sekām.

Tāpat prokurores vēlme liegt man iespēju izskatīt lietu slēgtā tiesas sēdē nevainagojās ar uzvaru. Pēc liecību nopludināšanas internetā es saņēmu draudus pēc vizuāla izskata-personas, kas sēdējusi cietumā. Vīrietis nodeva man “sveicienu” no Daces.

Kad es sāku analizēt, kāpēc tika pieminēts Daces vārds, atcerējos sarunu ar prokurori Lapinsku, kad viņa man teica, ka ir  cilvēki, kas ir “parādā” prokuroriem, un man jābūt piekāpīgai.

Saņemtie draudi, ieviestās bailes par savu dzīvību bija par pamatu lūgt ģenerālprokuroram piešķirt man speciāli procesuāli aizsargājamās personas statusu, ņemot vērā, kā mani vajā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Dace Lapinska.

Satversmes 93.pants nosaka, ka ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums. Eiropas Cilvēktiesību Konvencijas 3.pants nosaka, ka nevienu nedrīkst spīdzināt vai cietsirdīgi vai pazemojoši ar viņu apieties vai sodīt.

Prokurore Lapinska 2 gadu laikā apšaubīja un apvainoja ārstus manis ilgstošā ārstēšanās un nespēju ierasties prokuratūrā un tiesā.

Nāvessods Latvijā ir atcelts, bet prokurores D.Lapinskas rīcības dēļ mana dzīvība pēc smagas saslimšanas pašlaik ir apdraudēta, jo gan man, gan maniem ārstējošiem ārstiem ir radīts stress, izņemta visa medicīniskā dokumentācija, kas liedz man atveseļoties un saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību, jo ārsti bez manas veselības vēstures nevar pieņemt lēmumus par turpmāku ārstēšanu.

Rodas jautājums, vai tiešām tā nav invalīda spīdzināšana no prokurores Daces Lapinskas puses? Vai tiešām ar šādu prokurores Lapinskas rīcību tiek panākta mana remisija pēc smagas operācijas?

Rodas iespaids, ka Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurore Dace Lapinska apņēmusies mani novest līdz nāvei. Diemžēl viņas rīcība rada tieši šādu iespaidu, un, lai nepieļautu, ka viņai izdodas līdzīgi rīkoties arī ar citiem apsūdzētajiem, vēršos pie plašākas sabiedrības atkārtoti cerībā, ka jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns nepieļaus, ka “izņēmuma prokurori” var terorizēt, spīdzināt un apzināti apdraudēt cilvēku veselību.

Gribas ticēt, ka jaunajam ģenerālprokuroram Jurim Stukānam izdosies apkarot pasūtījuma lietu izpildi Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā! Ļoti ceru, ka ģenerālprokurors rūpēsies, lai šādi gadījumi vairs neatkārtotos un prokurori ar savu rīcību nevarētu apdraudēt un kaitēt apsūdzēto veselībai un dzīvībai.

Es esmu zaudējusi veselību, bet neļaušu zaudēt to citiem!

Ņemot vērā, ka internetā atsaucās daudzas cietušās personas no prokurores Lapinskas rīcības, lai nepieļautu, ka Lapinskas visatļautības dēļ arī citas personas tiek novestas līdz invaliditātei, smagām slimībām, nepieciešams nodibināt  Sabiedrības organizāciju cīņai pret likuma pārkāpumiem. Liekot pamatus organizācijas izveidei, lūdzu atsaukties visas cietušās personas no prokurores Lapinskas rīcības uz e-pastu: [email protected] Vainīgām personām lūdzu netraucēt!

Novērtē šo rakstu:

94
11